Civic FC5 Kaza Yaptım - Airbag Açmadı !

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba. Bugün sabah saatlerinde işe giderken zincirleme kazaya karıştım.
Önümdeki araç ani fren yaparak durdu. Takip mesafesini kolladığım için çarpmadan durdum. Durduğum an aynadan arkadan gelen araca bakarken hızlı geldiğini farkettim.
Sol şeritte olduğum için refleksle aracı alabildiğim kadar sola aldım ama sonuç ortada.
Arkadan gelen arkadaş yüksek hızıyla beraber bana çarptı, tabi bende önümdekine. 4 araçlık maddi hasarlı kazaya karıştık.
Önümdeki aracın yan koltuktaki yolcusu boynundan hafif yaralandı. Ambulans geldi vs. Çok şükür herkes iyi.

Aracım airbaglerini açmadı. Aracı servise götürdüğümde airbagleri sordum, çarpma sensörlerinin olduğu kısımlardan darbe olmadığı için airbag açmadığını ilettiler (!)

• Takip mesafesini korudum. İlk çarpan araç arkamdaki araç oldu.
  • Emniyet kemerini takmadan 1 metre ilerlemem, kemerim takılıydı. Kemer tokası vs hayatta kullanmam.
  • Gerekli olursa araç log kayıtlarına baktıracağım.
  • Polis ekiplerine verilen tüm tutanak beyanatlarında bana arkadan çarpan aracın kazaya sebebiyet verdiği belirtildi. Yani benim hiçbir sebebiyetim yok.
  • Araç 2019 Model Eco Elegance
  • 20.000 bakımı yetkili servisinde geçen hafta yapıldı. Garantisi devam etmekte.
  • Tramer kaydı yok. Daha önce kazası olmadı.
  • Araç kaskolu ve sigortalı

Yarın emniyetten kaza rapor tutanağını almaya gideceğim. İnanın tüm keyfim kaçtı. Sabahtan beri ne yemek yedim ne su içtim.
Airbag açmadığı için perte çıkma durumu var mı bilmiyorum. Konu hakkında fikirleriniz, tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

İyi forumlar dilerim
  • 20200917_083312.jpg20200917_144958.jpg20200917_145037.jpgIMG-20200917-WA0053.jpg

Aracınız
Civic FC5 2018
Çok geçmiş olsun.Her ne kadar canınızı sıkmayın desekte malesef insan olarak üzülüyoruz,hele sizim sebep olmadığınız , kural bilmezler yüzünden bu tür bir durumla karşı karşıya kalmak ayrıca üzüyor.Umarım en büyük kazanız bu olmuş olsun, Allah beterinden saklasın...???

Çok geçmiş olsun
Çok şükür ki sizde bişeyler yok
Allah daha büyüğünden korusun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok geçmiş olsun, böyle bir duruma hepimiz çok üzülürüz ama gerçekten şunu düşünün, Hayatta ve sağlıksınız canınız sağolsun, umarım kasko tüm haklarınızı sonuna kadar öder.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun. Büyük ihtimalle siz durduğunuz için veya belli bir hızın üzerinde olmadığınız için hava yastıkları açılmamış.

Aracınız
Civic FC5 2020
çok geçmiş olsun hocam. cana gelmesin yeterki. Tahminim siz durdugunuz için airbagler açılmamış olabilir, yani aracın ön tarafına bakınca airbag açılmaması imkansız gibi geldi. Araç şu haliyle pert edilmez kanaatimce.. ama inşallah pert edilir.

Geri