Fren hidroliği

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fren yağ degısımı ıcın cesıtlı ustalar ıle gorustum en sonunda. başka bır daldaki çok iyi bir usta. beni konuya hakım başka bir çok iyi japon araçlara bakan bir ustaya yonlerdırdı.
o ustada araç 200bınde yağ degısıklıgı yapılırsa abs beyni veya sistemde hattalar oluşma ıhtımalı var dedi kabul ediyorsan hemen degıstırelım dededi şasırdım kaldım.
şasırdım kaldım kalsın dedim yaptırmadım
böyle birsey varmı sizce
başka yerlerde cihaz ile degıstırıyorlar onlar bana bu tur şeylerden hiç bahs etmedi.
Hocam yağ olarak ne kullanırsanız kullanın 200.000 çok yüksek bir kilometredir. Olayın özü şu: fren hidroliği yağı zamanla ısınıp soğudukça nem miktarı artar bu miktar %3 ve üzeri olduğunda vazifesini tam yapamaz. Daha ilerisi rengi açık sarıdan önce koyu sarıya, ardından kahve rengine döner çamur gibi olur. Kötü olan hidrolik yağı abs ve keçe sistemine zarar vermeye başlar. Senelik hidrolik yağını elektronik nem ölçer ile kontrol ettirmeniz yeterli olur. Değişim için manuel veya makina ile değişim yapılabilir. Bu ise ustanın yoğurt yeme tarzı ile alakalı bir durumdur.

Aracınız
Civic FD6 2008
Hocam yağ olarak ne kullanırsanız kullanın 200.000 çok yüksek bir kilometredir. Olayın özü şu: fren hidroliği yağı zamanla ısınıp soğudukça nem miktarı artar bu miktar %3 ve üzeri olduğunda vazifesini tam yapamaz. Daha ilerisi rengi açık sarıdan önce koyu sarıya, ardından kahve rengine döner çamur gibi olur. Kötü olan hidrolik yağı abs ve keçe sistemine zarar vermeye başlar. Senelik hidrolik yağını elektronik nem ölçer ile kontrol ettirmeniz yeterli olur. Değişim için manuel veya makina ile değişim yapılabilir. Bu ise ustanın yoğurt yeme tarzı ile alakalı bir durumdur.

hocam benım yağ rengi çamur kahverengı degıl ama koyu sarıydı sanırsam yarın tekrar bakarım.
peki yarın yağı degıstirsem bı sorun olurmu acaba bugunku usta kafamı karıstırdı bıraz. Ben cihazlı yerde degıstırmwyı düşünüyorum ayrıca cihazla degıstiren yer markasının boch oldugunu soyledi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam benım yağ rengi çamur kahverengı degıl ama koyu sarıydı sanırsam yarın tekrar bakarım.
peki yarın yağı degıstirsem bı sorun olurmu acaba bugunku usta kafamı karıstırdı bıraz. Ben cihazlı yerde degıstırmwyı düşünüyorum ayrıca cihazla degıstiren yer markasının boch oldugunu soyledi
Net değişim için önce cihaz ile baktırın. Sonra nerede içinize siniyor ise orada değişim yapılabilir. Bosch bilindik bir marka yalnız fiyatı uygun olduğu için usta onun kullanıyor olabilir.

Geri