HONDALARINIZLA İLGİLİ TAKINTILARINIZ VE İTİRAFLARINIZ

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Malumunuz olduğu üzere herkesin bazı takıntıları ve itirafları olabilir. 1998 den beri Hondacı olarak bu forumu samimi ve aile gibi görüyorum. Okudukça gülelim ve "alemde yalnız değilmişim" diyelim diye böyle bir konu açayım dedim. Arabalarınızla ilgili ilginç takıntılarınızı ve itiraflarınızı bekliyoruz.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
İlki de benden:
İtirafım; Arabamla yalnız seyahat ederken yüksek sesle dertleşirim. Eskiden insanlar tuhaf tuhaf bakıyordu ama bluetothlu telefonlar ve teypler çıkınca yadırgamıyorlar artık, yani durumu kurtardık.
Takıntım; ustanın yaptığı iş içime sinmezse öyle bırakmam, giderim parasını bi daha verir, aynı işi başka bi yere bi daha yaptırırım. En son crv m için terleme var diye üst kapak contası değiştşrmiştim, terleme azaldığı ve usta normal abi gerek yok dediği halde içime sinmedi, iki gün sonra başka bi yere bi daha para verip bi daha conta değiştirdim.:oops:

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2017
Benimde kapı eşik kirleniyoya ona takiyorum malum havalar yagmur camur hep kirleniyor çocukta var dikkat etmiyo siliyorum bende durmadan bazen silince geçiyo gibi oluyo o islaklik kuruyunca tekrar çamur lekeleri cıkiyo sinir oluyorum benim takintimda bu

VIA_A3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Bi de park takıntım var benim. İspark’ta ve AVM’de sağda ve soldaki çizgilere eşit mesafede yanaşmam lazım illaki. Eşit değilse veya yamuksa mutlaka düzeltirim.

Diğer bi takıntım da kapıyı kilitlerim ve mutlaka 4 kapıyı ve bagajı elle asılır yoklarım mutlaka. (Eski evin 20 yıllık Demir kapısının tokmağını sökmüşlüğüm vardır bu yüzden) Camlar için de geçerli bu. Camlar otomatik kapanır , mutlaka tuşa bi kez daha basarım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benimde kapı eşik kirleniyoya ona takiyorum malum havalar yagmur camur hep kirleniyor çocukta var dikkat etmiyo siliyorum bende durmadan bazen silince geçiyo gibi oluyo o islaklik kuruyunca tekrar çamur lekeleri cıkiyo sinir oluyorum benim takintimda bu

VIA_A3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hafif ayakkabı çizmesi de cabası :) bende hiç sevmem bunu, arabayı yıkadıktan sonra Nuri leflef cilasız siyah ayakkabı boyası ile çok hafif süngerle üzerinden geçerim ve hemen kuru bezle tüm alanı yeniden silerim,çok işe yarıyor ,nerdeyse hiç bir şey kalmıyor göze batan :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda benim için şu aşamada biraz istemsiz bir takıntı oldu :)

Birçok araç markası kullandım diyebilirim, etrafımda ve internette sürekli "Honda'lar çok sert araçlar, çok yol sesi alıyor, çok kalitesiz" yorumlarına maruz kaldıkça farklı marka araçlara yönelme isteği oluşuyordu ancak her seferinde başka marka araçları kullandığımda elimdeki Civic'ten üstün bir yan pek göremedim.
Yine eleştiren özellikle Almansever araç sahiplerinin karşılaştığı enteresan sorunları gördükçe, açıkça Honda'lara haksızlık edildiğini düşündüğüm için daha fazla Hondasever oldum :) Bana göre Almanlar iç malzeme kalitesi olarak iyiler ancak alt yapısındaki materyallerin kalitesi uzun ömürlü kullanıma uygun değil (son 5 yıla kadarki Mercedesler hariç diyebilirim)

Özellikle şanzıman konusunda benimle inatlaşan her DSG ve stronic sahibinin araçları bozuldukça köpürmeleri ve benim o anda tatlı bir sırıtış ile " demedim mi?" diyebilmenin hazzı cidden farklı ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Bi de park takıntım var benim. İspark’ta ve AVM’de sağda ve soldaki çizgilere eşit mesafede yanaşmam lazım illaki. Eşit değilse veya yamuksa mutlaka düzeltirim.

Diğer bi takıntım da kapıyı kilitlerim ve mutlaka 4 kapıyı ve bagajı elle asılır yoklarım mutlaka. (Eski evin 20 yıllık Demir kapısının tokmağını sökmüşlüğüm vardır bu yüzden) Camlar için de geçerli bu. Camlar otomatik kapanır , mutlaka tuşa bi kez daha basarım.
Cizgi takintisi bende de var 3 4 tur git gel yaparim park icin iner bakar olmamissa bir daha denerim esim hep dalga gecer su cizgilere esit mesafede park edecem diye harcadigin yakitla bir araba daha alabilrdik belki diye...:)

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Valla o büyük sorun. 1 ay oldu alalı bende. Araçla Trakya turuna çıktım. Yolda gelen çatır çutur seslerden dolayı aracı parka çekip altına vs baktım, bişey mi koptu diye :)

Şimdi alıştım az çok. Haa bi de altı kirlendi aracın çamur vs de sesi biraz kesiyor sanırım. Daha az ses gelmeye başladı
Sıfır araç aldım motor sesi neredeyse hiç yok :) ama çok hafif mucurlu ve yaş bir yolda giderken çamurluklara içten seken irili ufaklı taşlar resmen beynimin içine işliyor bu da eleştirim :(

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri