Honda civic fc5 dizel yakit performansi

dizelciler yakıt tüketimlerini bu başlıkta paylaşabilir mi.. ben bir kere 6.2lt gördüm sonrası 8.6lt/ 9.5lt ortalamayla gidiyorum. genelde durağan şehiriçi trafik ama yinede şehir içi 3.4lt fabrika verisi olan araç için fazla geldi bana. bazı arkadaşlar güzel rakamlar yakalamış, ben nerede hata yapıyorum. 100km deyim şuan.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

dizelciler yakıt tüketimlerini bu başlıkta paylaşabilir mi.. ben bir kere 6.2lt gördüm sonrası 8.6lt/ 9.5lt ortalamayla gidiyorum. genelde durağan şehiriçi trafik ama yinede şehir içi 3.4lt fabrika verisi olan araç için fazla geldi bana. bazı arkadaşlar güzel rakamlar yakalamış, ben nerede hata yapıyorum. 100km deyim şuan.

Senin tuketim cok yuksek. Hangi ilde kullaniyorsun.

Star stop acik mi. Bi de arac zaten yuksek torklu. Vites degisim gostergelerine gore kullaniyorum.
yok kapalı tutuyorum. vites değişimi sürekli takip etmek zor ama elimden geldiğince bakıyorum. biraz daha bekleyip görmek lazım. nisan sonunda 1000km bakımı var, orda sorarım artık.

Ilk depodan sonra Yakit gostergesi yanar yanmaz tekrar fulledim. (depo isigi 8 veya 9 litre kalinca yaniyor)205 tl ve 38 kusur litre yakit aldim ve Trip A ve B yi sifirladim.tekrar depo isigi yandiginda tekrar fulleyecem. Buradan litre km ve tl olarak paylasirim sonuclari.

Geri