Honda civic 1.6 i-dtec dizel partikül filtre sorunu - motor ariza işiği

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
şimdi arkadaşlar DPF zirvesinden çıkan sonuç bildirgesini açıklayabilirmisiniz@seckins33 .. dizel kullanıcısı olarak otoban da kaç km hız/devir/vites/süre aralığında gideyim bu dpf illeti ile uğraşmamak için. yakın zamanda gidiş dönüş 1200km yaptım, sanırım şuan için dpf parlıyordur ama kış dönemi şehir içinde dur kalk yapıcam bol bol. ara sıra otobana çıkar turlarım sorun değil. şimdiden teşekkürler

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam aracınızı DPF'e göre değil, yol şartlarına göre kullanıp, kurumsal yerlerden temiz yakıt alırsanız ve bakımlarınıda zamanında yaptırırsanız, uzun yıllar sorunsuz binebilirsiniz.
2018 yılı satış adeti yaklaşık 18.500 olan bir markadan bahsediyoruz ve illaki istisnai arızalar olabilir.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam aracınızı DPF'e göre değil, yol şartlarına göre kullanıp, kurumsal yerlerden temiz yakıt alırsanız ve bakımlarınıda zamanında yaptırırsanız, uzun yıllar sorunsuz binebilirsiniz.
2018 yılı satış adeti yaklaşık 18.500 olan bir markadan bahsediyoruz ve illaki istisnai arızalar olabilir.

teşekkür ettim

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

z3x

0
Aracınız

Arkadaşlar öncelikle yaşadıgım tecrübelere ve magduriyetime duyarsız kalmayıp burdan sizde tecrübelerinizi paylaştıgınız için teşekkür ederim . Hep beraber bilgilerimizi harmanlayıp bu gibi sorunların üstesinden gelip daha fazla insanın magdur olmamasını saglayacagız .

Öncelikle şunu bilmenizi isterim bilinçsiz kullanıcı degilim ! Dizel araçların çalışma prensibine ve DPF in rejenerasyon aşamalarına hakimim ve bilinçsiz birşey yapıp araca ne kötü yakıt aldım nede devirsiz kullanım yaptım bunu iyi bilip bundan sonraki yorumlarınızı varsayımla degil benim bu araçla alakalı tecrübeme göre yorumlarsanız sevinirim !

Honda dizel kullanan arkadaşların bu tecrübeme kızıp araçlarının degerinin düşürdügümü düşünüp bana hiç araç kullanmamışım ve ilk defa DPF i duyuyormuşum gibi davranmaları hoş degil ! Arkadaşlar durumu tekrar özetliyorum . ARACIM 6.000 KM DE DPF ARIZASI VERDİ VE 6 KERE HONDA AYIŞIGI ÇÖZÜMLEYEMEDİ SORUN YOK DEDİ VE EN SON BENLE UGRAŞMAK İSTEMEYİP KULLANICI HATASI DEDİLER VE BAŞIMIN ÇARASİNE BAKMAMI İSTEDİLER . hemen bu yorum altına yazılacak yazıyada cevap vereyim şunu söyliyeceksiniz '' DPF 300- 500 KM de de tıkanır '' evet hakısınız tıkanır ama bununda sebebi açıklanır numune alınır mazot tan dolayı denir veya araç incelenir vs firma direk kullanıcı hatası dedi ve işin içinden çıktı . Bu yaşananların bu zamana kadar güvenip herkese tavsiye edip araç sahibi ettigimiz HONDA markası tarafından yapılması insanın canını sıkan durum ve daha araç ilk bakımına bile gitmeden böyle olması insanı üzüyor

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar öncelikle yaşadıgım tecrübelere ve magduriyetime duyarsız kalmayıp burdan sizde tecrübelerinizi paylaştıgınız için teşekkür ederim . Hep beraber bilgilerimizi harmanlayıp bu gibi sorunların üstesinden gelip daha fazla insanın magdur olmamasını saglayacagız .

Öncelikle şunu bilmenizi isterim bilinçsiz kullanıcı degilim ! Dizel araçların çalışma prensibine ve DPF in rejenerasyon aşamalarına hakimim ve bilinçsiz birşey yapıp araca ne kötü yakıt aldım nede devirsiz kullanım yaptım bunu iyi bilip bundan sonraki yorumlarınızı varsayımla degil benim bu araçla alakalı tecrübeme göre yorumlarsanız sevinirim !

Honda dizel kullanan arkadaşların bu tecrübeme kızıp araçlarının degerinin düşürdügümü düşünüp bana hiç araç kullanmamışım ve ilk defa DPF i duyuyormuşum gibi davranmaları hoş degil ! Arkadaşlar durumu tekrar özetliyorum . ARACIM 6.000 KM DE DPF ARIZASI VERDİ VE 6 KERE HONDA AYIŞIGI ÇÖZÜMLEYEMEDİ SORUN YOK DEDİ VE EN SON BENLE UGRAŞMAK İSTEMEYİP KULLANICI HATASI DEDİLER VE BAŞIMIN ÇARASİNE BAKMAMI İSTEDİLER . hemen bu yorum altına yazılacak yazıyada cevap vereyim şunu söyliyeceksiniz '' DPF 300- 500 KM de de tıkanır '' evet hakısınız tıkanır ama bununda sebebi açıklanır numune alınır mazot tan dolayı denir veya araç incelenir vs firma direk kullanıcı hatası dedi ve işin içinden çıktı . Bu yaşananların bu zamana kadar güvenip herkese tavsiye edip araç sahibi ettigimiz HONDA markası tarafından yapılması insanın canını sıkan durum ve daha araç ilk bakımına bile gitmeden böyle olması insanı üzüyor
Hocam yorumlarımda kesinlikle size ithafen yazdığım bir yorum yok. Sizin mağdur olduğunuza %100 katılıyorum. Bir önceki mesajımda bahsettiğim istisnai arızalardan bir tanesi ne yazık ki size denk gelmiş.
Ben genel bilgilendirme maksadı ile yazmıştım.
Umarım bir an önce sonuç alırsınız, iyi günler diliyorum...

Aracınız

Yazdığım yorumlara bakarsanız, aracınızın mekanik bir sorunundan kaynaklı olarak da arıza vermiş olabileceğini belirttim. Misal, hatalı bir hava akış sensörü, yakıt enjektörleri, turbo yahut hava kaçakları DPF'in tıkanmasına neden olabilir. Servisin bunları kontrol etmesi gerekir... Tabi ki aldığınız yakıtın kalitesi de ayrı bir mevzu ama 6 bin km'de aldığınız yakıtların tümünün numunesini almak imkansız bir durum. Hep aynı yerden alıyorsanız ve fişlerinizi saklıyorsanız bu bir nevi sizi kurtarabilir.

Eninde sonunda mahkemelik bir durum gözüküyor. Bu tür arızalarda servisin hatasını ispatlamak çok zordur. İyi bir bilirkişi bulmanız gerek. Hatta önce güvenilir bir ustanın dediğim parçaların doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmesi gerek... Allah yardımcınız olsun...

z3x

0
Aracınız
Hocam yorumlarımda kesinlikle size ithafen yazdığım bir yorum yok. Sizin mağdur olduğunuza %100 katılıyorum. Bir önceki mesajımda bahsettiğim istisnai arızalardan bir tanesi ne yazık ki size denk gelmiş.
Ben genel bilgilendirme maksadı ile yazmıştım.
Umarım bir an önce sonuç alırsınız, iyi günler diliyorum...

Yaşadıgım magduriyete duyarlılıgınız için çok teşekkür ederim . Yazıyı sizi yargılamak için yazmadım sadece bağzı arkadaşlar sanki ben böyle bir magduriyet yaşamamışım gerçekten kullanıcı olarak hata yapmış ve burada adelet dileniyormuşum gibi göstermesi can sıkıcı bu yazıyı yazarken özellikle lütfen EMPATİ yaparak durumu okuyun dedim . Çünkü adalet herkeselazım . yarın sizin başka markalarla aynı duruma düşmeyeceginiz ne malüm ! insanlardan 150.000 tl - 200.000 tl alıp 3 ay sonra bile araçlarına sahip çıkmıyorlarsa bunun hatalısı ben degil firmalar olmasılazım ve burada ben degil HONDA eleştirilmeli.

Acaba sadece filtre uyarı ışığı mı yandı yoksa filtre beraber motor ışığı da yandı mı?
Sadece filtre uyarı ışığı yandıysa ,maslakta ,bostancı da özel servisleren de destek alınabilir diye düşünüyorum.
Mesela internetten öylesine bakarken şu dükkanı buldum. Sizin yerinizde olsam bilgi alırdım.
Yanlış anlaşılma olmasın adamları tanımam etmem.
https://www.maslakdpf.com

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Acaba sadece filtre uyarı ışığı mı yandı yoksa filtre beraber motor ışığı da yandı mı?
Sadece filtre uyarı ışığı yandıysa ,maslakta ,bostancı da özel servisleren de destek alınabilir diye düşünüyorum.
Mesela internetten öylesine bakarken şu dükkanı buldum. Sizin yerinizde olsam bilgi alırdım.
Yanlış anlaşılma olmasın adamları tanımam etmem.
https://www.maslakdpf.com

Onların çoğu para tuzağı hocam... teknik bilgileri çok az bu sorunu çözebilmek için...

Dostum Hayatım sanayilerde geçti. Bmw servisinde ön park sensörü takmaktan aciz adamların olduğu zamanlarda sanayide arabaya f1 vites takacak yetenekte adamlar vardı.
15.000 tl hondaya ödemektense ben hala sanayide gidip fikir almanın daha iyi olacağını düşünüyorum
Ama dediğim gibi partikül filtresi ve motor arıza ışığı beraber yanıyorsa arabaya elini sürme

Geri