Civic FC5 Fren pedalı

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar selamlar.. 2,5 ay önce aldığım makyajlı fc5 aracım şu an 1800 km’de fakat dün fren pedalında garip bi titreme hissettim, şöyle ki; düşük hızlarda durmaya yakın ya da viraj dönerken frene ufak dokunduğumda sanki fren pedalı pas tutmuş da kademeli ve takılarak gidiyo gibi bi titreme gıdıklıyo gibi pıtpıt vuruyo(çok değil), bugün de denedim aynı sorun devam ediyo.. (yüksek hizlarda yok) yardım edecek ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Teşekkürler..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
bende fb7 de 15 binde başlamıştı servise gittiğimde 3000 kmde fc5 vardı aynı problem garantiye sokmaya çalışıyorlardı.bendeki titremeyi anlayamadılar öylece şehir içi sürmeye devam ettim taki uzun yola çıkıncaya kadar yüksek süratte sert frenlemelerde diskler ısındıktan sonra pedal direksiyon ve hatta aracın kupası bile sallanmaya başladı.600 km yolu pedal shift ile vites düşüre düşüre gittim.Dönüşte tekrar servis cevap disklere sıcakken Su mu tuttunuz.Malesef garantiye sokmadılar.balata ve diske 1500 liraya yakın fiyat çıkarınca.doğru frenciye gittim balataları zımparalatıp diskleri taşlattım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Daha once cruze i30 ve en son da leonum vardi ve aracimi yikamayi temizlemeyi severim jantlara ve disklere asla su vurmam.. daha 2000 km de bi aracta kapida trim sesleri fren pedalinda titreme, boyada ufak ufak kalkmalar.. malzeme kalitesi bu kadar kotu araba nadir gördüm

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fb7 aracımda fren pedalı ayağıma vuruyor ve sonuç olarak diski eğmişim. balatalar bitene kadar kullan sonra komple değişelim dediler. Arıza olarak aynı şey midir bilemiyorum.

Honda civic Fb7 aracından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence bu şekilde aracınızı kullanmayın, o vibrasyon zamanla frenleme gücünde de ciddi dengesizlik ve kayıp oluşturacaktır. diskleri tornalattırıp yeni balataya geçmeniz bence daha makul bir çözüm olacaktır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
bende fb7 de 15 binde başlamıştı servise gittiğimde 3000 kmde fc5 vardı aynı problem garantiye sokmaya çalışıyorlardı.bendeki titremeyi anlayamadılar öylece şehir içi sürmeye devam ettim taki uzun yola çıkıncaya kadar yüksek süratte sert frenlemelerde diskler ısındıktan sonra pedal direksiyon ve hatta aracın kupası bile sallanmaya başladı.600 km yolu pedal shift ile vites düşüre düşüre gittim.Dönüşte tekrar servis cevap disklere sıcakken Su mu tuttunuz.Malesef garantiye sokmadılar.balata ve diske 1500 liraya yakın fiyat çıkarınca.doğru frenciye gittim balataları zımparalatıp diskleri taşlattım.
Bunu yapan hangi servis? Yani hangi mantıkla kullanıcının 3000 km.de diskleri eğebileceğini düşünüyor ki, altımızdaki araçları piste mi soktuğumuzu varsayıyorlar? :unsure:
Servislerin disk-balata konularında sarf malzeme diye herşeyi kullanıcılara yüklediklerini biliyordum ve bu olayda maalesef yeni bir kötü örnek oldu.

Benim önceki focus aracımda olmuştu onun benzeri bsey..fren pedalı kademeli olarak ileri Gidiyodu bazen de takılı kalıyordu..özel bi servis ustasına gösterdim bsey bulamamıştı sorun olarak..disklerden olacağını sanmıyorum ama
.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar selamlar.. 2,5 ay önce aldığım makyajlı fc5 aracım şu an 1800 km’de fakat dün fren pedalında garip bi titreme hissettim, şöyle ki; düşük hızlarda durmaya yakın ya da viraj dönerken frene ufak dokunduğumda sanki fren pedalı pas tutmuş da kademeli ve takılarak gidiyo gibi bi titreme gıdıklıyo gibi pıtpıt vuruyo(çok değil), bugün de denedim aynı sorun devam ediyo.. (yüksek hizlarda yok) yardım edecek ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Teşekkürler..

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Çözüm bulabildiniz mi acaba?

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorunla ilgili kaliper pimlerininde kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam bahsettiğiniz olayı bende yaşıyorum ama şöyle hold brake i açtığım da mesela trafikte yavaş seyrederken frene basıp durma derecesin de yavaşladığım da fren pedalı anlattığınıza benzer değişik bi tepki veriyor bazen araç sanırım duracağımı sanıp hold brake i aktif etmeye çalışıyor sanırım,
Hold brake kapalıyken bu sorunu yaşamıyorum ayrıca virajlarda da hiç yaşamadım aracım 2020 elegance eco.
Bir de aracınızı hold kapalıyken kullanıp test etmeyi denemenizi öneririm.

Geri