Honda civic 1.6 i-dtec dizel partikül filtre sorunu - motor ariza işiği

Dostum Hayatım sanayilerde geçti. Bmw servisinde ön park sensörü takmaktan aciz adamların olduğu zamanlarda sanayide arabaya f1 vites takacak yetenekte adamlar vardı.
15.000 tl hondaya ödemektense ben hala sanayide gidip fikir almanın daha iyi olacağını düşünüyorum
Ama dediğim gibi partikül filtresi ve motor arıza ışığı beraber yanıyorsa arabaya elini sürme

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracı ilk servise bıraktıgımda dpf arızası yanıyordu sonrasında hep motor arıza ışıgı yandı . hala daha motor arıza ışığı yanıyor DPF ışıgı yanmıyor . fakat bilgisayara baglayınca motor arıza ışıgının dpf den dolayı yandıgı uyarısı yazıyor . servis bunun hep anlık bir hata oldugunu söylüyordu ama işin içinden çıkamayınca bende defalarca aynı sorunu yaşayınca bu sefer işin için çıkmak için kullanıcı hatası diyip 15BİN istediler

Aracı ilk servise bıraktıgımda dpf arızası yanıyordu sonrasında hep motor arıza ışıgı yandı . hala daha motor arıza ışığı yanıyor DPF ışıgı yanmıyor . fakat bilgisayara baglayınca motor arıza ışıgının dpf den dolayı yandıgı uyarısı yazıyor . servis bunun hep anlık bir hata oldugunu söylüyordu ama işin içinden çıkamayınca bende defalarca aynı sorunu yaşayınca bu sefer işin için çıkmak için kullanıcı hatası diyip 15BİN istediler

Siz dediğim parçalarda arıza var mı önce ona bir baktırın... onlar temize çıkarsa o zaman başka bir yol izlemek gerek.

Yaşadıgım magduriyete duyarlılıgınız için çok teşekkür ederim . Yazıyı sizi yargılamak için yazmadım sadece bağzı arkadaşlar sanki ben böyle bir magduriyet yaşamamışım gerçekten kullanıcı olarak hata yapmış ve burada adelet dileniyormuşum gibi göstermesi can sıkıcı bu yazıyı yazarken özellikle lütfen EMPATİ yaparak durumu okuyun dedim . Çünkü adalet herkeselazım . yarın sizin başka markalarla aynı duruma düşmeyeceginiz ne malüm ! insanlardan 150.000 tl - 200.000 tl alıp 3 ay sonra bile araçlarına sahip çıkmıyorlarsa bunun hatalısı ben degil firmalar olmasılazım ve burada ben degil HONDA eleştirilmeli.

Honda kesinlikle şu türkiye distiribitörünü değiştirmeli ! Bir an önce herşey kıçullanıcı hatası öncelikle şunu belirteyim idtec motor kendini kanıtlamış bir motor ilk defa cıvıc de kullanılmıyor daha önce cıvıc hb, hali hazırda crv de kullanılıyor yanlız sizin de dediğiniz gibi bir hata bir yerde bir aksaklık yada sizin kullanımızla alakalı bir şey olmuş olabilir servisin aracı incelemesi ve size bunu bildirmesi gerekir sakın peşini bırakmayın o parayı kazanmak içine ne kadar çalışıyorsunuz..

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

[MENTION=14523]anil711[/MENTION] Hocam Honda Türkiye de distribütör vasıtasıyla bulunmuyor, direk Honda Türkiye olarak var.

Honda kesinlikle şu türkiye distiribitörünü değiştirmeli ! Bir an önce herşey kıçullanıcı hatası öncelikle şunu belirteyim idtec motor kendini kanıtlamış bir motor ilk defa cıvıc de kullanılmıyor daha önce cıvıc hb, hali hazırda crv de kullanılıyor yanlız sizin de dediğiniz gibi bir hata bir yerde bir aksaklık yada sizin kullanımızla alakalı bir şey olmuş olabilir servisin aracı incelemesi ve size bunu bildirmesi gerekir sakın peşini bırakmayın o parayı kazanmak içine ne kadar çalışıyorsunuz..

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Honda Türkiye'nin sahibi zaten doğrudan Honda Japonya... aracı yok... bizdeki yöneticilerde iş yok...

Size böyle duyarsız olmalarının sebebini söylim. . Senede 3-4 bin satan arabaları 20 bin satınca böyle insanları magdur edip başınızın çaresine bakın diyorlar

Size böyle duyarsız olmalarının sebebini söylim. . Senede 3-4 bin satan arabaları 20 bin satınca böyle insanları magdur edip başınızın çaresine bakın diyorlar

Geçmiş olsun.Yaşadığınız sorunu ve tüm yorumları okudum baştansona.Son durum nedir?. Uygun fiata dışardan dpf alna imkanınız var mı vs..

Honda ayişiği ile alakali son tecrübemi paylaşicagim sizinle . Araci satarken yağlayip ballayan ve 5 yil 150.000 km den bahseden satiş danişmanim mehmet bey i arayip magduriyetimi anlattigimda kendisi yapacak bişey olmadigini söyledi. Bunun üzerine bakin sizinle alakali bu tecrübelerimi forumlarda , bloklarda , şikayet var da vs paylaşacagim dedigimde gelen cevap : Fare dağ a küsmüş dağin haberi yok ! Zaten patronumuz böyle şeylere çok kiziyor yapacaklari varsada böyle yaparsaniz size hiç yardimci olmayacaklardir diyip resmen ortada birakilmak istendim . Ama mehmet bey in unuttuğu bişey var bahsettigi fare nin de bu ekolojik dengede bir yeri var ve fare olmazsa bu ekolojik denge bozulur !!!

Honda ayişiği ile alakali son tecrübemi paylaşicagim sizinle . Araci satarken yağlayip ballayan ve 5 yil 150.000 km den bahseden satiş danişmanim mehmet bey i arayip magduriyetimi anlattigimda kendisi yapacak bişey olmadigini söyledi. Bunun üzerine bakin sizinle alakali bu tecrübelerimi forumlarda , bloklarda , şikayet var da vs paylaşacagim dedigimde gelen cevap : Fare dağ a küsmüş dağin haberi yok ! Zaten patronumuz böyle şeylere çok kiziyor yapacaklari varsada böyle yaparsaniz size hiç yardimci olmayacaklardir diyip resmen ortada birakilmak istendim . Ama mehmet bey in unuttuğu bişey var bahsettigi fare nin de bu ekolojik dengede bir yeri var ve fare olmazsa bu ekolojik denge bozulur !!!
Dostum özelden yazdım ama görmedin muhtemelen.
Servis seni bekliyor.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri