Honda Civic FC5 yaşadığım sorunlar

Şimdi Şöyle Anlatayım Uzun Biraz

11.01.2019 Tarihinde Honda Marmara Plaza'dan 0 Araç Aldım 3 Gün Sonra Aracı Bir Aile Dostumuz Abim ( klasik Araç Toplayan Kaporta Ustası ) Olan Biri 0'da Olsa Araç Bakayım Hata Varmı Dedi ve Gözüyle Gördü Ön Kaput'ta Boyada Toz Vardı Verniğin Altında Ama Öyle Çok İnce Değil Nokta Gibi Bir Toz Bu Arabada Boya Var Gözle Bakmakla Olmaz Expertiz'e Götür Belge Al Dedi Gittik Expertiz'e Ön Kaput Sol Kenarı Lokal Boyalı Çıktı Bayi'yi Aradım Olamaz Öyle Bişe Yanlış Bakılmış Falan Filan Dediler Götürdüm Kaporta Ustası Boya Ölçüm Cihazı İle Geldi Baktı Araca Abi Burası Boyalı Çıkıyor Denildi Aracı Geri Vermek İstiyorum Dedim Öyle Bişey Olamaz Fabrika Hatası Kabul Etmiyorsanız Mahkemeye Verin Dediler Yada Ön Kaput Değişimi Sunuldu Aracın Servis Kaydına Ön Kaput Değişti Girilecektir Dediler Bu Daha Büyük Bir Sıkıntı Yaratacağı İçin Bana Maddi Anlamda Kabul Etmedim Ve Bana Bu Olayla İlgili Bir Çare Bulunmadı Aracım 0 Bayi Çıkışlı Boyalı Araç Olarak Duruyor Şuan

Bittimi Bitmedi Dahası Var

Aracı 02.02.2019 Cumartesi Sabah Saat 09:48'de Servise 1000 Bakımı İçin Götürdüm Ve Aracın o 1000 kilometre de yaptığı sıkıntıları servis danışmanı arkadaşa Beyan Ettim Ama İşimiz Var Bu Gün Yapamayız sabah 08:30 da Gelmen Gerekiyordu Denildi Bakımı mı Yaptılar Sadece Sıkıntılar Aşağıda Yazıyor

Aracın Frenleri Tutmayacak Şekilde Salıyor
Arka Cam Rezistansı Çok Zor Çalışıyor
4 Cam Kapı İçine Su Alıyor
Ön Cam Su Izgarası Yerine Takılı Değil
Orta Ekran Bluetooth Sistemi Sıkıntılı
Alt Takımdan Ses Geliyor
Dreksiyon Kutum'dan Ses Geliyor

Servisten Aracı Alırken Bakımın Ardından Bizim Eleman Yıkamaya Gidip Gelirken Araçla Baktı Araca Bişeyi Yok Aracın Denilip Dediğim Sıkıntılar Servis İş Emri Formuna Bile Yazılmadan Araç Teslim Edildi Güvendim Servis'tir Bakmışlardır Araca Sağlam Diyorlarsa Sağlam O Zaman Diye Gittim Akşamında Araçla Hızlandım Biryere Gitmek İçin Frene Basmam İle Araç Kafayı Eyip Arka Taraftan Sanki Aracı Tokatlıyorlar Gibi Kasayı Oynatıyordu Acilen Sabahına Başka Bir Servise Götürdüm Aracı Abi Senin Arka Frenlerin Tutmuyor İyi Bişe Olmamış Sana Denildi Frenlerim Hava Yapmış Havaları Alındı Test Edilip Teslim Edildi Araç Bana Genel Müdürlüğü Aradığım da Hız Sınırını Neden Aştınız Denildi Vede Ölmemişsiniz Aracınız Yapılmış Denildi Telefon'da

Ve Son Olarak 19.02.2019 Tarihi Saat Gece 22:20 den İtibaren Fren Pedalım'da Salma Mevcut Tekrar Pedala Basıyorum Pedal Sonunda Tutuyor Frenlerim Dün Aracı Sanayi'ye Götürdüm Fren Testi Yaptırdım Sadece Makineye Bağlamadılar Silindirler Üstüne Ön Ve Arka Tekerleri Çıkarıp Silindirler Tekerleri Çevirirken Frenlere Baktılar Sanayi'deki Ustamın Frenlerin de Boşluk Var Denildi Elletmeden Aldım Aracı Geri Cumartesi Tekrar Servise Girecek Araç Bakılması İçin Sonuç Ne Olur Bilinmiyor Fakat Aracın İadesi İçin Çaba Sarfedeceğim

