Honda servis indirimi hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Bizim servislere pahalı diyoruzda WV grubuda 2200 tl lerde servis fiyatları çıkartıyorlar.
Hocam benim arkadaşım nisan ayında 60bin bakım yaptırdı balatalar değişti, iridyum bujiler değişti, standart bakım yapıldı 1600 veya 1800 fatura çıkardılar. Hatta randevu cumartesi yarım gün çalışıyorlarmış, aracı erken kapattıkları için yıkamadan teslim etmek zorunda kaldıkları için arkadaşımın hiç talebi olmamasına rağmen fatura tutarından 200 lira daha düştüler. Bu tutumun honda servislerinde olacağına hiç ama hiç inanmıyorum.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Dsg li her araç sahibi o parayı vermek zorunda. Malum...
Peki bizim kronik sorunumuz ne? Garanti kapsamında tutarlar mı şanzıman arızalansa? Ben garanti kapsamına baktığımda aşınan hiç bir parçaya garanti verilmediğini farketmiştim. Motor bloğuna mı garanti veriyor honda anlamadım.

Kaç kişi garanti kapsamında bir şeyden faydalandı yazabilirlerse güzel olur. Ben denk gelmedim pek kaporta hariç . C sütünü düzeltmesine para istiyorlar, kaput dalgalanmasına bir şeyler yapıyorlar evet. Şanzıman arızalansa garanti kapsamında değişirler mi kesin? Bilmediğimden soruyorum.

Hocam, benim başıma gelenler aşağıdaki linkte yazıyor. Ücretsiz bin km bakımında şanzıman contasındaki bir sızdırma problemi fark edilip, conta garantiden değiştirildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam, benim başıma gelenler aşağıdaki linkte yazıyor. Ücretsiz bin km bakımında şanzıman contasındaki bir sızdırma problemi fark edilip, conta garantiden değiştirildi.

Güzel hocam henüz 1000km için can sıkıcı olsa da değiştirilmiş bir conta... Uzun dönem gidenleri merak ediyorum 100-150bin km civarlarındakileri. Sonuçta araç kullanıldıkça, eskidikçe artıyor arıza oranı ve bu 6 yıl 150bin km garantiyi bu süreçte devam ettirenler, devam ettirdiklerine pişmanlar mı verdikleri paralardan ötürü yoksa hakkını aldılar mı..? Asıl önemli olan bu.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Güzel hocam henüz 1000km için can sıkıcı olsa da değiştirilmiş bir conta... Uzun dönem gidenleri merak ediyorum 100-150bin km civarlarındakileri. Sonuçta araç kullanıldıkça, eskidikçe artıyor arıza oranı ve bu 6 yıl 150bin km garantiyi bu süreçte devam ettirenler, devam ettirdiklerine pişmanlar mı verdikleri paralardan ötürü yoksa hakkını aldılar mı..? Asıl önemli olan bu.
Bu hakkını alabilme durumu biraz bulunulan konum, şans ve uğraşmanın farklı kombinasyonları ile alakalı bence :unsure:
Ayrıca 2017 öncesine kadar servisler fiyat olarak şu anki fahişlikte değillerdi,ayrıca örnek olarak Ankara'daki Bora servisi motor yağını da müşterinin getirmesini kabul ediyordu (y)
Ailedeki FB7nin 2017deki bakımında serviste subap ayarı+Şanzıman yağı+Polen filtresi dahil motor yağı hariç 800 tl ödemişim.
Şu anda bu kalemlerle birlikte bakıma en az 1700 lira isteniyor :confused:

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bu hakkını alabilme durumu biraz bulunulan konum, şans ve uğraşmanın farklı kombinasyonları ile alakalı bence :unsure:
Ayrıca 2017 öncesine kadar servisler fiyat olarak şu anki fahişlikte değillerdi ve Ankara'daki Bora servisi motor yağını da müşterinin getirmesini kabul ediyordu (y)
Ailedeki FB7nin 2017deki bakımında serviste subap ayarı+Şanzıman yağı+Polen filtresi dahil motor yağı hariç 800 tl ödemişim.
Şu anda bu kalemlerle birlikte bakıma en az 1700 lira isteniyor :confused:
Evet 60bin bakımına kadar ben de serviste düzenli yaptırdım, filtrelere kadar kendi götüren de vardı tanıdığım forumdan... Hiç bir şey götürmediğim ve şanzıman yağı değiştirttiğim bakımda 990tl'ye Honda Cem'e yaptırmıştım misal. Fiyat çok yüksek değil şimdikine nazaran ancak FC5 kullanıcılarının bakım fiyatlandırmalarına bakınca laf etmemek elde değil.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet 60bin bakımına kadar ben de serviste düzenli yaptırdım, filtrelere kadar kendi götüren de vardı tanıdığım forumdan... Hiç bir şey götürmediğim ve şanzıman yağı değiştirttiğim bakımda 990tl'ye Honda Cem'e yaptırmıştım misal. Fiyat çok yüksek değil şimdikine nazaran ancak FC5 kullanıcılarının bakım fiyatlandırmalarına bakınca laf etmemek elde değil.
Muhtemelen FB7lerde satış rakamının düşük seyretmesi ve pek arıza vermeyen bir araç olduğu için kullanıcılar en azından bakım için servise gelsin diye fiyatları makul tutuyorlardı :unsure:
FC5 piyasaya çıkıp Honda'nın sıfır araç satışları yükselmeye başladığı anda bakım fiyatları uçuşa geçmeye başladı :(

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Muhtemelen FB7lerde satış rakamının düşük seyretmesi ve pek arıza vermeyen bir araç olduğu için kullanıcılar en azından bakım için servise gelsin diye fiyatları makul tutuyorlardı :unsure:
FC5 piyasaya çıkıp Honda'nın sıfır araç satışları yükselmeye başladığı anda bakım fiyatları uçuşa geçmeye başladı :(
Az önce Honda Marmara’yı aradım arka frenden ses geldiği için değiştireyim dedim. Fiyat almak için aradım ve arka fren balatası için söylenilen rakam: 568tl. Ön arka ve işçilik mi bu ne dedim..? yok arka fren balatası sağ ve sol dedi ? iyi günler diledim.

Balata fiyatları ne durumda diğer servislerde? Anormal bir fiyat değil mi sizce de?

Az önce Honda Marmara’yı aradım arka frenden ses geldiği için değiştireyim dedim. Fiyat almak için aradım ve arka fren balatası için söylenilen rakam: 568tl. Ön arka ve işçilik mi bu ne dedim..? yok arka fren balatası sağ ve sol dedi iyi günler diledim.

Balata fiyatları ne durumda diğer servislerde? Anormal bir fiyat değil mi sizce de?
Bende 2015 fb7 var on arka Bosh marka balatayı internetten 300 tl ye aldim 50 tl de işçilik 350 nedir bu fahis fiyatlar arabayi sanki yeniden satıyorlar iki ay oldu değiştireli gayet memnunum hicbir sıkıntı yok

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben ön arka olarak Ankara Bora'da değişim yaptırdım. Parça fiyatları dediğinize yakın.

Ancak araştırmalarım sonucu piyasada neredeyse "bosh" adı altında bütün ürünler sahte. Diğer markalarda da durum benzer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri