Civic FB7 Kalorifer sorunu

Arkadaşlar merhaba. Aracım 2014 civic. Problem klima kapalı kolorifer açık 28 derecede çok ılık üflüyor ancak bir üst kademe olan en sıcak moda alınca çok aşırı sıcak oluyor yani derece derece ayarlayamıyorum. Bunun sebebi ve çözümü hakkında bir bilgisi olan var mı acaba. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba. Aracım 2014 civic. Problem klima kapalı kolorifer açık 28 derecede çok ılık üflüyor ancak bir üst kademe olan en sıcak moda alınca çok aşırı sıcak oluyor yani derece derece ayarlayamıyorum. Bunun sebebi ve çözümü hakkında bir bilgisi olan var mı acaba. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?

Acaba kilima kontrol panelindeki sıcaklık düşürüp arttıran güğmeye bağlı potansiyelmetre mi bozuldu ki ???

Aracınız
Civic FC5 2018
Yarın nasip olursa şunu yap kardeş,inşallah sorunun düzelecektir. Arabanı 5 dakika çalıştır,gez, ısınsın iyice. Sonra stop edip kaputu aç ve su kabının kapağını yavaş yavaş aç,havasını aldır. Bunu yaptıktan sonra tekrar 5 dakika gez,ikinci kez havasını iyice al. Sonra nasip olursa aç kaloriferini ısın. Şayet bu işini görmezse sensörde arıza olduğunu düşünüyorum,ama buna ihtimal vermiyorum diyebilirim

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cevabını merakla bekliyorum, inşallah güzel haberlerle gelirsin

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam sağolun bilgi için ancak bu işe yaramadı. Isınma ile ilgili problem yok yüksek ayarda çok güzel ısıtıyor ara deperler güzel değil bir derece aşağıya çekince ısıyı gereğinden fazla soğuyor . bu araçlarda sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum. Ama normalde kalorifer musluğuna ne kadar açılması gerektiğini ileten kontrol panelinde potansiyel metre varmış . o arıza yapmış olabilir mi diye düşünüyorum . tabi başka sensör felan var mı bilmem bu iş için . ama arıza olduğu kesin bence . başka bir şey olursa yazarım buraya çözüm için . daha önce başına gelen yok heralde bu olay.

Aracınız
Civic FB7 2014
birebir aynısı bendede oluyor ''HI''da çok sıcak oluyor bi alt kademsi olan 28de bu sefer az sıcak üflüyor.fakat bence bi sorun yok gibi sanki aracın genel yapısı böyle çünkü 28 de bir kaç dakika geçince oda normal ısı veriyor

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar aracinizin kilima paneli on yuzun sol koşede bir havalandırma gibi delikler var bu yerin arasin da bir sensor var sensor ic ortamin mevcut hava emişini yapar arkada beyaz kivrik bir boru ile kalorifer sistemine gider yani icer de nem ve hava sicak lik ortamina gore klima devre yapar aracin ic sicak ligi 28 veya 27 derece gelirse isi otomatik kesilir hatta diş hava ile sogıtma ya ortam sicaklşna bile ayarlar ancak siz daha yuksek bir sicaklik isterseniz maxsimum da devre yapmaz ve devamli isitir bunlar normal şeyler yanliz bahsettim bu 20 cm beyaz hortum sensorun arka kismin dan cikmiş veya diyer ucu kalorifer giriş yerin den cikmiş ise sensor gorevi yapmaz buda klimanim dengesiz calişma Sina sebep olur bunu ogrenmeni tek yonu var bir ilk basit kontrol kalorifer girişi olan yeri direksiyon altina yatarak klima panel tarafa baktimiz da kalorifer baglati noktasi giriş yeri gorursunuz beyaz bir parmak kalin ligin da zaten yerin den cikmiş sa ordan kontrol edilir diyer ucu kontrolu yapmak İcin klima paneli yerinden cikartilip gorule bilir

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Kazaka çok teşekkürler yalnız klima off konumunda bende hep ısıtırken.ısınma için hiç klimayı devreye almıyorum bi fayddası olmayacağı için dediğim olay fan açık durumda oluyor

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar aracinizin kilima paneli on yuzun sol koşede bir havalandırma gibi delikler var bu yerin arasin da bir sensor var sensor ic ortamin mevcut hava emişini yapar arkada beyaz kivrik bir boru ile kalorifer sistemine gider yani icer de nem ve hava sicak lik ortamina gore klima devre yapar aracin ic sicak ligi 28 veya 27 derece gelirse isi otomatik kesilir hatta diş hava ile sogıtma ya ortam sicaklşna bile ayarlar ancak siz daha yuksek bir sicaklik isterseniz maxsimum da devre yapmaz ve devamli isitir bunlar normal şeyler yanliz bahsettim bu 20 cm beyaz hortum sensorun arka kismin dan cikmiş veya diyer ucu kalorifer giriş yerin den cikmiş ise sensor gorevi yapmaz buda klimanim dengesiz calişma Sina sebep olur bunu ogrenmeni tek yonu var bir ilk basit kontrol kalorifer girişi olan yeri direksiyon altina yatarak klima panel tarafa baktimiz da kalorifer baglati noktasi giriş yeri gorursunuz beyaz bir parmak kalin ligin da zaten yerin den cikmiş sa ordan kontrol edilir diyer ucu kontrolu yapmak İcin klima paneli yerinden cikartilip gorule bilir

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bendede aynı sorun var çözüm buldunuzmu acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bendede aynı sorun var çözüm buldunuzmu acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben bi çözüm bulamadım ama bu sensör olayı mantıklı geldi arkadaşın dediği. Ona bakacağım eğer bulabilirsem yazarım buraya . birde orda kalorifer musluğunu ayarlayan motor var onda da sorun olabilir bakmal lazım

Geri