Fren Hava Yapması Neden Olur
  1. Fren Hidroliği Doldurulurken Fabrikasında Nerde Koyuluyorsa O Yağın Havası Alınması Gerek
  2. Fren Hidroliği Dot 3 Dot 4 Dot 5.1 Hangisi Konulmuş Bilmiyoruz Hiç Birimiz 0 Araca O Yağın Kaynama Kuvveti Var Araç Isınınca O Yağın Sıcaklığa Dayanması Gerek Bunlar'da Dot lar Arasında Sıralıdır Sıcaklık Değerleri Isınınca Yağ Kaynar Buhar Yapar Buhar'da Araç Fren Hidroliği Yağına Karışıp Hava Kabarcığı İle Yava Yapar

Fren Pedalı Neden Dipte Tutar Peki
Westanaus Denilen Merkez Nedir Westanaus Fren Pedalına Kendi İçine Hava Çekip Siz Pedala Baskı Uygularken Oda Size Yumuşak Baskı Uygulayıp Frenin Düşmemesini Sağlayan Bir Sistem Borular Çatlak Yarık Olur İse Westanaus İçine Hava Çekerken O Çatlak Ve Yarıklardan Çıkar Pedala Baskı Uygulanmaz Pedal Tutmuyor Zor Tutuyor Gibi Olur

Not : Honda Pişmanlık'dır

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle geçmiş olsun umarım çözersiniz. Özellikle boya konusunda bayinini bilgisi olmadığına ben inanmıyorum. Ya bişey çarpmışlardır yada araç tırdan inerken bişeyler olmuştur ama fabrikadan aracın o şekilde gelmesi çok zor ihtimal. Diğer oluşan durumlarda da büyük kusur yine bayidedir çünkü şöyle şeyler yaptıklarını biliyorum; size araç satıyorlar aldığınız araçta şikayetler oluşuyor ve garantiden değişmesi gerekiyor. Ellerinde parça olmadığı durumlarda sıfır araçtan alıp sizin aracınıza takıyorlar günü kurtarmak için. Parça ellerine geçince de sıfır araçtan çaldıkları parçayı yerine koyuyorlar. Bu esnada da sorunlar oluşabiliyor. İzmit haldız honda ya kaza yapan bir arkadaşım motorunu bırakmıştı ve onlar da motoru grenajsız şekilde dışarıya koyuyorlar. Motor yağmur yedi ve şasede paslanma başlamıştı. İtirazlar mahkemeler derken onarım için bıraktığı motorun sıfırını aldı. Ne servisin ne de fabrikanın sebep olduğu durumlar yüzünden boyun eğmeyin.

06 HONDA 2234
Bende dava yoluna gideceğim ülkemde davalar yıllar sürmekte tabiki ama bakalım nasıl yol izleyeceğiz bu süre içinde

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende dava yoluna gideceğim ülkemde davalar yıllar sürmekte tabiki ama bakalım nasıl yol izleyeceğiz bu süre içinde

Size bi tavsiyem var.istanbuldaysaniz eger youtubeden takip ettigim yesil oto ekspertiz diye bi kanal var.ikitelli-başakaşehir de.bu adamlar isinin ehli.aracini oraya gotur onlar aracin basina neler gelmis detayli anlatirlar. Youtubeden gordum geldim derseniz daha da yardimci olurlar.oradan detayli bir eksper raporu cikarin ve vakit kaybetmeden mahkemeye basvurun.banttan cikan bir aracta bu anlattiginiz hatalarin bir arada olmasi imkansiz.bu anlattiginiz olaylar yenilir yutulur degil.bu arada zaman ve km sizin aleyhinize isliyo bence.

Size bi tavsiyem var.istanbuldaysaniz eger youtubeden takip ettigim yesil oto ekspertiz diye bi kanal var.ikitelli-başakaşehir de.bu adamlar isinin ehli.aracini oraya gotur onlar aracin basina neler gelmis detayli anlatirlar. Youtubeden gordum geldim derseniz daha da yardimci olurlar.oradan detayli bir eksper raporu cikarin ve vakit kaybetmeden mahkemeye basvurun.banttan cikan bir aracta bu anlattiginiz hatalarin bir arada olmasi imkansiz.bu anlattiginiz olaylar yenilir yutulur degil.bu arada zaman ve km sizin aleyhinize isliyo bence.
2 kere Expertiz Yaptırdım araca zaten frenlerin tutmadığı belgesi ve kaporta Expertiz i 200 + 200 400 TL tuttu evimin mutfak parası exper lere gidiyor verecek durumum varmı şuan yok araç cumartesi servise girecek kabul görülmediği gibi İstanbul kemer burgaz dan salıvericem aracı frenlerim in tutmadığını bunu belirtmeme rağmen ilgilenmediklerini belirtip kaskoma kaskom halletsin servis le sonuçta parayı kasko verecek ama o servisi de öttürecek araçı pert edeceğim çünkü koydum kafaya aracı ötv muafiyeti li ucuza almıştım kasko 2. El değeri üstünden işlem yapıp ödeme vereceği için benim zararım olmayacak aracımın emsal leri 1500 kilometre deki ler 107 108 bin TL 2. Elde ben 0 93.500 e almıştım

Türkiyede toplanan arabadan ne bekliyorsunuzki.Adamlar 2021 yılında fabrikayı kapatma kararı aldı bu kadar sorunun üstüne.Canınızı sıkmayın mahkemeye verin korkmayın servise giriş ve çıkış yapılan bütün belgeleri mahkemeye sunun geçmiş olsun.

Türkiyede toplanan arabadan ne bekliyorsunuzki.Adamlar 2021 yılında fabrikayı kapatma kararı aldı bu kadar sorunun üstüne.Canınızı sıkmayın mahkemeye verin korkmayın servis giriş yapılan bütün belgeleri mahkemeye sunun geçmiş olsun.
Akıllı lar sözlü bakıyor lar 4 kere servise girdi 1 adet servis iş emri var elimde 3 Kere kayıt girmediler ki sadece ben söyledim onlar baktı kayıt alınmadı

Aracınız
Civic FC5 2018
Eğer bu kadar sorun varsa aracınız ya fabrikasyon hatalıdır yada bence showroom aracı felandı çok kurcalandı. Umarım bir sonuca ulaşırsınız şans yanınızda olsun.

Eğer bu kadar sorun varsa aracınız ya fabrikasyon hatalıdır yada bence showroom aracı felandı çok kurcalandı. Umarım bir sonuca ulaşırsınız şans yanınızda olsun.
Şhowrom aracı değil dediler ama ben teslim almaya gittiğim de Şhowrom daki araç ortada yoktu benim araç hazırdı aracı sorduğum da Bi bayana sattık onu dediler ne kadar doğruysa Şhowrom da olunca ne gibi olurki sıkıntı yönünden

Aracınız
Civic FC5 2018
Yazılanları okudum, gece gece sinirim bozuldu. Böyle bir şey varmı ya? Nasıl bu kadar rahatlar, nasıl bu kadar pişkinler, sonra adamı öldürsen sen öldürdün, dövsen sen dövdün derler.

Allah yardımcınız olsun, İnşâallah kısa zamanda sorunlar çözülür.

FC5_ELEGANCE

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yazılanları okudum, gece gece sinirim bozuldu. Böyle bir şey varmı ya? Nasıl bu kadar rahatlar, nasıl bu kadar pişkinler, sonra adamı öldürsen sen öldürdün, dövsen sen dövdün derler.

Allah yardımcınız olsun, İnşâallah kısa zamanda sorunlar çözülür.

FC5_ELEGANCE
İnşallah çözülür demek istiyorum fakat Kaale alıp insan gibi konuşmuyorlar bile satana kadar bey siniz aracı iteleyince bitti herşey oluyor anlayışları bu

caran

0
Geçmiş olsun bende Temmuz 2018 de aldım. Bunları yaşamadım. buradan anladığım servis ile ilgili sıkıntı olduğudur. Fabrika da bunu böyle algılayacaktır. Teslim ile başlayıp eksik onarımlar ile devam eden bu yaşadıklarınızı servis çözecek. Şöyleki bazen fabrika çıkışı bütün testleri tamamlanan aracı yolda düşürebiliyorlar hoş Buda medya ya düşer görürdük. Ama size teslime kadar servis içinde de bazı hırpalamalar olabilir. Bu taraftan bakın. Bir de bizlerinde bilmesi için size bunları yaşatan Servisi bizlerle paylaşırmısınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri