Honda civic fc5 dizel yakit performansi

Aracınız
Civic FC5 2018
Sakarya Bozüyük arası hız sabitleyici ile sakin sakin gidince ortalama böyle oldu. Yol az daha düz olsa fabrika verisini yakalar bu araba Ekli dosyayı görüntüle 6312

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hangi hızlarda giderek elde ettiniz bu sonuçları? Ben 115 le sabit giderek tabi arada 7-8 ışıkta dur kalk yaparak 5.2 yi görebildim

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hangi hızlarda giderek elde ettiniz bu sonuçları? Ben 115 le sabit giderek tabi arada 7-8 ışıkta dur kalk yaparak 5.2 yi görebildim

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fotoğrafta da görüldüğü gibi hızımı 100e sabitledim. 6. Viteste sakin sakin gidince böyle bir sonuç oldu. Arada sollamak için hızlanmalar da oldu tabii ki

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

istanbul kocaeli d-100 yolunda kullandım. gebze çıkışına kadar full trafikte gittim. sonra açık yol, sonra izmit girişi yine trafik.. 5.2lt. ortalama tüketim.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bugün kocaeli-istanbul arası 4.4lt. tüketimi gördüm. bakalım daha ne kadar düşebileceğiz.

Honda Civic Fc5 Dizel 2018

50A2BC20-4CE3-414C-ADAC-9B5942ACA550.jpg
Merhaba arkadaşlar bende de 1.6 dizel exevutive manuel civic var. Alacı 2ay kadar bir süre oldu. Aldığım zaman 2600km de idi. İlk depoda mersin şehir 4.3 yazdı ve hesapladığımda 4.3 yakmıştı ama sonraki depoda 3.8 yazmasına rağmen 4.1 yaktığını hesapladım ve tekrar doldurdum 41Lt aldı ve 1000km yaptığım zaman kalan menzilde 5km yazıyordu. Yani araç yol bilgisayarında 3.8 yazıyor fakat 4.1 yakıyor. Bunun sebebi sizce ne olabilir ve bunu nasıl düzeltebilirim. Yakıtın gayet iyi diyenler olacaktır ben de farkındayım yakıtın iyi olduğunun ama bu farklılık açıkcası canımı sıktı. Şehir içi değerler bunlar uzun yol olmadan. Genellikle sakin kullanırım, sakinden kastım 30-40km arası değil kademeli hızlanmadan bahsediyorum. Şimdiden cevaplarız için teşekkür ederim...

Bu değerlerden daha aşağıya indiğim oldu. Hemen hemen her gün 3.0-3.2 görüyorum o sürüşteki tüketimde ama gel gelelim ekranda yazan ile aracın yaktığı tutmuyor bir birini...

LUGAI

0
Honda civic hd dizel otomatik.İlk aldigida 7 lerde kullandim stop start,econ felan olmadan arahizlanmalar bol sekilde.Simdi 1000 km yi gecti 6.7 ve bundada stop start,econ felan kullanmiyorum kafama göre arasira dip gaz arasira yavaslayip hizlanma felan.

ywzckr

0
Ekli dosyayı görüntüle 8063
Merhaba arkadaşlar bende de 1.6 dizel exevutive manuel civic var. Alacı 2ay kadar bir süre oldu. Aldığım zaman 2600km de idi. İlk depoda mersin şehir 4.3 yazdı ve hesapladığımda 4.3 yakmıştı ama sonraki depoda 3.8 yazmasına rağmen 4.1 yaktığını hesapladım ve tekrar doldurdum 41Lt aldı ve 1000km yaptığım zaman kalan menzilde 5km yazıyordu. Yani araç yol bilgisayarında 3.8 yazıyor fakat 4.1 yakıyor. Bunun sebebi sizce ne olabilir ve bunu nasıl düzeltebilirim. Yakıtın gayet iyi diyenler olacaktır ben de farkındayım yakıtın iyi olduğunun ama bu farklılık açıkcası canımı sıktı. Şehir içi değerler bunlar uzun yol olmadan. Genellikle sakin kullanırım, sakinden kastım 30-40km arası değil kademeli hızlanmadan bahsediyorum. Şimdiden cevaplarız için teşekkür ederim...

Bu değerlerden daha aşağıya indiğim oldu. Hemen hemen her gün 3.0-3.2 görüyorum o sürüşteki tüketimde ama gel gelelim ekranda yazan ile aracın yaktığı tutmuyor bir birini...

Hocam bildigim kadariyla anlatmaya calisayim bir sensör var ne kadar sıvı geçiyorsa ona gore hesaplayip gösteriyor demişlerdir, ama aslında gaz kelebeğinin açıklığı veya devir saatine göre hesaplıyor o ortalama tüketim verisini. arac devir saatine gore hesaplarsa mesela duz yolda gidiyorsun 4 viteste 1500 devirde 3.1 yakiyor varsayalim bunu yokusta egimine gore daha fazla yakar ama arac egim olcemeyeceginden gaz kelebeginin ne kadar acik olduguna bakiyor %50 acik ise 5 lt %70 ise 6 lt gibi degerler gosteriyor ama gercek kosullarda bu aracin agirli vb ruzgar direnci gibi etmenler var. Arac az yuklu ve duz yolda isen 0-0.5 lt kadar sapma olmasi normal, cok yuklu yokuslu vb olursa 1-1.5 litreye kadar sapmalar olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri