Honda civic Şanzıman yağı

Aracınız
Merhabalar
yeni araç aldım buraya da yeni üye oldum. Tecrübelerinizden faydalanarak motor yağında ve şanzıman yağında yanlış tercih yapmadan bir bakım yaptırmak istiyorum

eski kasa 2001 model 1.4 otomatik civic aldım.
servislerde yağ pahalı geldi araştırmalarımda eneos yağın civicler için uygun olduğunu öğrendim.
ama atf III mü yoksa atf dw1 mi olacak tam cevabını bulamadım.
Siz hangisi daha uygun sizce vede eneos yağı önerir msiniz? km önemli ise 167 000 de.
motor yağı olarak da ne öerirsiniz?

Cevaplarsanız sevinirim çok şey yazılıyor kafam karıştı ustalara göre farketmez deyip herhangi bir yağ koyacaklar diye korkuyorum.

Şimdiden teşekkür ederim

Dragon

0
Aracınız
Oncelikle sanziman yag miktarini duz bir zemindd kontrol edin. Subap ayari tam anlamiyla iyi iscilik isteyen bir is ve araba ne kadar soguk olursa o kadar iyi olur. Subap ayari anlamayan biri yaptiginda ayari iyice bozarsa tabi ilk is cekis dusuklugu olur. Bu ikisi degilse baska sebeplef de olabilir tesaduf bakim sonrasina denkg gelmis olabilir hava filtresi kirliligi bogaz kelebegi tikanmasi gibi vs.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dragon

0
Aracınız
Merhabalar
yeni araç aldım buraya da yeni üye oldum. Tecrübelerinizden faydalanarak motor yağında ve şanzıman yağında yanlış tercih yapmadan bir bakım yaptırmak istiyorum

eski kasa 2001 model 1.4 otomatik civic aldım.
servislerde yağ pahalı geldi araştırmalarımda eneos yağın civicler için uygun olduğunu öğrendim.
ama atf III mü yoksa atf dw1 mi olacak tam cevabını bulamadım.
Siz hangisi daha uygun sizce vede eneos yağı önerir msiniz? km önemli ise 167 000 de.
motor yağı olarak da ne öerirsiniz?

Cevaplarsanız sevinirim çok şey yazılıyor kafam karıştı ustalara göre farketmez deyip herhangi bir yağ koyacaklar diye korkuyorum.

Şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar hos geldiniz; oncelikle sizd tavsiyem onceki sahibinden herseyi ogrenin motor yagi sirasiyla her yil ne kullanilmis varsa onceki sahibi ne kullaniyormus sanmiyorum ama varsa servis kayitlari vs. aracin yasi ve km si gozonune alininca castrol 10-40 iyi essinda. Ama tabi zor bir ihtimal de olsa onceki sahileri hep 5-30 kullanmissa sizde o sekilde devam edin. Ancak yuksek ihtimal 100 binden sonra ozellikle, 10-40 dir kullanim. Ve 10-40 a alismis bir araca yillar sonra 5-30 koymak yag eksiltmeye neden oalbiliyor. Tavsiyem oncelikle aldiginiz kisiden detaylica herseyi ogrenmek motor yagini sanziman yagini ne kullanmis en son ne zaman degistirmis vs. arabanjz yeni 50 binde filan olsa dusunmeden eneos 5-30 yada castrol edge 5-30 derdim. Gule gule kullanin

Aracınız
Eski bakımlarına ilişkin bilgileri bulmam çok zor sadece servisten bilgi alabilirim 17 yaşında aracın da uzun süredir servise gitmediğini tahmin ediyorum.
Ama yazdiklarinizdan anladığım 10/40 motor yağı kullanmak mantıklı olan gibi.
Peki şanzıman için eneos atf ııı mü yoksa eneos atf dw1 mi uygun

Dragon

0
Aracınız
Sadece benim fikrimle hareket etmeyin sizden ricam arastirin iyice. Motor yagi icin evet castrol 10-40 benim onerim. Sanziman yagi icin kesinlikle servisten orijinal honda atf dv-1 kullaniliyor ama biraz pahali 3 lt 200 tl gibi. Sanzimanda riske girmemek adina bu yag kesinlikle ilk tavsiye. Ama piyasada eneoos atf dw1 kullananlar da var. sahsen ben de ilk defa eneos atf dw-1 kullandim 1 hafta oluyor henuz deneme sansim olmadi. Ama kesinlikle ve kesinlikle honda atf dw-1 yada en olmadi eneos atf dw-1 disinda kesinlikle hicbisey sanzimana kullanmamak gerek. Kafada soru isareti kalkmasin dersen honda atf dw-1 kismen risk alirim dersen eneos atf dw-1. Eneosun 3 lt 120 civari. N11 de var. bununla ilgili cok konu var arastirabilirsiniz.

Bir fark oldu mu peki arkadaşlar şanzıman yağından sonra

vites geçişlerinde çıkan ses azaldı, onun dışında bi fark olmadı. normalde eneos şanzıman yağı kırmızı renk ama boşaltılan yağ kahverengiye dönmüş kirlenmiş gibiydi

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
vites geçişlerinde çıkan ses azaldı, onun dışında bi fark olmadı. normalde eneos şanzıman yağı kırmızı renk ama boşaltılan yağ kahverengiye dönmüş kirlenmiş gibiydi

Aracın vites geçişlerinde felan bir fark hissetmediniz yani doğru mu?

Dragon

0
Aracınız

Eneosu ne zamandir kullaniyosunuz. Ben ilk kez 3 lt degisim yaptim eneosla. Bakalim henuz yeni oldugundan bir tecrubem yok biraz kullanip yorum yapacagim. Honda atf dw-1 iyice terk ediliyor sanirim. Bazi ozel servisler de eneosa gecmis.

Honda markası da eneos'u kullanıyor diye biliyordum,sadece kutusu değişik,yağ aynı yağ.

Vites geçişlerinde problem yoktu, yine aynı şekilde akıcı şekilde geçiyor.

Geri