Honda olmayan farklı marka aracımla kaza yaptım yardım.

Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle Honda dışında bir araç hakkında bilgi almak istediğim için önce yöneticilerden sonrada siz değerli kardeşlerinden özür dilerim ama engin bilgilerinize ihtiyacım var.
Bugün kavşak içerisinde iken arkadan gelen yolcu otobüsü hafif çarptı bana ve bagaj kapağı baya yamuldu. Fotoğraflarını paylaşıcam.
Öncelikle arabanın öncesinde kaza boya hasar kaydı yok.
Ben aracı yetkili serviste mi yaptırayım muhtemelen bagaj kapağı degisim belki tampona boya der.
Yada özel serviste boyatsammi bilemedim.
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Özel servis boya yapılırsa toplam 2500 lira civarında tutar dedi. Tampon ve bagaj kaputu. servise daha fiyat sormadım.
Ekli dosyayı görüntüle 266145

Ekli dosyalar

• IMG20210823173201.jpg
    IMG20210823173201.jpg
    124.9 KB · Görüntüleme: 182
Aracınız
Civic FC5 2018
Yaptığım kaza sonrasında aracıma değer kaybı talebinde bulunmuştum ve bugün itibariyle sonuçlandı. Sizleri de bilgilendirmek istedim. Kaza sonrasında %100 haklı taraftım ve orjinal parça ile onarım gerçekleşti. Karşı tarafın sigorta şirketine mail üzerinden değer kaybi talebinde bulundum. İlk başta yok deseler de sonrasında 5500 liraya onarılan aracıma 1800 lira değer kaybi ödediler. Sonrasında sigorta tahkim komisyonuna başvuru yaptım. İstedikleri evraklar ve başvuru ücretini yatırarak. Sonrasında bilirkişi raporu istendi ve ona da 400 lira yatırdım. Çıkan bilirkişi raporunda ticari çıkması ve 500 bin km deki araçlar benim aracımın hasarsız fiyatı hesaplamasina esas kullanıldı, itiraz ettim ama sonuç çıkmadı. Bilirkişi raporu aracımın değer kaybını 3000 TL olarak belirledi. Önceki ödenen ve mahkeme giderleri de düşünce 500 lira kalmış oldu. Benim serüvenim bu şekildeydi. Bilgi, fikir olsun diye sizlerle paylaşayim dedim. Bu konuda yardıma ihtiyacı olanlara da elimden gel yardımı yapabilirim.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Latif bey sizin yardımınıza ihtiyacım var .aracımda maddi hasarlı kaza oldu ve karşı taraf yüzde yüz suçlu mesaj aldım bununla ilgili yani sigortalar birliğinden .karşı tarafın yüzde yüz suçlu olduğu ile ilgili..sonrasında arabamı honda servisinde yaptırdım.yaklasik otuz üç nbin TL masraf oldu .aslında 26 bin 27bin malzeme geri kalan da boya pasta cila ve işçilik neyse onuda karşı tarafın sigortası karşıladı yada benim sigortam bilmiyorum.benim yardım ihtiyacım bundan sonra basliyor benim aracımın değer kaybını almam için ne yapmam gerekli avukat ile mi yola çıkayım yoksa benim sigortanın eksperi beni aradı yüzde on beş ile ben halederim dedi akıl almam lazım.herkese kolay gelsin.yardimci olusaniz forumda ki arkadaşlar sevinirim

Aracınız
Latif bey sizin yardımınıza ihtiyacım var .aracımda maddi hasarlı kaza oldu ve karşı taraf yüzde yüz suçlu mesaj aldım bununla ilgili yani sigortalar birliğinden .karşı tarafın yüzde yüz suçlu olduğu ile ilgili..sonrasında arabamı honda servisinde yaptırdım.yaklasik otuz üç nbin TL masraf oldu .aslında 26 bin 27bin malzeme geri kalan da boya pasta cila ve işçilik neyse onuda karşı tarafın sigortası karşıladı yada benim sigortam bilmiyorum.benim yardım ihtiyacım bundan sonra basliyor benim aracımın değer kaybını almam için ne yapmam gerekli avukat ile mi yola çıkayım yoksa benim sigortanın eksperi beni aradı yüzde on beş ile ben halederim dedi akıl almam lazım.herkese kolay gelsin.yardimci olusaniz forumda ki arkadaşlar sevinirim

Sigorta sirketi sizi bulur merak etmeyin. Avukatlar yamyam gibi zaten. Bir yakınımın 22 bin değer kaybı parasının 10 binini almış. Kendiniz halletmeye bakın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sigorta sirketi sizi bulur merak etmeyin. Avukatlar yamyam gibi zaten. Bir yakınımın 22 bin değer kaybı parasının 10 binini almış. Kendiniz halletmeye bakın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Öztürk Bey cevabınız için teşekkürler ama benim kafamdaki değer kaybı ile gerçekteki değer kaybı arasında çok büyük fark varmış ben bunu öğrendim değer kaybı dedikleri aracın değişen parçaları ile ilgili toplam tutar atıyorum benim aracıma 33 bin TL masraf çıktı bunların bir kısmında işçilik var onu saymıyorlar sadece değişen parçaları sayıyorlar bu da bence çok saçma ayrıca değer kaybı dediğiniz piyasadaki değer kaybı anlamına gelmeliydi ama öyle bir şey yok demin dediğim gibi benim aracımın masrafı 33 bin TL serviste yaptırdım ancak gerçek değer kaybı 26.000 ya da 27.000 civarında çıktı nedeni ise işçilik. İşçilik aracın değer kaybına eklenmiyor. ben o zaman avukatsız halletmeye çalışacağım ama bilgisi olan arkadaşlar olursa sevinirim çünkü zaten mağdur durumdayım bu nasıl bir sistem Ben anlamadım haklı olup parayı almak için bayağı uğraşmak gerekecek anlaşılan.

Geri