Honda Türkiye Fabrikası 2021'de Civic üretimini durduruyor

Pazardan çekilme değil Avrupa üretimi tamamen Japonya da yapılacakmış. Haberde 3500 çalışanın işten çıkarılacağı bilgisi de var.

FD6 - FB7

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
3500 kişi yan tedarikçilerle birlikte olduğunu düşünüyorum, Honda Türkiye'nin 800 civarı işçisi var diye hatırlıyorum :unsure:

Leo

0
Yapılan açıklama şu şekilde,

Honda'dan yapılan açıklamada, Türkiye'de Civic üretimine 2021 yılında son verileceği, ancak Türkiye'deki operasyonlarını devam ettirme niyetinde oldukları' belirtildi. Açıklamada, ayrıca "Türk hissedarlar ile yapıcı diyaloğumuz sürecek" denildi.

Aracınız
Türkiyedeki fabrika avrupanın 2. Büyük fabrikası konumundaymış.
Üretimdeki bir araç 5 sene üretilip kasa değiştiğine göre fc5 son kez üretilip fabrikayı kapatacaklar.
Aynı şuanki ford vw gibi civicler sadece ithal genel yerinden gelecek. Yedek parça ve yansanayi aynen devam edecek.
Ben bunu toyotanın dizeli bıralıp bir anda hibrite dönmesine bağlıyorum. Evet teknoloji oraya gidiyor ama toyota bir anda resmen hibrite döndü.
Honda da işi hem hızlandırıp hem kasa değişecek ve maalesef tek merkezden üretecek.
Hayırlısı olsun bekleyip göreceğiz.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Çalışanlar için üzücü bir durum. Umarım bu kararlarından vazgeçerler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Buradaki ayrıntı şu; İngilterede ve Türkiyede üretim yapmayacak. Her iki ülke açısından da istihdam anlamında oluşturacağı sıkıntı dışında değişen çok birşey olmayacak. Adamlar değişen çağa ayak uydurmak maksadıyla üretimlerini farklı enerji kaynaklarına göre planlayacaklar. Tümüyle elektrikli araçlara odaklanmaları çok anlaşılamaz bir durum değil. Her aracın bir üretim hedef yılı vardır. Araç çok seviliyor diye onu üretmeye devam ederseniz çağın gerisinde kalmaya mahkum olursunuz. Fosil yakıtlı araçlar gün gelecek tarihe gömülecek. Endişeleriniz yedek parça, servis anlamındaysa zaten çok üzülmeye gerek yok. Servisin eline düştüğümüzde yeteri kadar üzüyorlar :)

Geri