İlk kez honda alıcaklara tavsiyeleriniz neler olurdu?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
çok soru sordum fakat bir tane daha sorum olucaktı yani benim tercihim manuelden yana sanayide de araçla uğraşmak istemiyorum sadece performansı iyi olsun değişen durumu çok mühim değil sadece motoru sağlam olmasını istiyorum (nacizhane en azından benim fikrim bu şekilde) bir de ies olanları varmış sanırım 1999dan önce üretilen onlar dohc midir ya da hangi motor kodu dohc hangisi sohc olduğunu aşağıda yazan bir arkadaş olmuş kitapçıktan bakın diye ama her aracın kitapcığı mevcut olmuyor başka nasıl anlayabilirim iyi akşamlar :).

Üstten çift egzantirikler Doch olur. Motor üst kapakları bu yüzden Soch olana göre daha büyüktür.

2000 ve öncesine 6. Nesil Honda Civic denir. Ek kasa diye geçer.

Soch tarzı 1.4 is (90 hp.) ve 1.6 ies (120 hp) olarak üretilmiştir. Vtec geçiş zamanlaması yok. Düz D serisi motorlardır. Gaza basarsın ne kadar ekmek o kadar köfte gider. Birde aynı kasada Vtı kodlu B serisi motor var. Doch motor (B16a2) 1.6 160 hp. güç üretir. 5.500 devirden sonra belirgin bir şekilde motor gücü artar.

Benim fikrim Ek kasadan ziyade Es kasa bakın.
Ek kasa daha fazla yakar ve rampada üzer. İç alan ve bagajıda ufaktır. Yerede ciddi şekilde yakındır.

Ad Soyad
Efe Akman
Aracınız
Diğer Markalar
Az km. Az sorun prensibiniz olsun.
Beyaz yada gümüş gri renk tercih edin.
Kaput tavan bagaj şase ve podyeler harici boya değişene fazla takılmayın. ( Hatasız tercih edilebilir, boyalı degisenli olacaksa da uygun fiyata alınmalı)
Fd6 1.8 executive hep içimde kalmıştır. Bu seri denenebilir. :)
Honda için elegance veya executive alinamayacaksa en az premium olmalı. ( Allah kimseyi CC'siz bırakmasın :) )
Fd6 kasayı pek beğenmiyorum açıkçası küçükkende gördüğüm es7 gibi modeller hep içimde kalmıştır bu yüzden onu almak istiyorum ama yorumunuz ve fikriniz için teşekkür ediyorum iyi günler dilerim.

Ad Soyad
Efe Akman
Aracınız
Diğer Markalar
Üstten çift egzantirikler Doch olur. Motor üst kapakları bu yüzden Soch olana göre daha büyüktür.

2000 ve öncesine 6. Nesil Honda Civic denir. Ek kasa diye geçer.

Soch tarzı 1.4 is (90 hp.) ve 1.6 ies (120 hp) olarak üretilmiştir. Vtec geçiş zamanlaması yok. Düz D serisi motorlardır. Gaza basarsın ne kadar ekmek o kadar köfte gider. Birde aynı kasada Vtı kodlu B serisi motor var. Doch motor (B16a2) 1.6 160 hp. güç üretir. 5.500 devirden sonra belirgin bir şekilde motor gücü artar.

Benim fikrim Ek kasadan ziyade Es kasa bakın.
Ek kasa daha fazla yakar ve rampada üzer. İç alan ve bagajıda ufaktır. Yerede ciddi şekilde yakındır.
çok teşekkür ederim nasıl anlaşılıp hangi kasalarda olduğundan bahsettiğiniz için sonunda doğru cevabı buldum.

Ad Soyad
Efe Akman
Aracınız
Diğer Markalar
Az km. Az sorun prensibiniz olsun.
Beyaz yada gümüş gri renk tercih edin.
Kaput tavan bagaj şase ve podyeler harici boya değişene fazla takılmayın. ( Hatasız tercih edilebilir, boyalı degisenli olacaksa da uygun fiyata alınmalı)
Fd6 1.8 executive hep içimde kalmıştır. Bu seri denenebilir. :)
Honda için elegance veya executive alinamayacaksa en az premium olmalı. ( Allah kimseyi CC'siz bırakmasın :) )
fd6 pek sevmiyorum benimde hep içimde kalan bir es7 kasa var ama dedikleriniz için teşekkürler az km az sorun konusunda kesinlikle haklısınız ben de o görüşteyim.

Geri