Fd6 sarı yağ lambası yanıp sönüyor

Ad Soyad
Oğuzhan Demir
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar iyi forumlar 2009 fd 6 sahibiyim,50 bin kmdir kullanıyorum aracı istanbulda normal bir özel servise aracı yağ bakımı için götürdüm işimden dolayı aracın başında duramadım ama güvenilir bir ustaydı o konuda problem yok.
Arabayı teslim alacağım zaman artık 150 bine gelmiş 10 40 yağ koymanın zamanı gelmiş dedi bende itiraz etmedim.Bakımdan sonraki 3.hafta bu aralar sıklıkla sarı yağ lambası (seviye) yanmaya başladı.Ya müşiri bozdu yeni yağ yada lpg li olduğu için 10-40 yağı yakmaya başladı yani yağı eksiltti.Yorumunuz nedir buna

Çözüm
Sorun muhtemelen yağ filtresi, Başıma gelmedi ama gruplarda bu sorunu yaşayıp yağ filtresi değişimi ile çözenleri okudum.

Diğer bir sorun ise şu 10w40 yağ kullanılması. Benim araba 175 binde 5w30 koyuyurum gram yağ eksiltmez. Ne zman eksilttiğini anlarsam o zaman 10w40 yağa geçerim.

Evet arızayı bugun itibariyle çözdüm arkadaşlar
Bakımı yaptırırken gaz ayarınıda yaptırdım.Gaz ayarını yaparken lpg ci obd yi açık bırakmış buda özellikle fd 6 larda arıza olmasa bile yağ seviye lambasını yakıyormuş.Tabi yağıda geri değiştirip motul 5w30 koydum şuan problem yok
Aracınız
Civic FC5 2020
Bakımı yeni yaptırdım şuan 10 40 var hemen değiştireyimmi yoksa 10 bin km dolsunmu

Tam denk geldi bir bakayım dedim sizin probleminiz ile ilgili mevzuyu çok basit ve güzelce anlatmış siz sensörü kontrol ettirin problem yoksa Mann flitre seti ile değişimi yaptırın ama önce flitre setini sipariş edin

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Eski Fd6 aracımda sorunun bizzat yağ filtresi kaynaklı olduğunu teşhis ettim. Sürekli olarak mann marka filtre seti kullanırım. Ancak bir bakımda filtron setini deneme amaçlı aldım. Yağ değişiminde filtron kullandigimda aracın sarı yağ lambasınin yanıp söndüğünü fark ettim. Yağ filtrenizi kaliteli bir filtre ile değişin. Sorun çözülecektir.

Ad Soyad
Oğuzhan Demir
Aracınız
Civic FD6 2009
Eski Fd6 aracımda sorunun bizzat yağ filtresi kaynaklı olduğunu teşhis ettim. Sürekli olarak mann marka filtre seti kullanırım. Ancak bir bakımda filtron setini deneme amaçlı aldım. Yağ değişiminde filtron kullandigimda aracın sarı yağ lambasınin yanıp söndüğünü fark ettim. Yağ filtrenizi kaliteli bir filtre ile değişin. Sorun çözülecektir.
Peki yağı değiştirmeme gerek varmı?

Ad Soyad
Oğuzhan Demir
Aracınız
Civic FD6 2009
Yağ değişimi kaç km. Veya ne kadar süre önce yapildi.
Daha 1000 km olmadı belkide ilk defa bakım yapılırken aracın başında durmadım ne filtre kullandı bilmiyorum ama tezat şurda 2 hafta sürdüm sorun yoktu yeni olmaya başladı stop edip çalıştırdığımda yanmıyor.Lpg ayarı yaptırtdım geçen gün araca bir kullanıcı obd (?) açık kaldıysa fd6 larda yağ lambası yakar dedi kafam iyice karıştı görevdeyim şuan haftasonu hallederim inş teşekkürler

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Daha 1000 km olmadı belkide ilk defa bakım yapılırken aracın başında durmadım ne filtre kullandı bilmiyorum ama tezat şurda 2 hafta sürdüm sorun yoktu yeni olmaya başladı stop edip çalıştırdığımda yanmıyor.Lpg ayarı yaptırtdım geçen gün araca bir kullanıcı obd (?) açık kaldıysa fd6 larda yağ lambası yakar dedi kafam iyice karıştı görevdeyim şuan haftasonu hallederim inş teşekkürler
150 bin km.de bir Fd6 nin yağ yakması bana ilginç geldi. 0w30 yağ kullandığım da oldu. bakımı 2 bin km. geçirmeme rağmen hiçbir yağ eksilmesi olmadı. 10w40 bu araçlara eziyettir.

Ad Soyad
Oğuzhan Demir
Aracınız
Civic FD6 2009
150 bin km.de bir Fd6 nin yağ yakması bana ilginç geldi. 0w30 yağ kullandığım da oldu. bakımı 2 bin km. geçirmeme rağmen hiçbir yağ eksilmesi olmadı. 10w40 bu araçlara eziyettir.
10 40 benide tatmin etmedi bide söyledim adama 5 30 istiyorum diye normalde insanlara güvenmem nadiren güveneceğim tuttu Allahtan önemli bir arıza değil.En mantıklı iş 10 bini beklemeden yağı boşalttırıp 5 30 a dönmek

Geri