Honda Cıvıc(2015) VS Vw Jetta(2015)

Aracınız
Merhabalar cıvıcTR.com ailesi

Daha önce belirttiğim gibi bizzat test sonuçlarını bende merak ettiğim icin bu testi yapmak icin sabırsızlanıyoruz :)

Yarın isimizi gücümüzü bırakıp günümüzü bu teste ayırmayı düşünüyoruz.

Honda 1.6 i-vtec 125bg
Jetta 1.2 Tsi 105 bg

TESTİMİZ 18 ŞUBATTA YAYİNDA OLACAKTİR

Bundan önce sizin görüşlerinizi alalım dedik

Motor,Konfor,Yol tutuş ve iç mekan hakkinda yorumlarınızı bekliyoruz.Sizce bu testte hangi bölümlerde hangi aracımız daha başarılı çıkar ve iki arac içinde yorumlariniz nelerdir ?

Sevgiler

HONDA
49c7e695389aafeade103581d97662b9.jpg

Vw

2b458d99c05ff53f9ffc98dc25b39445.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Test sonuçlarını merakla bekliyorum. Üzülerek jettanın bir çok alanda arabamdan iyi çıkacağını düşünüyorum :( Ancak hiç bir zaman Honda dan aldığım sürüş zevkini veremeyecek olduğunu düşünüyorum.

Aracınız
İçin malzeme kalitesinde bagaj genişliğinde arka koltuk diz mesafesinde yalıtımda ve yakıtta Jetta bizden onde olur. performans iç ve dıs gorunum yol tutusu gaz tepkımesi soförün ozel hissetmesi ve donanımda bizim arabalar önde olur benim düşüncem..en cok merak ettiğim karşılaştırma bu olacak emeğinize sağlık şimdiden..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Motor: ara hizlanmalarda jetta iyi gibi gorunebilir ama nefesi cabuk kesilecektir. Civic manuelse bu konuda ustun :)
Konfor: Jetta ile civic denk sayilirlar ama jetta daha sessiz bir arac.
Yol tutus: Aslinda bu konu cok karisik. Ama testlerde jetta onde gorunuyo. Yanliz cok kisinin dikkat etmedigi nokta lastik. Eger yapabiliyorsaniz ayni kilometredeki ayni lastikli araclari karsilastirin. Mesela civiclerin ustunde gelen contipremium2 lastikler kuru asfaltta gec isiniyor ve sikca tutunma sorunu yasiyo. Ozellikle isinmamissa cok kolay arac kafadan aciliyor. Ayrica yeni takilmis lastik ile 30bin km yapmis lastik arasinda da ciddi fark oluyo. Yapabiliyorsaniz en az 10 km yol sonrasi isinmis lastikte test yapin. Tabi bunlar saglanmasi zor ideal sartlar :)
Ic mekan: jetta bu konuda maalesef cok ustun :(

Sefa

0
ben hondamı almadan önce jetta düşünüyordum 1 kez Afyon' da 3 kezde Eskişehir'de test ettim aracı Jetta zannetiğiniz gibi sessiz bi araç değil. vw 'de kaliteli ve sessiz araç olgusunu oluşturan golf, jetta sanki başka marka üretimi gibi, kendimde 2 yıl 2013 polo Chrome edition kullandım aracım aksesuar olarak elegance civic ayarıydı nerdeyse, ama araç düzgün yolda çok konforlu olmasına rağmen bozuk zeminde aşırı sertti jettada öyle benim civic seçmemin ana nedeni süspansiyon konforu, performans ve yol tutuş çok önemli kriterler değildi benim için zaten hız yapmayı çokta sevmem, ama iki markayıda kullanmış biri olarak civic'in üstün olduğu en önemli konu sürüş zevki diyebilirim insan kullandıkça kullanası geliyor. vw iş görmek için iyi bir araç ama insana zevk vermiyor. Ayrıca dayanaıklılıktada uzak ara honda vw kullanıcılarının karşılaştığı sorunlar dağlar kadar, ben geçen sene aşırı özenli kullandığım polomun direksiyonundan ses gelmesi nedeniyle servise gittim bana serviste bunun normal olduğu söyledi ben ısrar edince rot kolunun değişmesi gerektiğini söylediler (ama aracımla sert bir şekilde çukura bile girmedim), değişti ses kesildi bu seferde airbag telinden tıkırtı gelmeye başladı. yani uzun lafın kısası karşılaştığınız sorunlar vw 'den soğutuyor insanı.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] Merakla bekliyoruz, bence motor açısında teste kullanacağız jettanın motoru kaybeder, 1.4 olsaydı daha heyecan verici olurdu :)

Hocam bu sefer video da olursa cok guzel olur. Ozellikle hiz testlerinde :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Testlerimiz de video içeriği olacak insallah :)
b61ec18463e90f37512156ad140c8458.jpg

Soyle bir resim shopladik birde :) Kilit ekran resimlerde pek hos oluyor tavsiye edilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uzulerek soyluyorum bence jetta her konuda (performansda dahil) bizim arabalardan ustun cikacak .duv.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri