Civic FD6 FREN SERTLEŞMESİ TUTMAMA

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Fren hidroliğidir beyler. Soğukken hidrolik yağının da yoğunluğu yüksektir iyi iletim yapmıyordur, siz fren yaptıkça ısınıyor ve iletimi yapmaya başlıyordur. Maksimum 3 senede bir değiştirmek gerekli. Zaten soğukta çalıştırdığımızda rölanti yüksek oluyor ve araç kendini ileri atıyor, bir de frenin böyle az tutması tehlikeli durumlara yol açar. Acilen değiştirmenizi tavsiye ederim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@serdar1903 tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Aynı konudan iki adet açmışsınız. Konuları birleştirdim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Fren hidroliğidir beyler. Soğukken hidrolik yağının da yoğunluğu yüksektir iyi iletim yapmıyordur, siz fren yaptıkça ısınıyor ve iletimi yapmaya başlıyordur. Maksimum 3 senede bir değiştirmek gerekli. Zaten soğukta çalıştırdığımızda rölanti yüksek oluyor ve araç kendini ileri atıyor, bir de frenin böyle az tutması tehlikeli durumlara yol açar. Acilen değiştirmenizi tavsiye ederim.

Kesin fren hidroliğimi ismail kardeş fren hidroliği değiştimi değişmedimi bilmiyorum arabayı yeni aldım ama değişicem yağını

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
Bu nasıl bir cevaptır ya servis çözmesi lazım bunun bence bir cözümü olmalı normal değil bu sorun

Öğretmen çevremde 3 araç var 2007 2009 ve bendeki 2011 sabahaları belirli bir ısıya gelmeden hepsinde aynı problem var. Bizzati denedim. Kronik olduğu aşikar. Hidrolik değişimine hiç gitmedim. Alternatif olarak deneyen ve çözen varsa bende yaptırayım. Servislerden fayda yok anladığım kadarıyla.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam yanlıslıkla açtım yeniyim daha tam çözemedim siteyi o yüzden bi yanlısımz olduysa kusura bakmayın

Problem değil.
Kesin fren hidroliğimi ismail kardeş fren hidroliği değiştimi değişmedimi bilmiyorum arabayı yeni aldım ama değişicem yağını

Dot 4 olandan kullanın. Kaliteli marka olursa güzel olur. Ben Ferodo kullanıyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Öğretmen çevremde 3 araç var 2007 2009 ve bendeki 2011 sabahaları belirli bir ısıya gelmeden hepsinde aynı problem var. Bizzati denedim. Kronik olduğu aşikar. Hidrolik değişimine hiç gitmedim. Alternatif olarak deneyen ve çözen varsa bende yaptırayım. Servislerden fayda yok anladığım kadarıyla.
Bunlar her araçta böyle hocam ford toyota honda farketmez. Yağı değişmezseniz olur.

Geri