Civic FD6 FD6 Yavaşladığında Stop Etme

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba Arkadaşlar,

aracım 2008 otomatil LPG(BRC) li. Çok nadiren yavaşladığımda stop ediyordu. gaz ayarına soktum ve daha cok stop edip motor arıza ışığı yakmaya başladı. aracın bujileri, iki buji bobini ve sübap ayarı yapıldı. araç hala aynı sorunu yaşatıyor. karşılaşan var mı yardım lütfen.

Aracınız
Civic FD6 2008
Sorunu çözebildiniz mi hocam bende de aynı durum var sabahları soğukken araç ilerliyorum ancak kasislerde falan yavaşladığımda araç stop ediyor sanayiye götürdüm sübap ayarı boğaz kelebeği temizliği falan yapalım dediler pek bilgim yok benimde

VOG-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
ustam sanayi olsun özel servis olsun gittim biri başka biri başka dedi. yani anlayacağın kesin bir çözüm bulamadım ve işin içinden çıkamıcak duruma soktular. arabadam soğuma durumuna geldim. en sonunda servise götürdüm honda cem e. orda da boğaz kelebeğini subap ayarını falan yaptırdım düzeldi. ve sunu anladım motorla ilgili bişeyde servise gidicem. iyi bi yer bulduysan tamircine güveniyosan göür. ama işini ya şundan olabilr buna bakalımlara giren tamirciden uzak dur bence. ben sıkıldım artık noluyosa olsun servisten girsin dedim. keşke başta servise götürseydim. fazladan buji fazladan bobin fazladan subap ayarı ayrıca her işlemden sonra bidaha bihada gaz ayarı parası vermemiş olurdum.

Aracınız
Civic FD6 2008
ustam sanayi olsun özel servis olsun gittim biri başka biri başka dedi. yani anlayacağın kesin bir çözüm bulamadım ve işin içinden çıkamıcak duruma soktular. arabadam soğuma durumuna geldim. en sonunda servise götürdüm honda cem e. orda da boğaz kelebeğini subap ayarını falan yaptırdım düzeldi. ve sunu anladım motorla ilgili bişeyde servise gidicem. iyi bi yer bulduysan tamircine güveniyosan göür. ama işini ya şundan olabilr buna bakalımlara giren tamirciden uzak dur bence. ben sıkıldım artık noluyosa olsun servisten girsin dedim. keşke başta servise götürseydim. fazladan buji fazladan bobin fazladan subap ayarı ayrıca her işlemden sonra bidaha bihada gaz ayarı parası vermemiş olurdum.
Bunda da vardır bir hayır hocam.
Problemin geçte olsa çözülmüş,sen şimdi arabanın keyfini sürmeye bak.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda'dan anlamaya ustalar maalesef cidden araçtan soğutuyorlar. Bobin ve buji gibi parçalar orjinal ise zamanı gelmedikçe R16 motorda kolay kolay bozulmazlar.
Servisler genelde hep Civic ile uğraştıkları için biraz ilgilenirlerse problemleri rahatça çözebiliyorlar pek tabili ancak maddi yükleri fazla oluyor haliyle.
Adım subap ayarcıya çıktı :) ama doğru subap ayarı R16 motorun herşeyi diyebilirim :) O düzgün olmayınca gerisi hep yarım kalıyor :)

Ne kadara mal oldu hocam honda servisinde bu subap ayarıyla boğaz kelebeği temizliği

VOG-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

c.e.

0
Aracı yaklaşık 500 km benzinde kullandım.
Sonra lpg ye aldım 100 150 km kadar bi sorun olmadı.
Sonra gene yavaşlarken stop ette lpg ayarına götürdüm
yavaşlayıp dönüş yaparken yaptığını bunla zaman zaman karşılaştıklarını söyledi
(Mavidenizler lpg ostim) bi ayar yaptı bi5e bişeyleri söktü taktı. 500 km den fazla yol yaptım bi sorun yok şimdilik.

Honda Civic Elegance AT 2008 fd6

Aracı yaklaşık 500 km benzinde kullandım.
Sonra lpg ye aldım 100 150 km kadar bi sorun olmadı.
Sonra gene yavaşlarken stop ette lpg ayarına götürdüm
yavaşlayıp dönüş yaparken yaptığını bunla zaman zaman karşılaştıklarını söyledi
(Mavidenizler lpg ostim) bi ayar yaptı bi5e bişeyleri söktü taktı. 500 km den fazla yol yaptım bi sorun yok şimdilik.

Honda Civic Elegance AT 2008 fd6
Sübap ayarı ne zaman yapıldı en son fd6 larda 20 vbinde bir en geç bu ayarın yapılması lazım. Kendi aracımda olmuştu stop etme oksijen sensör arızası bobin arızası ama hepsi sağlam sübaplar bozulmuş.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri