Honda olmayan farklı marka aracımla kaza yaptım yardım.

Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle Honda dışında bir araç hakkında bilgi almak istediğim için önce yöneticilerden sonrada siz değerli kardeşlerinden özür dilerim ama engin bilgilerinize ihtiyacım var.
Bugün kavşak içerisinde iken arkadan gelen yolcu otobüsü hafif çarptı bana ve bagaj kapağı baya yamuldu. Fotoğraflarını paylaşıcam.
Öncelikle arabanın öncesinde kaza boya hasar kaydı yok.
Ben aracı yetkili serviste mi yaptırayım muhtemelen bagaj kapağı degisim belki tampona boya der.
Yada özel serviste boyatsammi bilemedim.
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Özel servis boya yapılırsa toplam 2500 lira civarında tutar dedi. Tampon ve bagaj kaputu. servise daha fiyat sormadım.
Ekli dosyayı görüntüle 266145

Ekli dosyalar

• IMG20210823173201.jpg
    IMG20210823173201.jpg
    124.9 KB · Görüntüleme: 182
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle çok sağolun. Boyanacak kesin orası ama değiştirme yada boya arasında kaldım hangisini yapsam diye. Boyanirsa özel serviste değişirse yetkili serviste yapmayı düşünüyorum.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle Honda dışında bir araç hakkında bilgi almak istediğim için önce yöneticilerden sonrada siz değerli kardeşlerinden özür dilerim ama engin bilgilerinize ihtiyacım var.
Bugün kavşak içerisinde iken arkadan gelen yolcu otobüsü hafif çarptı bana ve bagaj kapağı baya yamuldu. Fotoğraflarını paylaşıcam.
Öncelikle arabanın öncesinde kaza boya hasar kaydı yok.
Ben aracı yetkili serviste mi yaptırayım muhtemelen bagaj kapağı degisim belki tampona boya der.
Yada özel serviste boyatsammi bilemedim.
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Özel servis boya yapılırsa toplam 2500 lira civarında tutar dedi. Tampon ve bagaj kaputu. servise daha fiyat sormadım.
Ekli dosyayı görüntüle 266145
> Geçmiş olsun hocam marka çok önemli değil, elbette yardımcı oluruz.
> Tampon esneme payı olduğu için kurtarmış. Bagaj haliyle esnemiyor. Bagaj kapağı iyi ezilmiş. İşin ehli bir göçük düzeltmeci yüksek fiyat isteyebilir. Kıvrımlı yerler işçiliği arttırır. Fakat boya olmadığı için uğraşabilir. Bağajın oturtulması için kaportacıdan yardım alınır.
> Dacia'nın parçası çoktur ve uygun fiyatada bulunabilir. Bağaj değişmesin aracın değeri düşer derseniz size kalmış.
> Hocam bir düzetip kurtarma için fiyat alın boya dahil. Birde direk değişim için fiyat alın. Aradaki fiyat farkına göre hareket edilebilir.

Aracınız
Civic FD6 2010
> Geçmiş olsun hocam marka çok önemli değil, elbette yardımcı oluruz.
> Tampon esneme payı olduğu için kurtarmış. Bagaj haliyle esnemiyor. Bagaj kapağı iyi ezilmiş. İşin ehli bir göçük düzeltmeci yüksek fiyat isteyebilir. Kıvrımlı yerler işçiliği arttırır. Fakat boya olmadığı için uğraşabilir. Bağajın oturtulması için kaportacıdan yardım alınır.
> Dacia'nın parçası çoktur ve uygun fiyatada bulunabilir. Bağaj değişmesin aracın değeri düşer derseniz size kalmış.
> Hocam bir düzetip kurtarma için fiyat alın boya dahil. Birde direk değişim için fiyat alın. Aradaki fiyat farkına göre hareket edilebilir.
Öncelikle sağolun. Aracı kaskodan özel serviste yaptirma kararı aldım. Boya işçiliği kaputun içinde ikinci saç olduğundan erişim ve doğrultma zor olacağı ve macunu bol bir işlem olacağı toplamda 7 farklı usta gezerek teyit ettim. Sökülerek iç ve dış boyanarak yapılması gerekiyormuş. Boya fazla çatlamış dokununca bile dökülüyor. Her halükarda boya atılması gerekiyo. Bende orjinal parça ile değişmesini talep ettim ve o şekilde yapılacak. Öncesinde bagaj açılmadığı dan dışardan bakarak fiyat vermişlerdi ama iç kısmı görünce ve işçilik zor olacagindan kaporta işçiliğini ekstradan koydular bu kapsamda Boya ve değişim arasındaki fiyat farkı ortalama 2500 Tl. Aracın arka iki stop lambası catladigi için değişim arka bagaj değişim kilt kırılmış değişim tampon tamir edilip boyanacak. Yetkili servis 10 bin lira üzerinde masraf cikardi özel serviste orjinal parça kullanarak yaklaşık 6 bin TL ye mal edicez. Dacia ucuz derler ama eğer orjinal parça kullanılacaksa cidden çok pahalı arka bagaj 3370 bir tane arka stop 545 ve bagaj kilidi 780 TL gibi ekstrem rakamlar mevcut. Parça tutarı 5000 kusur tutuyor. Yan sanayi parçaya da karşıyım çıkma da takilabilirdi ama uğraşmak istemedim. En doğru ve temiz yapılmasından yanayım.
İlginiz ve iyi dilekleriniz için herkese teşekkür ederim. Araç tamamlanınca son rakamları sizlere sunarım. Araç için değer kaybı da alabileceğim söylendi. İnşallah onu da sonuçlandırmak daha iyi olacak.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri