Honda Civic FC5 yaşadığım sorunlar

Şimdi Şöyle Anlatayım Uzun Biraz

11.01.2019 Tarihinde Honda Marmara Plaza'dan 0 Araç Aldım 3 Gün Sonra Aracı Bir Aile Dostumuz Abim ( klasik Araç Toplayan Kaporta Ustası ) Olan Biri 0'da Olsa Araç Bakayım Hata Varmı Dedi ve Gözüyle Gördü Ön Kaput'ta Boyada Toz Vardı Verniğin Altında Ama Öyle Çok İnce Değil Nokta Gibi Bir Toz Bu Arabada Boya Var Gözle Bakmakla Olmaz Expertiz'e Götür Belge Al Dedi Gittik Expertiz'e Ön Kaput Sol Kenarı Lokal Boyalı Çıktı Bayi'yi Aradım Olamaz Öyle Bişe Yanlış Bakılmış Falan Filan Dediler Götürdüm Kaporta Ustası Boya Ölçüm Cihazı İle Geldi Baktı Araca Abi Burası Boyalı Çıkıyor Denildi Aracı Geri Vermek İstiyorum Dedim Öyle Bişey Olamaz Fabrika Hatası Kabul Etmiyorsanız Mahkemeye Verin Dediler Yada Ön Kaput Değişimi Sunuldu Aracın Servis Kaydına Ön Kaput Değişti Girilecektir Dediler Bu Daha Büyük Bir Sıkıntı Yaratacağı İçin Bana Maddi Anlamda Kabul Etmedim Ve Bana Bu Olayla İlgili Bir Çare Bulunmadı Aracım 0 Bayi Çıkışlı Boyalı Araç Olarak Duruyor Şuan

Bittimi Bitmedi Dahası Var

Aracı 02.02.2019 Cumartesi Sabah Saat 09:48'de Servise 1000 Bakımı İçin Götürdüm Ve Aracın o 1000 kilometre de yaptığı sıkıntıları servis danışmanı arkadaşa Beyan Ettim Ama İşimiz Var Bu Gün Yapamayız sabah 08:30 da Gelmen Gerekiyordu Denildi Bakımı mı Yaptılar Sadece Sıkıntılar Aşağıda Yazıyor

Aracın Frenleri Tutmayacak Şekilde Salıyor
Arka Cam Rezistansı Çok Zor Çalışıyor
4 Cam Kapı İçine Su Alıyor
Ön Cam Su Izgarası Yerine Takılı Değil
Orta Ekran Bluetooth Sistemi Sıkıntılı
Alt Takımdan Ses Geliyor
Dreksiyon Kutum'dan Ses Geliyor

Servisten Aracı Alırken Bakımın Ardından Bizim Eleman Yıkamaya Gidip Gelirken Araçla Baktı Araca Bişeyi Yok Aracın Denilip Dediğim Sıkıntılar Servis İş Emri Formuna Bile Yazılmadan Araç Teslim Edildi Güvendim Servis'tir Bakmışlardır Araca Sağlam Diyorlarsa Sağlam O Zaman Diye Gittim Akşamında Araçla Hızlandım Biryere Gitmek İçin Frene Basmam İle Araç Kafayı Eyip Arka Taraftan Sanki Aracı Tokatlıyorlar Gibi Kasayı Oynatıyordu Acilen Sabahına Başka Bir Servise Götürdüm Aracı Abi Senin Arka Frenlerin Tutmuyor İyi Bişe Olmamış Sana Denildi Frenlerim Hava Yapmış Havaları Alındı Test Edilip Teslim Edildi Araç Bana Genel Müdürlüğü Aradığım da Hız Sınırını Neden Aştınız Denildi Vede Ölmemişsiniz Aracınız Yapılmış Denildi Telefon'da

Ve Son Olarak 19.02.2019 Tarihi Saat Gece 22:20 den İtibaren Fren Pedalım'da Salma Mevcut Tekrar Pedala Basıyorum Pedal Sonunda Tutuyor Frenlerim Dün Aracı Sanayi'ye Götürdüm Fren Testi Yaptırdım Sadece Makineye Bağlamadılar Silindirler Üstüne Ön Ve Arka Tekerleri Çıkarıp Silindirler Tekerleri Çevirirken Frenlere Baktılar Sanayi'deki Ustamın Frenlerin de Boşluk Var Denildi Elletmeden Aldım Aracı Geri Cumartesi Tekrar Servise Girecek Araç Bakılması İçin Sonuç Ne Olur Bilinmiyor Fakat Aracın İadesi İçin Çaba Sarfedeceğim

Fren Hava Yapması Neden Olur
  1. Fren Hidroliği Doldurulurken Fabrikasında Nerde Koyuluyorsa O Yağın Havası Alınması Gerek
  2. Fren Hidroliği Dot 3 Dot 4 Dot 5.1 Hangisi Konulmuş Bilmiyoruz Hiç Birimiz 0 Araca O Yağın Kaynama Kuvveti Var Araç Isınınca O Yağın Sıcaklığa Dayanması Gerek Bunlar'da Dot lar Arasında Sıralıdır Sıcaklık Değerleri Isınınca Yağ Kaynar Buhar Yapar Buhar'da Araç Fren Hidroliği Yağına Karışıp Hava Kabarcığı İle Yava Yapar

Fren Pedalı Neden Dipte Tutar Peki
Westanaus Denilen Merkez Nedir Westanaus Fren Pedalına Kendi İçine Hava Çekip Siz Pedala Baskı Uygularken Oda Size Yumuşak Baskı Uygulayıp Frenin Düşmemesini Sağlayan Bir Sistem Borular Çatlak Yarık Olur İse Westanaus İçine Hava Çekerken O Çatlak Ve Yarıklardan Çıkar Pedala Baskı Uygulanmaz Pedal Tutmuyor Zor Tutuyor Gibi Olur

Not : Honda Pişmanlık'dır

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Yazdıklarınızı okudum, gerçekten inanması güç bu kadar problemin üst üste yaşanmış olmasına. Umarım en kısa zamanda lehinize olacak şekilde en iyi sonucu alırsınız. Gelişmeleri lütfen bizimle de paylaşın. Geçmiş olsun...

Yazdıklarınızı okudum, gerçekten inanması güç bu kadar problemin üst üste yaşanmış olmasına. Umarım en kısa zamanda lehinize olacak şekilde en iyi sonucu alırsınız. Gelişmeleri lütfen bizimle de paylaşın. Geçmiş olsun...
Tabiki de fakat dediğim gibi servis tamir yönünde ilerleriz diyor ben ise 0 aracın fabrikasyon değeri gideceği için tamir yanlısı değilim değişim veyahut iade yönünde istiyorum onlar da bunun mümkün olmadığını söyledi en son çare araç ile kendimi içinde güvenli bir şekilde bağlayıp hızlı bir şekilde bariyerlere dalacağım dedim perte çıkarıp alıcam ödemeyi deyince gözlerini korkutmak için kendinize kastınız mı var diyorlar frenler tutmuyor aynı şey dedim bişe demiyorlar Fren siz bir araba sürerek kendime kastım yokmu diyince

Aracınız
Civic FC5 2016
Geçmiş olsun diyeyim ilk önce aracınız hayırlı olsun diyemedim okuyunca yazdıklarınızı :(
Bayinin size yardımcı olacağını düşünmüyorum onlar aracı firma sonuçta sizin sorununuzu bence honda yetkilileri çözer.
Servisten o bahsettiğiniz sorunların belgelerini alın ve mahkeme yoluna baş vurun derim ben. Ama honda yetkilileri ile görüşün önce.
Ben olsam bu kadar sorun karşısında direk veririm mahkemeye sonuçta sıfır araç almışsınız hata kendi hataları.Artık mahkemelerde tüketiciden yana rahat olsun içiniz.
Direk değişim talep edin davayı o yönde açın. Eminim ki kazanacaksınız avukat ve mahkeme masraflarınıda yükleyin onlara.Sonuçta hata kendilerinin.
Gelişmeleri de paylaşırsanız bizlerinde bilgisi olur.Geçmiş olsun tekrar.

Geçmiş olsun diyeyim ilk önce aracınız hayırlı olsun diyemedim okuyunca yazdıklarınızı :(
Bayinin size yardımcı olacağını düşünmüyorum onlar aracı firma sonuçta sizin sorununuzu bence honda yetkilileri çözer.
Servisten o bahsettiğiniz sorunların belgelerini alın ve mahkeme yoluna baş vurun derim ben. Ama honda yetkilileri ile görüşün önce.
Ben olsam bu kadar sorun karşısında direk veririm mahkemeye sonuçta sıfır araç almışsınız hata kendi hataları.Artık mahkemelerde tüketiciden yana rahat olsun içiniz.
Direk değişim talep edin davayı o yönde açın. Eminim ki kazanacaksınız avukat ve mahkeme masraflarınıda yükleyin onlara.Sonuçta hata kendilerinin.
Gelişmeleri de paylaşırsanız bizlerinde bilgisi olur.Geçmiş olsun tekrar.
Teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için bayi sorunları iş emri olarak bana verdiğinde müşterinin beyan ettiği sorunlar gözlenemedi diyor iş emrin de sadece 4 teker Fren havası alındı yapılan larda yazıyor

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Değişim veya iade talep edin. Yayabildiğiniz kadar yayın bu sorunu sosyal medyada gerekirse basına gönderin şu haberlerin WhatsApp ihbar hatları vs.
Sıfır araba alacaksın bir ton para ödeyeceksin araç boyalı çıkacak. Rezaletten başka bir şey değil ki daha önceden de buna benzer bir şey okumuştum forumda. Bir arkadaşa bilmem kaç mm ye kadar normal demişti servis. Peşini bırakmayın bence, satarken de Exprerde çıkacak ve sorun yaşayacaksınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son zamanlarda sıfır araç alıpta bu boya sorununu yaşayan insanların sayısı artıyor. Herkes kaziklama derdinde. Ülkenin iyice civisi çıktı. Adam gibi denetim, adelet hiç biri kalmadı. Adam boyalı araba satıyor sonra da pişkin pişkin mahkemeye ver diyor.
Aynen öyle insanın sabrı ile alay ediyorlar

Değişim veya iade talep edin. Yayabildiğiniz kadar yayın bu sorunu sosyal medyada gerekirse basına gönderin şu haberlerin WhatsApp ihbar hatları vs.
Sıfır araba alacaksın bir ton para ödeyeceksin araç boyalı çıkacak. Rezaletten başka bir şey değil ki daha önceden de buna benzer bir şey okumuştum forumda. Bir arkadaşa bilmem kaç mm ye kadar normal demişti servis. Peşini bırakmayın bence, satarken de Exprerde çıkacak ve sorun yaşayacaksınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
TV kanalı çağırmak var aklımda rezil etmek için honda Türkiye yi hakkımı aramak için her yolu deniycem

Geri