FD6 sorunları

Arkadaşlar merhaba aranıza çok severek aldığım 2011 FD6 ile katılalı daha 1 ay oldu bunun üzerine foruma üye oldum ama anlayamadığım bu araçların hiç iyi yanı yok mu? Motor kulağı kopartma direksiyon kutusundan gelen ses arka amortisörlerden ses fazla yakıt vb birsürü kronik sorun. Piyasada bu kadar çok tutulan, alanın satmadığı bir araçta ve dünya markası bir araçta bu kadar sorun nasıl olabiliyor. İnananın bakmaya kıyamadığım aracımı satmayı bile düşünmeye başladım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar merhaba aranıza çok severek aldığım 2011 FD6 ile katılalı daha 1 ay oldu bunun üzerine foruma üye oldum ama anlayamadığım bu araçların hiç iyi yanı yok mu? Motor kulağı kopartma direksiyon kutusundan gelen ses arka amortisörlerden ses fazla yakıt vb birsürü kronik sorun. Piyasada bu kadar çok tutulan, alanın satmadığı bir araçta ve dünya markası bir araçta bu kadar sorun nasıl olabiliyor. İnananın bakmaya kıyamadığım aracımı satmayı bile düşünmeye başladım

Bu sorunları aldığın araçta mı yaşıyorsun yoksa forumda mı duyuyorsun ?

iPhone cihazından gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam o sorunların hepsi aracınızda var mıdır? Forumda insanlar çözüm bulmak adına sorunlarını dile getiriyor. Zaten sorunu yoksa yazmaz buradaki yazılara bakarak bütün araçlara sorunlu muamelesi yapmak haksızlık olur. Araba tamircisine gidip burada hiç sağlam araba yok hepsinde sıkıntı var demek gibi bir şey zaten onun yeri orası.
Evet aracın kronik sıkıntıları var fakat segmentindeki araçlara bakıldığında sorunsuz bir seçenek bulmak çok zor. Verdiği sorunlar, iyi bakımla azalmakla birlikte sizi yarı yolda kolay kolay bırakmaz.

Aracınız
Civic FC5 2016

Ben 2009 civic 2 yılı geçkin kullandım.Çok şükür beni hiç yolda bırakmadı bu zaman zarfında uzun yollara da gittim çok şükür yolda hiç kalmadım :)
Şunu belirteyim 10.000 bakımını hiç aksatmadım ve LPG filitresi değişimi ve LPG ayarınıda her 10.000 de yaptırdım.Bu zaman zarfında bir defa subap ayarı yaptırdım titreme vardı oda düzeldi.
Yakıt konusu şu an piyasadaki 1.6 benzinli LPG li araçlara bakış hiç bir zaman yakıt bana çok gelmemiştir.Ve yakıtımı hep opet aygaz kullandım 2 buçuk yıl hiç değiştirmedim.
Kronik olarak benim araçtada vardı evet direksiyon simidinin ortasındaki honda arması nikalajı soyuldu,direksiyon kutusu hafiften az da olsa tıkırtı yapıyordu ama beni rahatsız edecek kadar değil, manuel di aracım vites topuzunda renk soldu dış kaplaması soyuldu ,parça olarak değişen bu zaman zarfında bujiler lastikler firen balataları ve diskleri bir tanede arka teker bilyesi ses yaptı değiştirmiştim geçen yıl , bir defa da subap ayarı yapıldı.
işte iki yıl içinde kronik olanlar bunlar :) demem o ki bunlar her araçta olağan şeyler 8-10 yaş araçlarda minumum seviyede dir Honda da masraflar. Onu anlatmak istedim.
Size diyeceğim o ki kulaktan dolma laflara bakmayın aracınızı kullanmanın zevkini çıkarın kafanıza takarsanız bir şeyi honda değil cadillac bile kullansanız zevk vermez.Ben hep o mantıkla hareket ederim elimdekine sahip çıkar keyfini sürerim. Size de tavsiyem budur. İlk kullandığın cümlede ki gibi severek almışsınız ve zevkle keyifle kazasız belasız kullanmanızı dilerim.Hayırlı olsun.
2 hafta önce de satmaya kıyamadığım aracımı takas ederek model yükselttim.Yine Honda ile tabiki :) Saygılar sevgiler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler yalnız bir konuda daha yardım isteyeceğim aracım otomatik benzinli lpg taktırmayı düşünüyorum hangi marka önerirsiniz atikter gold öneriyorlar 2600 tl simit tank güncel fiyat. Genel olarak brc duyuyorum fiyat 3800 tl değermi tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Benim şuan için sadece direksiyon kutusundan gelen bozuk yoldaki sesler var onları da çok aşırı yüksek bir ses değil fakat foruma girdiğim de diğer sorunları da karşıma çıkarma diye korkmaya başladım

Her sorun her araçta olacak diye bişey yok olmuyor da zaten. Civicte klasik bazı durumlar vardır bunlar da arıza değildir aslında üreticiyle alakalı. Bunlar çukurlarda ön takımdaki sesleri duyuyor olmanız,yalıtım zayıflığından yol lastik sesi,aracınızı devirli kullanıyorsanız arada bir sübap ayarı ister yapılmazsa yakıt tüketimi artar çekiş düşer. Bende yok ama direksiyon kutusundan ses gelme durumu oluyormuş. Çözülemeyen sıkıntıları olmuyor pek,8-10 yaşında araç illa ki bişeyler olacak kullanılıyor sonuçta. Diğer marka araçlar da 8-10 yaşında benzer sıkıntıları yaşatıyor. Civic te en azından büyük mekanik,şanzıman arızaları pek olmuyor.

Son düzenleme:
Anladım aracımız yaşını almış, asıl anlayamadığım Honda gibi sektörün ileri gelen markalarından bir şirket aynı aracı (FD6) 6 yıl aynı kasa olarak üretip bu sorunlara nasıl çözüm bulamamış. Ayrıca direksiyon kutusu içinde servis 5000tl gibi rakam söyledi sesin kesilmesi için ben rakamı duyduğumdaki yüz ifademden sonra revizyon yaparız 1000 TL’ye ses kesilir dediler. Yine forumdan takip ettiğim kadarıyla ses kesilsede bir süre sonra yine geliyor diyor arkadaşlar benden kararsız kaldım yaptırayım mı bu sesle yaşamaya alışayım mı?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Anladım aracımız yaşını almış, asıl anlayamadığım Honda gibi sektörün ileri gelen markalarından bir şirket aynı aracı (FD6) 6 yıl aynı kasa olarak üretip bu sorunlara nasıl çözüm bulamamış. Ayrıca direksiyon kutusu içinde servis 5000tl gibi rakam söyledi sesin kesilmesi için ben rakamı duyduğumdaki yüz ifademden sonra revizyon yaparız 1000 TL’ye ses kesilir dediler. Yine forumdan takip ettiğim kadarıyla ses kesilsede bir süre sonra yine geliyor diyor arkadaşlar benden kararsız kaldım yaptırayım mı bu sesle yaşamaya alışayım mı?

Valla hocam sonuçta direksiyon bu, ses sadece ses mi yoksa sese sebep olan başka bir arıza yada bozukluk mu onu araştırmak lazım. Benim bilgim yok bu konuda, eğer sadece ses ise kullanıma aracın sürüşüne etki etmiyorsa alışmak daha kârlı,ama başka bir bozukluk varsa yaptırmak lazım sonuçta ailecek binilen bişey ve 120-130 km gibi hızlarda ilerliyoruz genelde. Bilen birilerine göstermek sormak lazım

Geri