Honda civic Şanzıman yağı

vss

0
Aracınız
Ustaya sordum hondalarda tapa pulu yok dedi. Zaten Baskı balata değişirken yağ da değişiyormuş. Peki sadece yağı değiştirenler geçişlerde bir fark hissedebildiniz mi?

manuel fd6 2008 lpg modifiye
gazi makina mühendisliği
angara garage
şanzumanda tapa pulu var.yok diyenin ustalığından şüphe duyarım.yağ baskı balata değişiminde değil her 40000 km de değişirse iyi olur.dişlilerden kopan metal çapakları yağda birikir.zamanında yağ değiştirilmezse şanzumanın ömrü kısalır.çok hassas kişiler yağ değişiminden sonraki rahatlamayı hisseder.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

esaret

0
şanzumanda tapa pulu var.yok diyenin ustalığından şüphe duyarım.yağ baskı balata değişiminde değil her 40000 km de değişirse iyi olur.dişlilerden kopan metal çapakları yağda birikir.zamanında yağ değiştirilmezse şanzumanın ömrü kısalır.çok hassas kişiler yağ değişiminden sonraki rahatlamayı hisseder.

Peki baskı balata ömrü uzar mı değişsek

gazi makina mühendisliği
angara garage

vss

0
Aracınız

gazi makina mühendisliği
angara garage
siz makine mühendisliği okuyorsunuz. sanırım.bilirsiniz.baskı ve balata yağ ile temas etmiyor.dişliler yağ ile temas halinde.yani baskı balata ömrünü etkilemez.

gazi makina mühendisliği
angara garage

Arkadaşlar aracim 100bin de ikinci el almıştım araci. Dun bayide sanziman yağini degistirdim fiyat 300 liraydi. Bence minimum 50 binde degisim yapmak otomatik şanzıman için önemli.

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şanzıman yağı değişirken motor yağı filtresinin de mi değişmesi gerekiyor? şanzıman yağı için ayrı bi filtre yok değil mi?

91966dca9aafaadf0d7aad889fce9c53.jpg

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Anladım sağol, fren balata temizleme işlemiyle işe ne ilgisi var peki şanzıman yap değişiminin

Ya orada sanzuman tapasina sıkmak için herhalde. Ya bir kere sıkar yada iki. Yani gereksiz. Evde var getirsen kabul etmezler. Birde kdv leri var. Kalem üstüne kalem..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri