Honda olmayan farklı marka aracımla kaza yaptım yardım.

Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle Honda dışında bir araç hakkında bilgi almak istediğim için önce yöneticilerden sonrada siz değerli kardeşlerinden özür dilerim ama engin bilgilerinize ihtiyacım var.
Bugün kavşak içerisinde iken arkadan gelen yolcu otobüsü hafif çarptı bana ve bagaj kapağı baya yamuldu. Fotoğraflarını paylaşıcam.
Öncelikle arabanın öncesinde kaza boya hasar kaydı yok.
Ben aracı yetkili serviste mi yaptırayım muhtemelen bagaj kapağı degisim belki tampona boya der.
Yada özel serviste boyatsammi bilemedim.
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Özel servis boya yapılırsa toplam 2500 lira civarında tutar dedi. Tampon ve bagaj kaputu. servise daha fiyat sormadım.
Ekli dosyayı görüntüle 266145

Ekli dosyalar

• IMG20210823173201.jpg
    IMG20210823173201.jpg
    124.9 KB · Görüntüleme: 182
Aracınız
Civic FD6 2010
Son durum güncellemesi paylaşmak istedim. 23.08.2021 de yapmış olduğum kaza sonrasında orjinal parça temin etmemiz bu pandemi şartlarında 2 ay sürdü. Bugün itibariyle parçalar aracıma takıldı. Araç marka farketmeksizin pandemide stoktaki parçalar kullanıldığından parçayı servis Romanyadaki fabrikadan sipariş geçti ve gelmesi bu kadar uzun sürdü. Ve malum kur fiyatlarindan dolayı çok yüksek parça fiyatı var. Ayrıca Allah'tan aracım yürür durumda olduğundan sıkıntı olmadı parça gelene kadar aracıma binebildim. Ama benim kaskoda sözde full kasko yaptırmıştım sadece 14 gün araç kiralayabiliyodum başka vermedi. Burda da kasko yaptıracaklar ona göre kaskoyu yaptırsinlar. Allah kimseye kaza bela göstermesin. Aman diyin araclariniza dikkat edin.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Konuyla alakalı bugün bir gelisme oldu. Tahkim dosyamı kabul etmiş. Bir tane eksper firması aradı beni. Aracımda hasar farkı tazminatı oluştuğu ve bunun 4470 TL olduğunu. Sadece yetki vermeniz gerekiyor. Diye böyle bir durumla karşılaşan varmı?

Aracınız
Konuyla alakalı bugün bir gelisme oldu. Tahkim dosyamı kabul etmiş. Bir tane eksper firması aradı beni. Aracımda hasar farkı tazminatı oluştuğu ve bunun 4470 TL olduğunu. Sadece yetki vermeniz gerekiyor. Diye böyle bir durumla karşılaşan varmı?

Beni de aramışlardı. Exper firmasıyız filan şu kadar alacağınız var diyip noterden yetki vermemi istediler ama ben güvenmediğim için yetki vermemiştim.

Aracınız
Civic FC5 2020

Kendi sigortacınız ile görüştünüz mü ne dedi

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020

DOLANDIRICILAR BİLGİNİZE BABAM 280 lira gönderdi NE ARAYAN VAR NE SORAN ARKADAŞLAR SAKIN TANIDIĞINIZ BİR SİGORTACI OLMADAN BÖYLE BİR İŞLEM YAPMAYIN SİZİN DEĞER KAYIP ÜCRATİNİDE ALIP KAYBOLUYORLAR anlamadığım sizin kaza yaptığınızı ve haklı olduğunuzu nerden buluyorlar ve sizi arayarak değer kayıp ücretiniz var noterden vekalet verin diyerek sizide güzelce yönlendiriyorlar SİZDEN GİDEN hem vekalet ücreti hemde hasar kayıp ücreti BİLGİNİZE

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar vekalet göndermedim. Avukat tanıdığım vardı ona sordum ve bilmediğim bir şey daha öğrenmiş oldum. Araç değer kaybının dışında eğer aracı özel serviste yaptirdiysaniz hasar tazminatı alma ihtimali oluyormuş. Onun başvurusu da değer kaybı gibi ilerliyor. Son noktayı sigorta tahkim ile sonuçlanıyormus. Herkese uyarıları için teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Yaptığım kaza sonrasında aracıma değer kaybı talebinde bulunmuştum ve bugün itibariyle sonuçlandı. Sizleri de bilgilendirmek istedim. Kaza sonrasında %100 haklı taraftım ve orjinal parça ile onarım gerçekleşti. Karşı tarafın sigorta şirketine mail üzerinden değer kaybi talebinde bulundum. İlk başta yok deseler de sonrasında 5500 liraya onarılan aracıma 1800 lira değer kaybi ödediler. Sonrasında sigorta tahkim komisyonuna başvuru yaptım. İstedikleri evraklar ve başvuru ücretini yatırarak. Sonrasında bilirkişi raporu istendi ve ona da 400 lira yatırdım. Çıkan bilirkişi raporunda ticari çıkması ve 500 bin km deki araçlar benim aracımın hasarsız fiyatı hesaplamasina esas kullanıldı, itiraz ettim ama sonuç çıkmadı. Bilirkişi raporu aracımın değer kaybını 3000 TL olarak belirledi. Önceki ödenen ve mahkeme giderleri de düşünce 500 lira kalmış oldu. Benim serüvenim bu şekildeydi. Bilgi, fikir olsun diye sizlerle paylaşayim dedim. Bu konuda yardıma ihtiyacı olanlara da elimden gel yardımı yapabilirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yaptığım kaza sonrasında aracıma değer kaybı talebinde bulunmuştum ve bugün itibariyle sonuçlandı. Sizleri de bilgilendirmek istedim. Kaza sonrasında %100 haklı taraftım ve orjinal parça ile onarım gerçekleşti. Karşı tarafın sigorta şirketine mail üzerinden değer kaybi talebinde bulundum. İlk başta yok deseler de sonrasında 5500 liraya onarılan aracıma 1800 lira değer kaybi ödediler. Sonrasında sigorta tahkim komisyonuna başvuru yaptım. İstedikleri evraklar ve başvuru ücretini yatırarak. Sonrasında bilirkişi raporu istendi ve ona da 400 lira yatırdım. Çıkan bilirkişi raporunda ticari çıkması ve 500 bin km deki araçlar benim aracımın hasarsız fiyatı hesaplamasina esas kullanıldı, itiraz ettim ama sonuç çıkmadı. Bilirkişi raporu aracımın değer kaybını 3000 TL olarak belirledi. Önceki ödenen ve mahkeme giderleri de düşünce 500 lira kalmış oldu. Benim serüvenim bu şekildeydi. Bilgi, fikir olsun diye sizlerle paylaşayim dedim. Bu konuda yardıma ihtiyacı olanlara da elimden gel yardımı yapabilirim.

Teşekkürler, paylaşımınız oldukça faydalı ?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

paylaşım için teşekkürler, haklı bir başvuru yapmışsınız ama sonuç ne yazık ki hüsran olmuş, bilirkişi olarak seçilen kişinin o kadar para alıp araç muadilinde taksi çıkması araçlarla kıyaslaması ayrı bir saçmalık olmuş.

Geri