Civic FC5 İçerdeki Cızırtı

Merhaba arkadaşlar.2018 honda civic executive oto. Lpg li aracım var. Tek başıma oturduğumda hareket halindeyken sağ tarafta bir yerde ufak bir cızırtı var ama bulamadım bir türlü aynı sorunu yaşayan var mı? Teşekkürler

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba. Aracım Fc5 kasa 2018 model. Aracımı alalı 4 ay oldu. Sizinde belirttiğiniz gibi ön cam önündeki ızgara kısmında, kilit parke veya sıcak asfalt olmayan bir yerde giderken cızırtı sesi yapıyor ve çok rahatsız edici. Elimle ses gelen ızgara kısmına bastirdigimda ses kesiliyor. En yakın zamanda servise gideceğim. Sizler ne yaptınız bu konuda?? Çözüm bulabildiniz mi??
Serviste halledebildiniz mi??

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende de benzer sorun var ama benim sorunum uzun yolda 80 km üzeri hızlarda araca sağ taraftan rüzgar geldiğinde oluyor. Sesin geldiği yeri bir türlü tespit edemedim. Servise götüreceğim ama belli ki serviste kimse sorunu çözememiş.

Aracınız
Merhaba benim fb7 de aynı sorun var çıt çıt ses yapıyor bazı zamanlar bazende yapmıyor sorunu çözerseniz burda da bilgilendirirseniz sevinirim
Merhaba. Ses olayı halen devam ediyor. 10.000 bakıma gittiğim zaman bu ses olayını da söyleyeceğim. Buradan bilgi veririm. İyi günler.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
bu ses olayı genelde aynı yerden galiba ön yolcu tarafından yani A sütunu diye tabir edile yerden geliyor. benim aracımda da var bu sesten ama sadece A sütunu değil, sürücü tarafı koltuk kafalığının hizasında yani B sütunundan da geliyor. vibrasyona bağlı olarak artıyor. kaymak asfaltta yok. servise göstermekten başka çare yok.

Aracınız
Civic FB7 2015
Ön yolcu ayak hizasında vites konsolunu tutan plastik klips var. Genelde gevşek oluyor ve o çıtırtı cızırtı sesi yapıyor. Sürüş esnasında sağınıza doğru biraz eğilip plastik parçayı kendinizde doğru bastırınca ses kesiliyorsa kaynak orasıdır. Yanınızda yolcu olursa ayağıyla o kısma bastırırsa da aynı şekilde tespit yapılabilir. Ses oradan öyle yayılıyor ki sanki kapı ya da a sütunundan geliyor gibi oluyor. Diğer yerleri deneyip sesin kaynağını bulamayanların denemesinde fayda var.

Geri