Civic FC5 Honda FC 5 Matrix Led Far ? Yardım

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

aykutoğlu

Özel Üye
Valla işin gerçeği Matrix mi tiriniti mi anlamam ama exe farı muhteşem bir aydınlatmaya sahip. Led olması sebebi ile sinyaller dahil halojen ampüllere 10 basar. Sellektör zaten şimşek gibi o kadar güzel bir görüntü ve aydınlatması var ki boş yolda sürekli oynayası geliyor insanın çok çok uzaktaki trafik tabelası yol kenarı reflektörleri gibi şeyleri inanılmaz şekilde aydınlatıp uzun bir görüş sağlıyor. Viraj aydınlatması çok ta önemli değil zaten istenirse sis farlarına 40-50 TL lik bir modül takılarak yapılabiliyor

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Valla işin gerçeği Matrix mi tiriniti mi anlamam ama exe farı muhteşem bir aydınlatmaya sahip. Led olması sebebi ile sinyaller dahil halojen ampüllere 10 basar. Sellektör zaten şimşek gibi o kadar güzel bir görüntü ve aydınlatması var ki boş yolda sürekli oynayası geliyor insanın çok çok uzaktaki trafik tabelası yol kenarı reflektörleri gibi şeyleri inanılmaz şekilde aydınlatıp uzun bir görüş sağlıyor. Viraj aydınlatması çok ta önemli değil zaten istenirse sis farlarına 40-50 TL lik bir modül takılarak yapılabiliyor

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus
Valla Hocam keşke benimde olsa :giggle:

aykutoğlu

Özel Üye
Valla Hocam keşke benimde olsa :giggle:

Keşke bi kanun bi yasa felan çıksa her araçta güvenlik ve görüş önemli deyip bunlardan kullansalar.. Ben çok memnunum. Kullanmayan denemeyen birine gereksiz gelebilir ama gerçekten led far, anahtarsız giriş çıkış vs vs bence gerçekten her araçta olması gereken kullanmadan kolaylık ve artılarını görmeden yorum yapılmaması gereken şeyler.

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Keşke bi kanun bi yasa felan çıksa her araçta güvenlik ve görüş önemli deyip bunlardan kullansalar.. Ben çok memnunum. Kullanmayan denemeyen birine gereksiz gelebilir ama gerçekten led far, anahtarsız giriş çıkış vs vs bence gerçekten her araçta olması gereken kullanmadan kolaylık ve artılarını görmeden yorum yapılmaması gereken şeyler.

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus
Valla Hocam haklısın ama işte ülkemizin gerçekleri devreye giriyor burda da. Gelişmiş ülkeler dediğiniz gibi ülkelerinde satılacak araçların hangi zorunlu donanımlara ve standartlara sahip olmasını gerektiğini belirliyor. Hoş bizde de bilim ve sanayi bakanlığının belirlediği uygunluk standartları var ama böyle bir zorunluluk malesef yok. Öte yandan markalar ülkemizde bu donanımı standart sunmaya kalksa, aracın fabrika çıkış fiyatı artacağından ötvye takılma ihtimali doğuyor. Buda bir etken yaratıyor. Ancak şuan da makjaylanan ve yeni piyasaya çıkan birçok araçta gördüğüm otomotiv endüstrisi lede dönüş başlıyor. Basic led olarak mesela 2008in düşük donanımları, passatın makyajlı düşük donanımları ve uzaklara gitmeye gerek yok makyajlı fc5 eleganceda bile led far standart artık. Görünen o ki bizde bir şekilde mevcut araçlarımızda lede dönüş sağlayacağız.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Viraj aydinlatmaya hic gerek yok. Tamamen karanlik bir yolda sisleri yakiyorum ve one dusen isik miktarinda gozle farkedilir bir degisiklik olmuyor. Hic orijinalini elletmenize gerek yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Teşekkür ederim bu bilgiye sahip değildim öğrenmiş oldum sağolun.
Kasisten geçerken müdahale de bulunmaz hocam.
Araçtaki yük durumuna göre far ayarını kontrol eder.
Yani nasıl ki manuel ayar bulunan araca 2 kişi bindiğinde sizin far ayarını değiştirmeniz için o çevirmeli tuş oraya konmuşsa ve tümseklerde sürekli o ayarla oynamıyorsanız bunu da o şekilde düşünün :)

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Viraj aydinlatmaya hic gerek yok. Tamamen karanlik bir yolda sisleri yakiyorum ve one dusen isik miktarinda gozle farkedilir bir degisiklik olmuyor. Hic orijinalini elletmenize gerek yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kesinlikle sisler sag ve sol tarafta etkılı bir şekılde aydınlatma saglıyor virajlarda etkılı olur .

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri