Kaput dalgalanması için serviste işlem yaptıran varmı?

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Selam arkadaşlar 130 ve üstünde kaputta azda olsa dalgalanmayı hissediyorum, çok önemli değil ama geçen servise yıllık bakıma gittiğimde sordum garanti kapsamında kaputa DOLGU yaparız 2 saat sürer dediler, daha önce bu işlemi yaptıran arkadaşlar var mı, bu işlemin bir sakıncası varmı aydınlatırsanız sevinirim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
kaput takozlarından ayarlayıp sorunu çözüyorlar diye biliyorum dolguyu duymamıştım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende de yapıyor ara sıra ama önemsemiyorum fazla.
Dolgu dedikleri nedir bilmiyorum ama servise gidenlerden duyduğum kadarıyla sadece menteşelerden ayar yapıyorlarmış.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
kaput takozlarından ayarlayıp sorunu çözüyorlar diye biliyorum dolguyu duymamıştım.
Evet bende takozlardan ayarlanıyor basit bişey diye sormuştum dolgu deyince şaşırdım o yüzden sormak istedim böyle bir işlem yaptıran varmı diye, menteşe civataları ile oynattırmam gerek yok dalgalansın sonra satarken dert anlatmak zor olur.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selam arkadaşlar 130 ve üstünde kaputta azda olsa dalgalanmayı hissediyorum, çok önemli değil ama geçen servise yıllık bakıma gittiğimde sordum garanti kapsamında kaputa DOLGU yaparız 2 saat sürer dediler, daha önce bu işlemi yaptıran arkadaşlar var mı, bu işlemin bir sakıncası varmı aydınlatırsanız sevinirim.
Bahsettiğiniz takozlardan ayarlama olayı normalde FC kasalar için yapılıyor, belki FE kasa için fabrika farklı bir çözümü servislere iletmiş olabilir veya servisteki konuştuğunuz kişi kaputtaki ayar prosedürünü bilmediği için dolgu diye uydurmuş olabilir ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bahsettiğiniz takozlardan ayarlama olayı normalde FC kasalar için yapılıyor, belki FE kasa için fabrika farklı bir çözümü servislere iletmiş olabilir veya servisteki konuştuğunuz kişi kaputtaki ayar prosedürünü bilmediği için dolgu diye uydurmuş olabilir
Hani bir deli kuyuya taş atar kırk akıllı çıkaramaz diye bir atasözümüz var. Servis açıklamadan dolgu diyerek geçmiş. Forumda ise daha önceden hiç duymadığımız bir kavram. Hadi bu işin içinden çık çıkabilirsen. Bende şu tarz düşündüm. Kaput yüksek hızda hafif kalıyor. Buda kaputun dalgalanmasına neden oluyor. Bizde kaputun altını dolgu ile doldurup ağırlaştırarak bu tarz olayın önüne geçmiş oluruz diye anladım. Diş hekimlerinin kulakları çınlasın. :)

Son düzenleme:
Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Hani bir deli kuyuya taş atar kırk akıllı çıkaramaz diye bir atasözümüz var. Servis açıklamadan dolgu diyerek geçmiş. Forumda ise daha önceden hiç duymadığımız bir kavram. Hadi bu işin içinden çık çıkabilirsen. Bende şu tarz düşündüm. Kaput yüksek hızda hafif kalıyor. Buda kaputun dalgalanmasına neden oluyor. Bizde kaputun altını dolgu ile doldurup ağırlaştırarak bu tarz olayın önüne geçmiş oluruz diye anladım. Diş hekimlerinin kulaklarını çınlasın. :)
Ne yalan söyleyim bende aynı o şekilde anladım. Kaputun içine köpük tarzı birşey sıkarlar toklaştırırlar gibi düşündüm :)

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Ne yalan söyleyim bende aynı o şekilde anladım. Kaputun içine köpük tarzı birşey sıkarlar toklaştırırlar gibi düşündüm :)
Hani bir deli kuyuya taş atar kırk akıllı çıkaramaz diye bir atasözümüz var. Servis açıklamadan dolgu diyerek geçmiş. Forumda ise daha önceden hiç duymadığımız bir kavram. Hadi bu işin içinden çık çıkabilirsen. Bende şu tarz düşündüm. Kaput yüksek hızda hafif kalıyor. Buda kaputun dalgalanmasına neden oluyor. Bizde kaputun altını dolgu ile doldurup ağırlaştırarak bu tarz olayın önüne geçmiş oluruz diye anladım. Diş hekimlerinin kulakları çınlasın. :)
Perşembe randevu verdiler bakalım gideceğim önce soracağım nasıl bir işlem yapılacağını ustaya detayı öğrenip sonra yaptıracağım, bilmediğimiz bir iş sonra kaputu söktük doldurduk geri taktık derler kalpten gideriz :D

Geri