Honda Cıvıc FB7(2015) VS Cıvıc FD6(2011)

Aracınız
Güzel anlatım olmuş, emeğinize sağlık. Konuya dahil olan ve fikrini sunan arkadaşlara da teşekkürler. 2016 kasasını bende sabırsızlıkla bekleyip satın alacaklardan biri olacaktım. Fakat avrupadaki fiyat listesini gözden geçirdiğimde, en düşük fiyat 18500 dolar gibi bir rakamdan bahsediliyor. Türkiye'ye girişi %45 OTV ve %18 KDV eklendiğinde; 30.000 dolara tekabul ediyor. Hesabımda bir yanlışlık varsa düzeltin lütfen. Ben böyle bir hesap yaptığımda en düşük fiyat 90.000 TL'den başladığını ön görüp FB/FD7 adı neyse bu kasaya abone oldum :)

Yeni kasanın iç dizaynı çok hoş, düğmeler çokta uzakta kalmamış gösterge ekranı küçültülmüş ve yolcuyuda özel kılan bir atmosfer oluşturulmuş. En beğendiğim dizayn ı ise, VW CC'yi andıran arka kısım olmuş. Hem sportif hemde oldukça lüks ve zengin bir görünüm katmış. Ama bu lüks ve sportif aracın Türkiye'dek satış fiyatlarının yüksek olacağı kanısındayım. Artık Honda Civic sahibi olmak için daha çok çalışmamış istenmiş gibi :)

2016CIVIC.jpg

Aracınız
güzel inceleme genel hatlarıyla önemli noktalara değinerek anlatılmış..teşekkürler..
fb7 ile honda biraz daha modeli ileri taşımış olsa da kemikleşmiş kullanıcı kitlesi olarak beklentilerin biraz altında kaldı.ancak her ne kadar ben ve bi çok kişi fb7 yi eleştirsekte haklı olduğumuz yanları da yok değildir..çıkacak yeni kasa civic ile eğer ki donanım ve kalite kırpmaları olmazsa honda beklentileri çok büyük oranda karşılamış olur...

Katılıyorum hocam haklısınız :) Tesekkurler ilgini icin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Fd7 yazan kısımları Fb7 olarak değiştirdim, [MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] kontrol eder misin hatalı bir yer var mı?
İnceleme için teşekkürler.
Konforu seven birisi olarak yeni kasa çıkana Fb7 diyorum :)

Hata düzeltmesi icin cok teşekkür ederim hocam :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Testleriniz cok guzel elinize saglik keske biraz video goruntuleri ile testlerinizi destekleyebilseydiniz daha da guzel olurdu. Internette bircok test yayimcisina baktim ama FD6 ile FB7yi detayli karsilastiran bir program ulkemizde yok :)

Aracınız
Güzel anlatım olmuş, emeğinize sağlık. Konuya dahil olan ve fikrini sunan arkadaşlara da teşekkürler. 2016 kasasını bende sabırsızlıkla bekleyip satın alacaklardan biri olacaktım. Fakat avrupadaki fiyat listesini gözden geçirdiğimde, en düşük fiyat 18500 dolar gibi bir rakamdan bahsediliyor. Türkiye'ye girişi %45 OTV ve %18 KDV eklendiğinde; 30.000 dolara tekabul ediyor. Hesabımda bir yanlışlık varsa düzeltin lütfen. Ben böyle bir hesap yaptığımda en düşük fiyat 90.000 TL'den başladığını ön görüp FB/FD7 adı neyse bu kasaya abone oldum :)

Yeni kasanın iç dizaynı çok hoş, düğmeler çokta uzakta kalmamış gösterge ekranı küçültülmüş ve yolcuyuda özel kılan bir atmosfer oluşturulmuş. En beğendiğim dizayn ı ise, VW CC'yi andıran arka kısım olmuş. Hem sportif hemde oldukça lüks ve zengin bir görünüm katmış. Ama bu lüks ve sportif aracın Türkiye'dek satış fiyatlarının yüksek olacağı kanısındayım. Artık Honda Civic sahibi olmak için daha çok çalışmamış istenmiş gibi :)

Ekli dosyayı görüntüle 2742

Kesinlikle haklısınız

Aracınız
Testleriniz cok guzel elinize saglik keske biraz video goruntuleri ile testlerinizi destekleyebilseydiniz daha da guzel olurdu. Internette bircok test yayimcisina baktim ama FD6 ile FB7yi detayli karsilastiran bir program ulkemizde yok :)

CıvıcTr sayesinde bizde bu fırsatı yakalıyoruz hocam :) Video ile desteklemek planlarımız arasında var insallah.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
CıvıcTr sayesinde bizde bu fırsatı yakalıyoruz hocam :) Video ile desteklemek planlarımız arasında var insallah.

Bence imkaniniz ve bilginiz varsa, gopro tarzi kamera ve iyi bir video editing ile yuksek izlenme sayisina ulasabilecek bir video cikarabilirsiniz :) ozellikle yol tutuslarini karsilastiran hic video yok.

Aracınız
Bende Fd6 dan Fd7 ye geçenlerdenim. Kasa güzel ama konforda eksiklikler vardı.

2016 modeller kasası için mi alınır yoksa motoru için mi alınır tartışılır. Böyle bir motor yok . 2007 de yaptığı şuanki motora bile diğer otomobiller yeni ulaştı. 1,6 lt 135 Hp yeni çıktı..

Yeni motora ne zaman ulaşırlar bilinmez.. 1,5L 175 hp. 2.0 tdi dizellere bile makas atar.

Aracınız
Bende Fd6 dan Fd7 ye geçenlerdenim. Kasa güzel ama konforda eksiklikler vardı.

2016 modeller kasası için mi alınır yoksa motoru için mi alınır tartışılır. Böyle bir motor yok . 2007 de yaptığı şuanki motora bile diğer otomobiller yeni ulaştı. 1,6 lt 135 Hp yeni çıktı..

Yeni motora ne zaman ulaşırlar bilinmez.. 1,5L 175 hp. 2.0 tdi dizellere bile makas atar.

1.2 tsi jetta Honda'yı alıyormuş hocam birkaç yerde öyle okudum bizim forumumuzda dahil :) Cok detaylı bir inceleme yolda hic sanmıyorum kı benim manuel fb7'yi alacağını :) Araclarimiz turbo destekli degil lakin 1.4 tsi leon 9.2 Sn de 100'e çıkarken benim fb7 ise 9.4 de çıkıyor :) Turbo olsa birde düşünemiyorum :) 2. Viteste 120 km hızı buluyorum ötesi varmı bu sınıfta ? Hele vw forumlarına baktığımda clio alın Cıvıc almayın diyorlar ya guluyorum çokça :)

Geri