Kaput dalgalanması için serviste işlem yaptıran varmı?

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Selam arkadaşlar 130 ve üstünde kaputta azda olsa dalgalanmayı hissediyorum, çok önemli değil ama geçen servise yıllık bakıma gittiğimde sordum garanti kapsamında kaputa DOLGU yaparız 2 saat sürer dediler, daha önce bu işlemi yaptıran arkadaşlar var mı, bu işlemin bir sakıncası varmı aydınlatırsanız sevinirim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Perşembe randevu verdiler bakalım gideceğim önce soracağım nasıl bir işlem yapılacağını ustaya detayı öğrenip sonra yaptıracağım, bilmediğimiz bir iş sonra kaputu söktük doldurduk geri taktık derler kalpten gideriz :D
Geri dönüşünüzü merakla bekliyorum. :)

Xedos

Özel Üye
Bahsettiğiniz takozlardan ayarlama olayı normalde FC kasalar için yapılıyor, belki FE kasa için fabrika farklı bir çözümü servislere iletmiş olabilir veya servisteki konuştuğunuz kişi kaputtaki ayar prosedürünü bilmediği için dolgu diye uydurmuş olabilir

FK’da olmuyor mu Hamid hocam? Ayni parcalar sonucta diye dusunuyorum.

<> 2020 Honda Civic Sport+ Man.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
tabi var da aslında yanlış ifade etmişim; söylemek istediğim FK7'de de var mı bu dalgalanma durumu? sonuçta ön kısım birebir aynı değil mi?
Var evet ama ayar yaptılar iyi seviyede şimdi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Evet arkadaşlar bugün servise gittim 1 saat gibi bekledim yaptıkları işlem aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretlediğim alanlara siyah silikon çekme olayıymış, kendi aracımınkini çekemedim belli bir süre açıp kapatmayın dediler bende örnek olarak bir resim ekledim, kaput keçesinin altında bulunan kırmızı işaretli kanallara silikon sıkıp o bölgelerden hava girişini engelliyorlar böylece kaput rüzgarın gücüyle dalgalanmayacak sanırım tabi daha test edemedim hızlı gitmeyin 1-2 gün dursun felan dediler bakalım cumartesi denerim.
maxresdefault.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet arkadaşlar bugün servise gittim 1 saat gibi bekledim yaptıkları işlem aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretlediğim alanlara siyah silikon çekme olayıymış, kendi aracımınkini çekemedim belli bir süre açıp kapatmayın dediler bende örnek olarak bir resim ekledim, kaput keçesinin altında bulunan kırmızı işaretli kanallara silikon sıkıp o bölgelerden hava girişini engelliyorlar böylece kaput rüzgarın gücüyle dalgalanmayacak sanırım tabi daha test edemedim hızlı gitmeyin 1-2 gün dursun felan dediler bakalım cumartesi denerim.
Ekli dosyayı görüntüle 269395
Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Gayet açık ve net bir şekilde olayı anlamış olduk.

Geri