Fren hidroliği

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracın kullanım kitapçığına baksanız en doğru cevabı bulabilirsiniz, kitapçıkta DOT3 veya DOT4 fren hidrolik yağı olarak geçiyor.

Elazığ Honda çelik de yaşadım hocam. 1 yıl olmuştur. Aracıma hasar tespiti yaptıracaktım ki karakol tutanağına yazılsın diye. Servise gittim biriyle görüştüm aracınızı alt kata alın şu kişi ilgilenecek diyilince indim yeni kasaları inceliyorken bir sorayım dedim şahıs hala gelmedimi diye bir servis giyimli diğeri normal giyimli iki kişi yeni kasaya ekstra parçaları takarken sordum o normal gyimli kişi kimse sizinle ilgilenmedi mi diye sordu bende ilgilendi ama asıl ilgilenecek kişi gelmedimi diye soracaktım adam birden sen ilgilenmedi dedin diye bende elemanlarımı fırçalayacaktım diye üzerimize yürümeye başladı yahu abicim biz halimizden memnunuz sadece sordum diyemedim adam sürekli gevezelik edip görgüsüz insanlar gibi üste çıktı sonunda kimse bu arabaya bakmayacak dedi elemanlara çıkar dışarı git dedi bende sen kimsin dedim karaktersiz adam adım Ercan çelik kime şikayet edeceksen et telefonumda bu diyip Mercedes aracına binip gitti kapıda Honda türkiye'yi aradım ilgilenecez dediler belki 20 kere daha aradım boşuna aramışım bir mail adresi buldum ona ingilizce mail attım yaşananları geri dönüş yok twitter den amerikan Honda ya yazdım adamlar biz bakmıyoruz kendi ülkenizdeki bayiye iletin dediler yani hocam boş. Adam haklıymış kime şikauet edersrn et derken. Honda çeliğin sahibiymiş bana sorsan bisiklet sahibi olmayı bile hak etmiyor ama öyle. Benim daha önce seatim oldu toyotam oldu ix35 im oldu hepsinde servise gittim hiç böyle bir aşağılık durumla karşılaşmadım.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sırf bu yüzden bakımları malatya da yaptırdım

Turbey

0
Aracınız
Dot 5 kullanılmaz kitapcikdada yazıyor dot3_4 almalisin

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Performanslı ve uzun ömürlü bir hidrolik yağ istiyorsanı ATE Typ 200 dot 4 öneririm.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Dün itibari ile ATE Typ 200 dot 4 ile değişimi kendim yaptım. Firende hissedilir şekilde değişim oldu fren pedalı yumusadı dokunduğun an artık frenleme başlıyor. DOT4 sonrası DOT5 geçiş için sistemin komple temizlenip geçilmesi gerekiyormuş . DOT 4 den DOT 5.1 ise direk geçiş yapılabiliyormuş Dot5.1 daha az nem kaptığı ve tam yüksek ısılarda performans gösterdiği için DOT5.1 geçmek daha mantıklı.

Aracınız
Civic FD6 2008
Fren yağ degısımı ıcın cesıtlı ustalar ıle gorustum en sonunda. başka bır daldaki çok iyi bir usta. beni konuya hakım başka bir çok iyi japon araçlara bakan bir ustaya yonlerdırdı.
o ustada araç 200bınde yağ degısıklıgı yapılırsa abs beyni veya sistemde hattalar oluşma ıhtımalı var dedi kabul ediyorsan hemen degıstırelım dededi şasırdım kaldım.
şasırdım kaldım kalsın dedim yaptırmadım
böyle birsey varmı sizce
başka yerlerde cihaz ile degıstırıyorlar onlar bana bu tur şeylerden hiç bahs etmedi.

Geri