Honda Tekbaş Yağ Değişimi Hk.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Değiştirilen parçaları görmek istiyorum diyebilirsiniz, göstermek ve ispatlamak zorundalar. Çıkan parça yoksa para da yok dediğin zaman kuzu kuzu gösterirler.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Geçmiş olsun.
Daha önce bende paylaşmıştım ve yağ tabanca sistemi ile otomatik dolduruluyor. Ankara efe castrol 5w/30 kullanıyor ama 4lt harici bidon değil. Bakım anında özelikle camlı yerden baktım ve fc5 kasaya bile aynısı konmuştu.
Lpg den dolayı fazlaca km geçmiş ve hafiften yağ yakmaya başlayıp 5w/30 kullanan çok kişi var. Ama 10W/40 kesinlikle çok kalın.
Önemli olan konan yağ hangisi, servis formu yada yağ kağıdında bakımı yapan teknik personelin sadece adının yazması lazım biyerde. O kişiyi bulup bakım yaptırmıştım ama arkadaşa soracağım birşey var deyip onunla birebir kenarda sorulabilir. Valla bende bilemedim şimdi ama 10w/40 da gözden kaçacak kadar yanlış konmamıştır herhalde.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu konu haricinde çoğu yerde Servis güvenilir yamuk yapmaz vs diyorlar ama hiç öyle olmadığını birkez daha görmüş olduk yine miğde bulandırıcı bir durum söz konusu.. Servis bakım bitti abi der test sürüşü yaptık aracınız on numara hiç yormamışsınız vs diyip pofpoflar sizi daha sonra aldığı paraya bakar vs.. Bence arayıp tekrar değişmesini isteyin benim ustam da bana demişti bu aracın yağı 0-20 ve harici yağ kullanmam vs bayağı anlatmıştı da ben pek anlamadığımdan şuan dediklerini hatırlayamıyorum aklımda kalan yağı pompalayan malzemenin düzgün çalışmayacağını kalın yağ konursa sıkışma yapacağını ve motoru zorlayacağını falan anlatıp sıkıntı yaşarsın herşeyi boşver ama yağı orjinal kaliteli kullan bişey olmaz demişti
Bazı arkadaşlardan duyuyorum km ilerledikçe yağı da kalın koyuyorlar ne kadar doğru bilemem ama ben yanlış olduğunu düşünüyorum yinede takdir sizin

Aracınız
Civic FB7 2016
Herkese değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Servis tecrübem daha önce çok olmadığı için yağı götürmek ya da izlemek gibi bir fikir aklıma gelmedi. Bu da ders oldu. Adana'da bir arkadaşın da söylediği gibi sadece hava ve polen filtresini gösteriyorlar. Servisle bu saatten sonra bu işi çözebileceğimi düşünmüyorum, en son baya atıştık karşıdaki kişi ile ve 30-40 lira daha ucuz olduğu için değer mi dediğimde "burası honda tekbaş burada öyle şeyler olmaz, istediğiniz mahkemeye gidin" denildi, yani söz bitti, bir arkadaşın da belirttiği gibi kılavuzda da yazdığından sadece hondadışı olmasından tutabilirim. Ben tüm telefon görüşmelerini kaydediyorum, orada da 0w20 kullanacaklarını söylediler ama hukuken sanırım izin almadığım için oradan yüreyemem.

Şuanda yorumları da okuduğumda en mantıklı seçenek honda tr ile görüşmek sanırım, onlara da durumu izah edeceğim. İmkanım olursa da yağdan örnek alıp, hangisi olduğu tespit ettireceğim. Sonuçta kesinlikle biz 0w20 koyduk, kağıtta maddi hata var diyorlar. Elimin güçlü olması için sanırım bunu yapmam gerekir. Ama şu varki Adana'daki arkadaşlar özellikle temkinli olsun, bakım sonrasıda verilen kağıdı zarftan çıkarıp inceleyin. Bu arada konuyu teknik olarak bilen arkadaşlar, velev ki 10 bin km 10w40 kullanıldı araçta, bir sonraki bakımda 0w20'ye geçmek daha mı kötü olur sizce? 5w30 ile mi devam etmek uygun olur?

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Herkese değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Servis tecrübem daha önce çok olmadığı için yağı götürmek ya da izlemek gibi bir fikir aklıma gelmedi. Bu da ders oldu. Adana'da bir arkadaşın da söylediği gibi sadece hava ve polen filtresini gösteriyorlar. Servisle bu saatten sonra bu işi çözebileceğimi düşünmüyorum, en son baya atıştık karşıdaki kişi ile ve 30-40 lira daha ucuz olduğu için değer mi dediğimde "burası honda tekbaş burada öyle şeyler olmaz, istediğiniz mahkemeye gidin" denildi, yani söz bitti, bir arkadaşın da belirttiği gibi kılavuzda da yazdığından sadece hondadışı olmasından tutabilirim. Ben tüm telefon görüşmelerini kaydediyorum, orada da 0w20 kullanacaklarını söylediler ama hukuken sanırım izin almadığım için oradan yüreyemem.

Şuanda yorumları da okuduğumda en mantıklı seçenek honda tr ile görüşmek sanırım, onlara da durumu izah edeceğim. İmkanım olursa da yağdan örnek alıp, hangisi olduğu tespit ettireceğim. Sonuçta kesinlikle biz 0w20 koyduk, kağıtta maddi hata var diyorlar. Elimin güçlü olması için sanırım bunu yapmam gerekir. Ama şu varki Adana'daki arkadaşlar özellikle temkinli olsun, bakım sonrasıda verilen kağıdı zarftan çıkarıp inceleyin. Bu arada konuyu teknik olarak bilen arkadaşlar, velev ki 10 bin km 10w40 kullanıldı araçta, bir sonraki bakımda 0w20'ye geçmek daha mı kötü olur sizce? 5w30 ile mi devam etmek uygun olur?
Dostum izinsiz ses kaydı yapman başına iş açabilir. Doğru bir yöntem değil, kanunlarımıza göre gizli izinsiz ses ve görüntü kaydı yasak. Konuşma esnasında karşı tarafa 'bu görüşmemizi kaydediyorum diyebilirsin' ancak o şekilde kayıt yapabilirsin. Olası mahkemelik durumda karşı taraf rızam olmadan ses kaydım alınmış derse, mahkeme aldığın kaydı delil olarak kabul etmeyeceği gibi haklıyken haksız ve suçlu duruma da düşebilirsin. Bilgin olsun.

Aracınız
Civic FB7 2016
Dostum izinsiz ses kaydı yapman başına iş açabilir. Doğru bir yöntem değil, kanunlarımıza göre gizli izinsiz ses ve görüntü kaydı yasak. Konuşma esnasında karşı tarafa 'bu görüşmemizi kaydediyorum diyebilirsin' ancak o şekilde kayıt yapabilirsin. Olası mahkemelik durumda karşı taraf rızam olmadan ses kaydım alınmış derse, mahkeme aldığın kaydı delil olarak kabul etmeyeceği gibi haklıyken haksız ve suçlu duruma da düşebilirsin. Bilgin olsun.
Tabiki ben bunu hukuki yolda kullanmak için değil, yoğunluktan ötürü bazı şeyleri unutma durumunda hatırlamak için yapıyorum, belli birgünden sonra siliyorum. Hukuki bir durum olursa bunu kullanamam elbette, ama kendileri aldıkları için onu talep edebilirim.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Herkese merhabalar, bu mesajı sizleri bilgilendirmek amacıyla yazıyorum .

Aracım 2016 model FB7-eco, yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Aracın periyodik bakımı ve şanzıman yağ değişimi gelmişti. Özellikle forumdaki şanzıman yağı konularını da inceleyince, garantisi olmamasına karşın bakımları
serviste yaptırmaya karar verdim. 26 Kasım Perşembe günü Honda Tekbaş'a gittim, periyodik bakımda kullandıkları yağı sordum, Honda'nın kendi OW20 yağı olduğu söylendi, lpg ve benzinde aynı yağ kullanılıyormuş. Daha sonra kayıt yaptırarak işlemleri yaptırdım. Yaklaşık 3 saat sonra bakımın tamamlandığı bildirildi, tekraren teyit amaçlı servis bakım kağıdına bakacakken görevli zarfın içine koyarak ödeme aldı. Ardından araç geldi ve yola çıktım, epey bir mesafe gidince zarfı açarak kontrol ettiğimde yağın "10w40 honda dış tedarik" ifadesini görünce şaşırdım, hemen servisi aradım, yedek parçacının hatası olduğunu 0w20 olduğunu söyledi. Ardından daha önce başka bir honda servisinde çalışan arkadaş, kampanya dönemlerinde 10w40 koyulduğunu ifade edince, kuşkulandım, tekrar servisi aradım, karşıdaki kişi fb7'lerde kesinlikle 0w20 kullanıldığını, teknisyenlerin hata yapmayacağını söyledi. Bu görüşme beni tatmin etmediği için 1 saat sonra müşteri ilişkilerini aradım. Karşıdaki kişiye konuyu söyleyince, 10w40'ı kullandıklarını, bunun bir sorun teşkil etmediğini söyledi. Kendisine konunun artık teknik detaydan çok yalan-yanlış ifade olduğunu bunun da güveni sarstığını, bu durumda şikayetçi olacağımı söyledim. Sonuçta bana başta 10w40 olduğu söylense ve ben bakımı yaptırsam tabiki tercihtir, ama başta 0W20 denilip sonra böyle bir olayla karşılaşmak çok mantıklı değil. Bunu yapan firma her şeyi yapabilir fikrini akla getirdi. Ayrıca 10w40'ı kullanan fb7 kullanıcısı da ne bu forumda ne başka yerde çok da görmedim. Konuyla ilgili fikirlerinizi merak ediyorum, bu arada benim durumumda olan arkadaşlar da olursa mutlaka bakım anında ürünleri kontrol etsinler. Servislerin komple boyalı aracı sıfır diye sattığını birebir gören birisi olarak duruma çok şaşırmadım ama ne kadar da dikkat etsek malesef bir yolu bulunuyor.

Ben de sizinle aynı durumu ilk bakımımda yaşamıştım. Fakat ben çok daha geç fark ettim. Bakımın üzerinden 5 bin km falan geçmişti. Faturaları işlerken gözüme çarpmıştı. Sonra hemen servise gidip 0w20 ile ücretsiz değişimini yaptırmıştım. Bana da size sıktıkları yalanı sıkmışlardı. Yok stok kodu yanlış girilmiştir, yok ekran hata olmuştur vs.

Aracınız
Civic FC5 2019
Tekbasin boyle bi hata yapmasina sasirdim 2015 ylinda mecburiyetten 2012 FB7 araca 10-40 koymustum tekbas servisle girusmeden sonra onermiyoruz en kisa zamanda 0-20 ile degistirin demisti tekbas. eger boyle bir durum varsa hakkinizi arayin size neyin sozunu verdilerse onu yapmak zorundalar. Cevremde herkese cok guvenilir ilgilliler diye anlatiyordum demek ki her servis gibi onlarda kalitesini dusurmus. Van-iskendurun-hatay-urfa-adana servislerini gordum gercekten kalite cok dusuk iclerinde yine de en iyisi adana.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri