İlk LPG Alımı Hakkındaki SORU ve SORUN

arkadaşlar aracımı bugün teslim aldım. LPG'li perimum AT. LPG ilk dolumda depo boş olmasına rağmen araç sadece 26 LT LPG aldı. Bu normal mi ? ayrıca yaklaşık 135 km gidip depoyu tekrar fulledim bu sefer de 7 lt aldı. İlk dolumlar olduğu için bu tür şeyler normal midir ?

arkadaşlar aracımı bugün teslim aldım. LPG'li perimum AT. LPG ilk dolumda depo boş olmasına rağmen araç sadece 26 LT LPG aldı. Bu normal mi ? ayrıca yaklaşık 135 km gidip depoyu tekrar fulledim bu sefer de 7 lt aldı. İlk dolumlar olduğu için bu tür şeyler normal midir ?

Hayırlısı olsun hocam.
Güle güle kullanın.
Serviste bir miktar gaz dolumu yapılmıştır. Normalde bizim depolar 28 lt alıyor.
135 km de 7 lt lpg yakması çok az tüketim demek. Yavaş mı gittiniz hocam?

Hayırlısı olsun hocam.
Güle güle kullanın.
Serviste bir miktar gaz dolumu yapılmıştır. Normalde bizim depolar 28 lt alıyor.
135 km de 7 lt lpg yakması çok az tüketim demek. Yavaş mı gittiniz hocam?

Hayır. 120 falan hatta istanbul tekirdağ arası gittim ve aşırı trafik vardı yani o kadar az yakması imkansız. depo ile ilgili bir sorun.

Bu arada teşekkür ederim :) :S Bir de 20 lt olunca şamandradan ses gelmeye başladı o da kafamı karıştırdı aslında.

Bu arada teşekkür ederim :) :S Bir de 20 lt olunca şamandradan ses gelmeye başladı o da kafamı karıştırdı aslında.

Hocam telaşa kapılmayın. İlk depoda böyle olabilir.
İlk depoyu sonuna kadar bitirin. Araç otomatik olarak benzine geçsin öyle lpg yi fulleyin. Bence düzelecektir.

Hocam telaşa kapılmayın. İlk depoda böyle olabilir.
İlk depoyu sonuna kadar bitirin. Araç otomatik olarak benzine geçsin öyle lpg yi fulleyin. Bence düzelecektir.

Teşekkürler öyle yapacağım artık. bu arada 28 lt çok az değil mi? 44 lt depo, %85 dolum olsa yine aşağı yukarı 34-35 lt alması gerekmiyor mu?

Trust

0
Aracınız
Teşekkürler öyle yapacağım artık. bu arada 28 lt çok az değil mi? 44 lt depo, %85 dolum olsa yine aşağı yukarı 34-35 lt alması gerekmiyor mu?
169d14eed4cb0e5eb4fcd65e473ed826.jpg

Olması gereken bu.

Fabrika çıkışı bu rakama ayarlanmış. Evet az hacimde lpg alıyor. Brc servisinde şamandıra ayarı ile deponun aldığı lpg miktarı arttırılabiliyor.

Geri