Civic FD6 FD6 Yavaşladığında Stop Etme

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba Arkadaşlar,

aracım 2008 otomatil LPG(BRC) li. Çok nadiren yavaşladığımda stop ediyordu. gaz ayarına soktum ve daha cok stop edip motor arıza ışığı yakmaya başladı. aracın bujileri, iki buji bobini ve sübap ayarı yapıldı. araç hala aynı sorunu yaşatıyor. karşılaşan var mı yardım lütfen.

c.e.

0
Sübap ayarı ne zaman yapıldı en son fd6 larda 20 vbinde bir en geç bu ayarın yapılması lazım. Kendi aracımda olmuştu stop etme oksijen sensör arızası bobin arızası ama hepsi sağlam sübaplar bozulmuş.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Subap ayarları yeniydi hocam. Ayrıca geçen süreçte bi sıkırtı yaşamadım hala (umarım böyle devam eder) araç 210000 oldu bu arada. :)

Honda Civic Elegance AT 2008 fd6

Aracınız
Sübap ayarı ne zaman yapıldı en son fd6 larda 20 vbinde bir en geç bu ayarın yapılması lazım. Kendi aracımda olmuştu stop etme oksijen sensör arızası bobin arızası ama hepsi sağlam sübaplar bozulmuş.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
20000km olayını hangi otorite söylüyor acaba?

Bu tamamen kullanımla alakalı. 2010 model aracıma ilk ve tek 70000kmde yapıldı sübap ayarı.

Yapılması lazım ile yapılsa iyi olur çok farklı şeyler, bilginize.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2010
arkadasin anlatigi sorunu birebir yasiyorum, neler neler yaptim olmadi, mavidenizleri 1 ayda en az 8 kere gittim, honda serviste ne kadar odediniz paylasabilirmisiniz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
arkadaşlar serviste yaptırdığımda da fayda etmedi. bir kaç gün düzeldi sonra bıktım artık peşine düşmedim. boğaz kelebeğini temizleden arkadaş olmadı bende bir boğaz kelebeğini temizletim. ama bıktım yanı peşinden koşmaktan çünkü doğru dürüst sorunu çözen usta yok. servis dahil. onlar bile bi halttan anlamıyo. forumu kurcalıyorum sorunu çözen olursa o şekilde gidicem.

Aracınız
Civic FD6 2008
arkadaşlar merhaba. SORUNU ÇÖZDÜM!!!

Candan Mühendislik direk sorunu buldu. 1 senedir hiç bi yerde bulamadılar. bi ara bıktım stop ederek kullandım. en sonra bi umut gittim. motor hava alıyomuş. hemde 200 küsür yaptırdım. keşke daha önce gitseydim karşıda diye gidememiştim. şans vardır bi hayır. burdan tüm stop eden arkadaşlara sesleniyorum Candan Mühendisliğe gidin. reklam falan değil. boşu boşuna ya şundandır ya bundandır diyen ustalara para kaptırmayın. ne kadar ustalarsa artık. bayilerde dahil.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Candan Mühendislik direk sorunu buldu. 1 senedir hiç bi yerde bulamadılar. bi ara bıktım stop ederek kullandım. en sonra bi umut gittim. motor hava alıyomuş. hemde 200 küsür yaptırdım. keşke daha önce gitseydim karşıda diye gidememiştim. şans vardır bi hayır. burdan tüm stop eden arkadaşlara sesleniyorum Candan Mühendisliğe gidin. reklam falan değil. boşu boşuna ya şundandır ya bundandır diyen ustalara para kaptırmayın. ne kadar ustalarsa artık. bayilerde dahil.
Nerden hava alıyormuş, hava filtresinde yırtık mı varmış yoksa enjektörler mi kaçırıyormuş?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Nerden hava alıyormuş, hava filtresinde yırtık mı varmış yoksa enjektörler mi kaçırıyormuş?
Benim arkadaşta benzer problem yaşamıştı. Obd'den Stf değeri +30-40'larda geziyordu. Dedim bu normal değil. Motorda dengesiz çalışmasını dışarıdan farkettim. Hatta bir bardak su dolu çay bardağı testi yaptım. Bardak durmuyordu. Neyse ustaya anlattım büyük ihtimal ile hava girişi vardır dedi. İş bitince emme monifoldunun oringleri çatlamış oradan hava alıyormuş. Zamanla olan bir durum. Kronik listeye alınabilir. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri