Civic FD6 İmitasyon Hava Filtresine Dikkat!

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
FILTECH SU ZHOU yaziyor. Ozellikle parcaciya imitasyon degil dimi orjinalse ver dedim orjinal oldugunu hatta yetkili serviste bittigini kendilerinden bu filtreyi aldiklarini soyledi. Ambalajda made in japan yaziyor bu ne istir anlamadim. Bundan onceki filtre de aynisi ve ayni yerden almistim. Alt taraf kirli ust taraf tertemiz sarı. Belki de filtreleme gorevini iyi anlamda yapiyordur bilemiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FILTECH SU ZHOU yaziyor. Ozellikle parcaciya imitasyon degil dimi orjinalse ver dedim orjinal oldugunu hatta yetkili serviste bittigini kendilerinden bu filtreyi aldiklarini soyledi. Ambalajda made in japan yaziyor bu ne istir anlamadim. Bundan onceki filtre de aynisi ve ayni yerden almistim. Alt taraf kirli ust taraf tertemiz sarı. Belki de filtreleme gorevini iyi anlamda yapiyordur bilemiyorum.
Çekindiğim gibi hocam, sanayi parçacılarına hiç güvenmiyorum, o kadar kolay yalan söylüyorlarki, hayatlarının bir parçası gibi maalesef, filtrede imitasyon olduğu için üstündeki yazılar tutarsız zaten. Bulduğu etiketi yapıştırmış işte :)
Muhtemelen şu konuda benim n11den alıp iade ettiğim filtreyle aynı.
Tavsiyem eğer kirlenme yoksa iade etmeye çalışın ama alt tarafı kirli demişsiniz.
Kalitesiz filtrenin ne kadar hava geçirgenliğine sahip olduğu , gerekli partikül korumasını ne derece sağlayacağı ve çekişi-yakıt tüketimini ne derece etkileyeceği hakkında biraz şüpheliyim, hiçbir sorunda çıkmayabilir, arıza lambası da yaktırabilir :unsure:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@m2hamid satin aldigim yerle gorustum. Biz orjinal olarak aliyoruz ama magduriyetinizi giderelim bize orjinal diye yutturmuslar dedi. Istersen iade edebilirsin istersen de mann marka araca birebir uyumlu kaliteli filtre verebilirim dedi. Yetkili servise orjinal filtre fiyatini sorup bilgi verecek bakalim. Ne gunlere kaldik.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@m2hamid İş yeri sahibi simdi dönüs yapti. Kendilerinin de bilgisi olmadigini aracimin şasi nunarasindan sorgulama yaptigini, orjinal filtre siparisi verdiklerini, sali yada carsamba gunu ellerinde olacagini, bulundugum ilceye yollayacaklarini soyledi. Fiyat konusunu sordugumda fiyat onemli degil sorunu cozelim dedi. Parca tedarigi yapan firmalar bunu biliyor ve bilerek parcacilara orjinal diye veriyorlar. Bunu da boylelikle anlamis olduk.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid İş yeri sahibi simdi dönüs yapti. Kendilerinin de bilgisi olmadigini aracimin şasi nunarasindan sorgulama yaptigini, orjinal filtre siparisi verdiklerini, sali yada carsamba gunu ellerinde olacagini, bulundugum ilceye yollayacaklarini soyledi. Fiyat konusunu sordugumda fiyat onemli degil sorunu cozelim dedi. Parca tedarigi yapan firmalar bunu biliyor ve bilerek parcacilara orjinal diye veriyorlar. Bunu da boylelikle anlamis olduk.
Anladım, geçmiş olsun, satıcının ilgili olması çok güzel (y)
Bence Mann Filter alıp kullanın, FB7 için kodu ben orjinalini bulabileceklerini sanmıyorum çünkü gerçekten Honda Türkiye piyasaya vermiyor.
Mann filterin FB7 için filtresi bu, https://www.aloparca.com/yedek-parca/MANN/FILTRE-HAVA/C24021/80182395
Bu arada dün Honda Bora'dan tapa pulu alırken filtreleri inceledim, filtrelerin hepsinin üstünde "Made in Thailand" ve Toyo Roki yazısı vardı. Tam fiyat soracağım sırada eleman dışarı çıktı ve bende sonradan fiyat sormayı unuttum ama telefonla da fiyatı öğrenebilirsiniz. 2015 öncesi modellerin yedek parçalarında %20 indirim varmış ancak montajı serviste yapılırsa bu fiyat geçerliymiş.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar taklit miydi orijinal miydi diye dertlenip kafanızı yormayın.Hava filtresini Mann marka alın orijinal toyo rokiden hiç bir farkı yok.Çok kaliteli ve neredeyse orijinalinin yarı fiyatına hem de yağlı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet, FB7 için kodu da C24021 olarak geçiyor ek not olarak yazayım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@m2hamid mann filtrenin fd6 icin olani vardi. Inceledim. Fakat filtre kismi izocam gibi gorunuyordu sanki dagilmis gibi guvenemeyerek almadim. Mann filtrenin kaliteli oldugunu biliyorum aslinda. Bir filtre olmus 130-150 bu ne arkadas :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu ülkede yetkili servis dışında güvenip filtre buji alabileceğimiz doğru düzgün yer yok
Yazık...
Dünya'nın orjinal parçası ucuz ve dayanıklı diye tercih ettiği markası olan Honda için trajik şekilde evet maalesef.

Geri