FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
İzmir Terakki bayi sorunu çözdü. Denizli bayi yakıt kaynaklı demişti. İzmir’de ki arkadaş alakası yok güncelleme ve kalibrasyon sorunu var dedi. Yeni ve son bir güncelleme gelmiş. O güncellemeyi yapıp kalibrasyon işleme yaptı. 150 Km yol yaptım sıkıntı çıkmadı. Ayrıca arkadaş geçen BRC yetkilileri ile toplantı yapıldı. Bu güncellemenin son olduğunu belirtmişler. Silkeleme sorunu için hiç konuştunuz mu dedim. Bunu daha önce çok belirttik ama bir şey yapamayacaklarını söylediler diyor.
inşallah bu güncellemeyle erken tüpe geçme sorunu da çözülür. biz de kurtuluruz.

Ad Soyad
Cem Alyüz
Aracınız
Civic FE1 2021
İzmir Terakki bayi sorunu çözdü. Denizli bayi yakıt kaynaklı demişti. İzmir’de ki arkadaş alakası yok güncelleme ve kalibrasyon sorunu var dedi. Yeni ve son bir güncelleme gelmiş. O güncellemeyi yapıp kalibrasyon işleme yaptı. 150 Km yol yaptım sıkıntı çıkmadı. Ayrıca arkadaş geçen BRC yetkilileri ile toplantı yapıldı. Bu güncellemenin son olduğunu belirtmişler. Silkeleme sorunu için hiç konuştunuz mu dedim. Bunu daha önce çok belirttik ama bir şey yapamayacaklarını söylediler diyor.
Umarım bir daha bir sorun çıkmaz. Bir gün önce benim araca da güncelleme yüklediler. Demek ki son güncellemeydi. Benim gözlemim aracın hızlanması çekişi düştü. Sizde nasıl böyle bir şey farkettiniz mi?

Ad Soyad
Serkan ÖZKAN
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben Haziran da gelen son güncellemeyi 1000 bakımında yüklettim ilk çalıştırmadaki benzinden lpgye erken geçme ve aşırı titreme sorunu %100 olmasa da %80 çözüldü yine titreme yapıyor ama çok az ve daha geç lpg ye geçiyor artık. Tekleme sorunu ben de var ama çok nadir oluyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
emre emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Umarım bir daha bir sorun çıkmaz. Bir gün önce benim araca da güncelleme yüklediler. Demek ki son güncellemeydi. Benim gözlemim aracın hızlanması çekişi düştü. Sizde nasıl böyle bir şey farkettiniz
Güncelleme sonrası benim aracında performansı düştü. Ayrıca titreme sorunu kalktı ama stop etme, tekleme ve lpg ye erken geçme sorunu devam ediyor.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Umarım bir daha bir sorun çıkmaz. Bir gün önce benim araca da güncelleme yüklediler. Demek ki son güncellemeydi. Benim gözlemim aracın hızlanması çekişi düştü. Sizde nasıl böyle bir şey farkettiniz mi?
Evet çekiş kesinlikle düşmüş. Önceki performans yok. Bir yeri yapsalar arabanın başka bir yerini kısıyorlar. garantisi uzun ama sürekli huzursuzluk yaratınca hoş olmuyor. Bence bu araçlar biraz canımızı yakacak.

Ad Soyad
Cem Alyüz
Aracınız
Civic FE1 2021
Evet çekiş kesinlikle düşmüş. Önceki performans yok. Bir yeri yapsalar arabanın başka bir yerini kısıyorlar. garantisi uzun ama sürekli huzursuzluk yaratınca hoş olmuyor. Bence bu araçlar biraz canımızı yakacak.
Bursa-izmir arası geldim. Araba akıyordu. Rampaları öyle bir çıkıyordu ki heytt maşallah dedim. Şimdi ise basıyorum motor bağırıyor. Keşke son yazılımı yükletmeseydim.

Ad Soyad
Cem Alyüz
Aracınız
Civic FE1 2021
Güncelleme sonrası benim aracında performansı düştü. Ayrıca titreme sorunu kalktı ama stop etme, tekleme ve lpg ye erken geçme sorunu devam ediyor.
Böyle olacağını bilseydik kimse LPG’li araç almazdı. Bu işlere bi çözüm bulmaları gerekiyor.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Bursa-izmir arası geldim. Araba akıyordu. Rampaları öyle bir çıkıyordu ki heytt maşallah dedim. Şimdi ise basıyorum motor bağırıyor. Keşke son yazılımı yükletmeseydim.
Bende aynı şeyi yaşadım maalesef. Benim yükletmeme gibi şansım olmadı yolda kaldım :) Honda BRC'ye topu atıyor onlarında pek umrunda değil. Sonradan montaj yapıldığı için araçların çok uzun süre teste tabi tutulduğunu zannetmiyorum. Gelen şikayetlere göre güncelleme yapıyorlar. Ben hiç LPG'ye erken geçme, stop etme falan sorunu yaşamadım direk yolda kaldım. Yavaş yavaş araştırmalara başladım imkan olursa elimden çıkarım aracı..

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
LPG ye erken geçme sorunu bende bir türlü çözülememişti. En sonunda mersin honda bayiinde tüm LPG tesisatı değiştirdiler. Soketler vs herşey değişti. Şimdi erken geçme sorunu düzeldi. Ama yeni güncelleme ile çekiş düştü.

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Bugün sabah mesaiye giderken arabada sarı motor arıza lambası yandı, araç hız kesti, gaz yemedi, 40-50km hızla ilerleyerek aracı park ettim. Honda yol yardımı aradım, aracı benzinde kullanmamı istediler eğer aynı sorun devam ederse aracı çekeceklerdi, benzinde kullanınca sorun olmadı, aracı servise çağırdılar. Yarın götüreceğim bakalım. Benim aracım da stop ediyordu, güncelleme yaptılar 2 defa değişen birşey olmamıştı. Bu stop etmeler falan daha büyük arızanın habercisi olabilir…

Arabayı serviste incelemişler, motor arıza lambası yakan, çekişten kesen araç nasıl oluyorsa bilgisayara bağlandığında hata kodu vermemiş. Sorun bulamamışlar her zamanki gibi, şu bahsedilen son yazılım güncellemesini yapmışlar. Bu şekilde arabayı gelin alın dediler. Honda Türkiye’yi aradım durumu anlattım, onlar da yine bayi ile görüşmüşler, bayinin müşteri hizmetleri ulaştı bana. Arabada sorun olduğunu sadece kendilerinin bu sorunu tespit edemediğini söyledim ama nafile, yapacağımız birşey yok arabayı gelip almanızı öneririm diyorlar. Tekrar aynı şekilde sorun olursa merkezden teknik destek ekibi gelecekmiş inceleme için. Aldım arabayı mecbur, bakalım bir daha ne zaman ne şekilde sorun çıkartacak.

Geri