FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar tekrar merhaba, yaklaşık 3bin km daha uzun yolda kullandım lpg de herhangi Bi problem yok, yalnız yakıtı hep shell den almaya dikkat ediyorum, ayrıca aracın yol tutuşu ve performansı gayet tatmin etti, yakıt 1tl nin altında sayılır, 10yıl dizel kullandıktan sonra ilaç gibi geldi civic, sorun yaşayan arkadaşlar tez zamanda çözüme ulaşır inşallah.
kafam karıştı şimdi. sizden önce yazılanları okudukça haa dedim, demekki son güncellemeyle olayı çözmüşler ama performans gitmiş. şimdi sizin msjınıza bakıyorum hele de dizelden bu arabaya geçip güncellemeden sonra performansı yerinde diyorsunuz. hangisine inanmak gerek.

bir de gerçekten lpg güncellemesi yaptırmasam diyorum. bu sefer ilerde bir sorun çıksa diyecekler ki güncelleme yaptırmamışsınız. yani bu güncellemeyi yaptırmak ve sonucuna razı olmak kaçınılmaz gibi duruyor. şimdi ben 10bin bakımın gireceğim önümüzdeki ay. ben demesem de bütün sistemleri güncelleyecekler, eminim.

Ad Soyad
Cem Alyüz
Aracınız
Civic FE1 2021
kafam karıştı şimdi. sizden önce yazılanları okudukça haa dedim, demekki son güncellemeyle olayı çözmüşler ama performans gitmiş. şimdi sizin msjınıza bakıyorum hele de dizelden bu arabaya geçip güncellemeden sonra performansı yerinde diyorsunuz. hangisine inanmak gerek.

bir de gerçekten lpg güncellemesi yaptırmasam diyorum. bu sefer ilerde bir sorun çıksa diyecekler ki güncelleme yaptırmamışsınız. yani bu güncellemeyi yaptırmak ve sonucuna razı olmak kaçınılmaz gibi duruyor. şimdi ben 10bin bakımın gireceğim önümüzdeki ay. ben demesem de bütün sistemleri güncelleyecekler, eminim.
Çekişte sorun var turbo geç mi devreye giriyor yoksa gücü mü düşürdüler bilmiyorum ama rampalarda eskisi gibi değil.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim aracıma da 2 kez güncelleme yüklendi. Silkeleme dışında burada yazılan sorunları yaşamıyorum, günceleme öncesi de yaşamıyordum, silkeleme de çok rahatsız etmiyor açıkçası. Ama yazılanlar gerçekten çok can sıkıcı, arabadan soğutuyor insanı. Umarım bu sorunlar çözülür.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benzin tüketimi düşürüldü ise lpg gucde düşme yaratır sanziman bunu algılar eskiden 1700 devirde yaptığınız tırmanışı artık 1800 devir yada daha üstünde yaparsınız hızlanma sırasında ise 2000 devirde yapılan hızlanmayı sanziman aynı gücü arar 2300 de bulur bu yüzden 2300 de yaparsınız arkadaşlar durum bu ise bence sorununuz çözülmüş ben 182hp+prins kullanıyorum araç max 0.5 litre benzin tüketiyor bazen daha da az ama açık konuşayım lpg de biraz olsun bizde de hafif bir düşme var yukarıda bahsettiğim gibi. Eğer sizde de artık durum bu ise bence daha da kurcalatmayin :)

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Bir ara yazmıştım. Araç tüm arıza ışıklarını yakıp gaz yemiyordu. 2 ayrı servise gittim. Son güncellemeyi yapmışlardı. Ara ara bir tekleme yapıyordu. Bugün gene Benzinde kullanırken tekledi tekledi sonra tüm arıza lambalarını yaktı 2000bin devir geçmeyip gaz yemiyor. Gene çekici ile servise gidecek. Artık hondayı dava etmek hak oldu. Şu arabayı aldığım güne lanet olsun.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Bir ara yazmıştım. Araç tüm arıza ışıklarını yakıp gaz yemiyordu. 2 ayrı servise gittim. Son güncellemeyi yapmışlardı. Ara ara bir tekleme yapıyordu. Bugün gene Benzinde kullanırken tekledi tekledi sonra tüm arıza lambalarını yaktı 2000bin devir geçmeyip gaz yemiyor. Gene çekici ile servise gidecek. Artık hondayı dava etmek hak oldu. Şu arabayı aldığım güne lanet olsun.
Merhaba hocam bir gelişme varmı. Son durum nedir?

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba hocam bir gelişme varmı. Son durum nedir?
Terakki serviste Halil Altan bey epey ilgilendi. Enjektör girişlerinde sorun olduğunu ve gevşeklik olduğunu belirtti. onlarda düzeltme ve sıkılaştırma yaptı. Epey bir deneme sürüşüde yaptık bir sıkıntı olmadı. 100km falanda yol yaptım silkeme tekleme falan yapmadı araç. Bir gevşeklik bu kadar soruna yol açabilir mi ama bakalım görüceğiz. Yarın 2bin km'lik yola çıkıcam. Yolda kalmazsam epey bir deneme imkanım olacak bakalım :)

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Terakki serviste Halil Altan bey epey ilgilendi. Enjektör girişlerinde sorun olduğunu ve gevşeklik olduğunu belirtti. onlarda düzeltme ve sıkılaştırma yaptı. Epey bir deneme sürüşüde yaptık bir sıkıntı olmadı. 100km falanda yol yaptım silkeme tekleme falan yapmadı araç. Bir gevşeklik bu kadar soruna yol açabilir mi ama bakalım görüceğiz. Yarın 2bin km'lik yola çıkıcam. Yolda kalmazsam epey bir deneme imkanım olacak bakalım :)
Insallah hocam sizden güzel haberler bekliyoruz.

Geri