Hız sabitleme Nasil yapilir

Aracınız
Kısaca seyir halinde iken main tuşuna bas sonra eksi tuşuna basarsan devreye girer gazdan ayagını çekip artıya basarak hızını artırabilirsin ani hızlanman gerektiginde gaza basarsan hızlanır araç gazdan ayagını çektiginden yeniden devreye girer ancak tam tersi yavaslaman gerekir ve frene dokunursan yine devreden çıkar fakat devreye girmez girmesi için + tuşuna basman lazım bastıgında tekrar son sabitledigin hıza çıkmaya baslayacaktır. alışkanlık yapar uzun yolda çok konforlu oluyor yol da trafik yoksa.

Aracınız
[MENTION=5216]11 RB 887[/MENTION] merhabalar eğer Gölpazarında iseniz zaten hız sabitlemeye ihtiyaç olmaz :) işin şakası bir yana Bilecik Merkez'de iseniz yardımcı olabilirim.

Etacli

0
2bddb134f409f85f89b6ecd01710e104.jpg

Öncelikle hız sabitleyiciyi kullanabilmen için hızın 30 dan fazla olmalı yani bu ne demek aracın hareket halinde olmalı durduğunuz yerde umarım denemiyorsunuzdur. İkincisi vites kesinlikle boşta olmamalı üçüncüsü ise ayagınız debriyajda yada frende olmamalı . Gelelim şimdi olaya.

Hocam yolda diyelim ki 80 km hızla gidiyorsunuz. O an direksiyonun sağ kısmında resimde de gözüken yerde MAİN yazan tuşa basıyoruz. Bu tuşa basınca hızınızı gösteren gösterge panelinde bir işaret yanacak. Önce o işareti main e basıp yakıyoruz. Bu işi yaptıktan sonra da (set -) yazan tuşa basıyoruz eksi olan diye özellikle belirtiyorum eksi olana basacaksınız sonra ayağınızı pedaldan çekin bu kadar:) umarım anlatabilmişimdir

İlbeyli58

Aracınız
Bu anlaşıldı da hız limitleme LIM 'i güzel bir şekilde anlatabilir misiniz? Kitapçık çok gereksiz ve karmaşık yazmış her şeyi..

Aracınız
Bu anlaşıldı da hız limitleme LIM 'i güzel bir şekilde anlatabilir misiniz? Kitapçık çok gereksiz ve karmaşık yazmış her şeyi..

Ekranda LIM yazinca, eksi arti tuslariyla bir limit belirliyorsun, misal 120 belirledin. gaza frene kendin basiyorsun, arac 120ye geldigi zaman ne kadar gaza bassan da asmiyor 120yi, ya da kaci ayarladiysan limit o oluyor. (yokus asagi oldu mu hizlanabiliyor bi miktar)

Fb7 otomatik de ben hızı sabitlediğimde rampa yukarı geldiğimde hız düşüyor ve vites küçültüp devri yükseltiyor sonra limite ulaşınca tekrardan vitesi yükseltip normale dönüyor rampa uzunsa bu böyle sürüp gidiyor yani bunun adı hız sabitleme ise kendisinin gaz verip sabit hızdan aşağı düşmemesi lazım daha önce kullandığım citröen ve audi araçlarda ne kadar rampa olursa olsun hız asla benim sabitlediğimden aşağı düşmüyordu ama fb7 de bu şekilde oluyor acaba herkeste mi böyle yoksa econ modunu açık halde kullanıyorum ondan sebep olabilir mi benden başka aynı şeyi yaşayam varsa yardımcı olabilir mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri