honda civic 2018 eksiklikler

Emreee

0
Bir sürü insan mağdur edildi insanlar tepkilerini gösterdi haberlere çıktı sosyal medya da konuşuldu senin ülken ne yaptı hiç bişey bu saydığınız özelliklerin olmamasını ben normal karşılıyorum.

ASUS_X00QD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Şerit takip sistemi, arkaya klima, koltuk ısıtma falan gerçekten biraz abartı, haklısınız. Ama dediğim gibi 15 yıllık b sınıfı araçlarda olan emniyet kemeri ikazının bu araçta olmamasının bir özrü yok bence. Kaç para tutabilir ki şu şey?

Totalde sayılanların nerdeyse hepsi için abd de yaklaşık 800-1000 dolar istiyorlardı geçen yıl arabayı almak için araştırdığımda. Türkiyede üretilen bir aracın bu özellikleri yurtdışına sunulması ama bizde sunulmaması garip gelmişti bana da. Sordum satış temsilcisine aracı alırken niye yok diye bizde aynısını dile getirdik ama honda türkiye gerek görmedi türkiyede olmasına dedi. Belki ilerleyen yıllarda dediler, yani kasa makyajlanırken getirecekler bi kısmını muhtemelen.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Totalde sayılanların nerdeyse hepsi için abd de yaklaşık 800-1000 dolar istiyorlardı geçen yıl arabayı almak için araştırdığımda. Türkiyede üretilen bir aracın bu özellikleri yurtdışına sunulması ama bizde sunulmaması garip gelmişti bana da. Sordum satış temsilcisine aracı alırken niye yok diye bizde aynısını dile getirdik ama honda türkiye gerek görmedi türkiyede olmasına dedi. Belki ilerleyen yıllarda dediler, yani kasa makyajlanırken getirecekler bi kısmını muhtemelen.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Muhtemelen öyle yapabilirler evet... Ama bizi 3. dünya ülkesi yerine koydukları ortada... ayıp yaptıkları...

ortada ekranın üstündeki hava çıkışlarını kapatamamak saçmalık. arkada yolcu bölgesinde klima çıkışı olmaması da aracın kalitesini düşüren özelliklerden. klimayı yanılmıyorsam sadece cama veremiyorsunuz hem cam hem ayak aynı anda oluyor ki öyle bir kısıtlama o da saçmalık. elektrikli katlanır ayna için modül takıyorlarmış 300 tl. ayıp gerçekten. otm kararan dikiz aynası için de 800 tl istiyorlar. bu ikisi ve arka camın renkli olması executive de olmalıydı. araç durunca aracı kapatınca el frenine otomatik geçmeli. el frenini kullanmak istemeyen düğmeye basarak açmalıydı. daha kullanışlı olurdu. bu yazılımla düzelebilir belki diyeceğim ama zor. klima bölgeleri için sadece cam ayak seçeneği yanında sadece cama vermesi yazılımla olabilir mi?

Aracınız
eksiklikler kişiden kişiye önemli veya önemsiz olabilir. aracı üreten firmanın araca sonradan opsiyon ekleme yapılabilmesi için hazır satması lazım. ben şerit takip istiyorum diyelim. çok kolayca olmalı, arkaya klima için hazırlık olmalı ve istersem sonradan ekleyebilmeliyim. eminimki kendileride parça satışından memnun olacaklardır. Tabii şuandaki gibi geçiranzi fiyatlar olmadığı sürece :)

Aracınız
ortada ekranın üstündeki hava çıkışlarını kapatamamak saçmalık. arkada yolcu bölgesinde klima çıkışı olmaması da aracın kalitesini düşüren özelliklerden. klimayı yanılmıyorsam sadece cama veremiyorsunuz hem cam hem ayak aynı anda oluyor ki öyle bir kısıtlama o da saçmalık. elektrikli katlanır ayna için modül takıyorlarmış 300 tl. ayıp gerçekten. otm kararan dikiz aynası için de 800 tl istiyorlar. bu ikisi ve arka camın renkli olması executive de olmalıydı. araç durunca aracı kapatınca el frenine otomatik geçmeli. el frenini kullanmak istemeyen düğmeye basarak açmalıydı. daha kullanışlı olurdu. bu yazılımla düzelebilir belki diyeceğim ama zor. klima bölgeleri için sadece cam ayak seçeneği yanında sadece cama vermesi yazılımla olabilir mi?

Dediklerinize katılıyorum...

Aracınız
Civic FB7 2014
Zaten orada üretiliyor... ayrıca orada vergi de az... turkiyede de olması lazım bu özelliklerin...

dediginiz gibi vergi olayı eger türkiyedede burdaki gibi az olsaydı saydıgımız bütün özellikleri büyük ihtimal ordaki araçlarda da olucaktı fakat ülkemizde vergi üzerinden geçinildigi bu parcaların eklenmesi aracın fiyatını daha yükselticektir.

Aracınız
dediginiz gibi vergi olayı eger türkiyedede burdaki gibi az olsaydı saydıgımız bütün özellikleri büyük ihtimal ordaki araçlarda da olucaktı fakat ülkemizde vergi üzerinden geçinildigi bu parcaların eklenmesi aracın fiyatını daha yükselticektir.

Bir çok ülkede bu özellikler civic ile birlikte sunuluyor. Ülkemizde opsiyonu dahi yok... bu bence japonların ülkemize gösterdiği önemin bir örneği... bunlar nasılsa türk, gerek yok mantığı hakim... ayrıca zaten ötv bunları ekleyince bir üst banda çıkacak kadar yükselmez dolayısıyla vergi olayı bahane...

merhaba arkadaşlar 4 aydır kullandığım honda civic executive dizel(full oluyor) aracımda full bir araç olmasına rağmen tespit ettiğim bazı eksiklikleri sizinle paylaşmak istedim full bir araç alıp istesenizde bunlara sahip olamamanız gayet tuhaf geldi bana.Araç sürüş olarak tatmin edici ama eksiklikler üzücü.Umarım bu aracı alacak arkadaşlara bir nebze katkım olmuştur.İşte eksiklikler;
1.karartılmış arka camlar
2.elektrikli ayarlanabilir koltuk
3.kablosuz şarj
4.yolcu tarafı emniyet kemeri uyarısı
5.kendiliğinden kararan dikiz aynası(bu ilginç)
6.ayak sensörlü bagaj açma
7.arka yolcular için klima ızgarası
8.şerit takip sistemi
9.ön araç takip sistemi
10.hangi tekerin patladığını söylememesi
11.kumandadan bagajın açılması ama kapağın yükselmemesi
12.yan aynaların kumandadan kapatılamaması
13.ambiyans aydınlatma(serviste 2500 tl)
14.soğutmalı torpido
15.arka koltuk ısıtma
16.yedek lastik
Bu özelliklerin daha da fazlasını yurt dışında 28000-33000 birim paraya civic ile satıldığını gördüm.
Benim en çok hoşuma giden özelliklerden 2 tanesi
1. Uzaktan kumanda ile motor çalıştırma. Evden çıkarken kumandaya basıyorsun yazın aracın püfür püfür, kışın ise sıcacık, buzlar çözülmüş.
2. Yan dikiz aynaları altındaki ilave Back-up kameralar ile şerit değiştirirken sinyal verince içerideki büyük ekranda etrafı referans çizgileriyle gösteren görüntünün olması. Yani nasıl geri geri park ederken referans çizgileri ve uyarı sesleri yardımcı oluyorsa, diyelim ki araç sollayacağız, sol seride geçerken de sağ şeride geri dönerken de dikiz aynasına bakmadan kamera görüntüsü ile sollama emniyetli yapılabiliyor.

SM-N910W8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri