FE1 Periyodik Bakım & Yağ Değişimi

Ad Soyad
Gökhan ÖZDEMİR
Aracınız
Civic FE1 2021
Titreşimden kastınız LPG ye geçiş esnasından olsa gerek Güncelleme ve bakım sonrası bir problem görünmüyor şimdilik ve gayet de iyi maşallah

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Yok gecis esnasinda degil. Durur vaziyette iken ve her kalkis yaparken gaza ilk basmamda bir titresim zirilti sesi geliyordu. 2 kere geri goturdum araci elleri ile lpg filtresini kastirip 5 dakikalik sesi kestiler. Fakat kisa sure sonra tekrar geldi. Bariz belli birseyler sallaniyordu. En son honda ya mail attim ve beni brc ye yonlendirdiler. Brc deki yetkili araci inceledikten sonra lpg gaz kesicisinin baglanti bracketi uzun oldugu icin salinim yapiyor ve bunun da o zirilti sesine sebep oldugunu soyledi. Gecici cozum plastik kelepce ile sikistirdi ama hala az da olsa ses devam ediyor. Kalici cozum ise Brc yetkilisini Honda yetkilisi ile konusturdum ve baska araclarda da ayni sikayeti aldiklarini belirttiler. Bunun icin lpg gaz kesicisine yeni bir bracket tasarlayacaklarmis. Tabi ozamana kadar bu igrenc ses ile araca binecek olan benim. İyice sogumaya basladim aracimdan. 10k daki aractan boyle ses gelmesi hos degil. Basina gelen arkadaslar varsa sesin nerden geldigini bulmasi icin yardimci olur umarim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ad Soyad
Aracınız
Civic FE1 2021
10.000 Bakımı için fatura Ordu

Ekli dosyalar

• AA.png
    AA.png
    747.7 KB · Görüntüleme: 116
  • BAKIM.png
    BAKIM.png
    513.7 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleme:

gmb

Ad Soyad
Güray B.
Aracınız
Civic FE1 2021
10.000 km de 3400 tl çok pahalı, ford grubu 15.000 km de bakıma alıyor ve 3000 tl istiyor, vag grubu 15.000 km de alıyor ve hava ve polen filitresini 30.000 km de bir değiştiriyor

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Fatura'da yazan bilgilere göre para almamaları gerekiyor ?

Rakamlar kabul edilebilir değil. Değiştirilen parçalar metal v.s. de değil. Bence polen filtrenizi değiştirmeyin serviste (kendiniz alın dışarıdan), bakıma da 1.000km geç gidin (garanti kapsamında bir esneme). Bu da size %20'Lik bir indirimmiş gibi yansır. Şu cam suyu vs. de ekletmeyin, eklerlerse de sildirin. Yağı da mutlaka honda 0w20 talep edin.

Ad Soyad
Ad Soyad
Aracınız
Civic FE1 2021
Fatura'da yazan bilgilere göre para almamaları gerekiyor ?

Rakamlar kabul edilebilir değil. Değiştirilen parçalar metal v.s. de değil. Bence polen filtrenizi değiştirmeyin serviste (kendiniz alın dışarıdan), bakıma da 1.000km geç gidin (garanti kapsamında bir esneme). Bu da size %20'Lik bir indirimmiş gibi yansır. Şu cam suyu vs. de ekletmeyin, eklerlerse de sildirin. Yağı da mutlaka honda 0w20 talep edin.
Eksik dosya eklemişim , düzenledim. Uyarınız için teşekkürler.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Eksik dosya eklemişim , düzenledim. Uyarınız için teşekkürler.
Görüldüğü üzere cam suyu ve temizleme spreyi (balata spreyi sanırım) boş beleş yazılan şeyler. Polen filtresi de 400tl. Yağ oldukça iyi ancak çok pahalı piyasası litre bazında 150tl civarında. Dediğim gibi, bakımı daha ekonomik hale getirmek için bazı adımlar atılabilir. Bence kullanıcıların birlik olması gerek ki yaptırım uygulatabilsin. Herkes her fiyata tamam derse yolunmaya devam edilir.

Aracınız
Civic FC5 2017
İnsanlar ekonomik olsun diye LPG’li araç alıyor fakat ilk bakımda yakıttan edilen tasarrufun kat ve kat fazlası gidiyor. Bu anlamda 15 bin bakım aralığı olan vw grubu araç almak daha mantıklı. 60 bine kadar kafadan 2 bakım fazladan gidiliyor.

Aracınız
Civic ES7 2002
Orjinalden şaşan her zaman ah vah eder. AMA İLLA yok ben başka koyacağım derseniz 0w30 kullanın dahada coşmayın. OEM sınıf yağ kullanın. Mannol de bulmak mümkün.

Geri