Civic FC5 Kaza Yaptım - Airbag Açmadı !

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba. Bugün sabah saatlerinde işe giderken zincirleme kazaya karıştım.
Önümdeki araç ani fren yaparak durdu. Takip mesafesini kolladığım için çarpmadan durdum. Durduğum an aynadan arkadan gelen araca bakarken hızlı geldiğini farkettim.
Sol şeritte olduğum için refleksle aracı alabildiğim kadar sola aldım ama sonuç ortada.
Arkadan gelen arkadaş yüksek hızıyla beraber bana çarptı, tabi bende önümdekine. 4 araçlık maddi hasarlı kazaya karıştık.
Önümdeki aracın yan koltuktaki yolcusu boynundan hafif yaralandı. Ambulans geldi vs. Çok şükür herkes iyi.

Aracım airbaglerini açmadı. Aracı servise götürdüğümde airbagleri sordum, çarpma sensörlerinin olduğu kısımlardan darbe olmadığı için airbag açmadığını ilettiler (!)

• Takip mesafesini korudum. İlk çarpan araç arkamdaki araç oldu.
  • Emniyet kemerini takmadan 1 metre ilerlemem, kemerim takılıydı. Kemer tokası vs hayatta kullanmam.
  • Gerekli olursa araç log kayıtlarına baktıracağım.
  • Polis ekiplerine verilen tüm tutanak beyanatlarında bana arkadan çarpan aracın kazaya sebebiyet verdiği belirtildi. Yani benim hiçbir sebebiyetim yok.
  • Araç 2019 Model Eco Elegance
  • 20.000 bakımı yetkili servisinde geçen hafta yapıldı. Garantisi devam etmekte.
  • Tramer kaydı yok. Daha önce kazası olmadı.
  • Araç kaskolu ve sigortalı

Yarın emniyetten kaza rapor tutanağını almaya gideceğim. İnanın tüm keyfim kaçtı. Sabahtan beri ne yemek yedim ne su içtim.
Airbag açmadığı için perte çıkma durumu var mı bilmiyorum. Konu hakkında fikirleriniz, tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

İyi forumlar dilerim
  • 20200917_083312.jpg20200917_144958.jpg20200917_145037.jpgIMG-20200917-WA0053.jpg

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Saolun dostlar . Park halindeki belediye otobusunun freni bosalıyo ve cok hafif meyilli yolda kayarak bizim araca ortadan giriyo..:)nasip bu işler Allah korusun hepimizi can a gelmesin yeter ki..

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eğimli yola park ettikten sonra tekerleklerden en az iki tanesine takoz koymayan otobüs şoförü suçludur. Büyük araç kullanmak otomobil gibi değildir otomobilde el freni çek, park vitesine al veya birinci vitese tak hayatta kaymaz o araba ama otobüsü kamyonu park halinde sabit tutan şeyler daha çok eğitim ve dikkat ister.

İnsan da ölebilirdi bu yüzden, E ehliyet sahibi olmak demek otobüsü park edince takoz koyacaksın demek gibidir.

Civic in tekerleğine park ettikten sonra takoz koymayacağız elbette ama kamyon kullanırsanız yokuşa park ettiğinizde takoz lazımdır.

gunesec

Özel Üye
Eğimli yola park ettikten sonra tekerleklerden en az iki tanesine takoz koymayan otobüs şoförü suçludur. Büyük araç kullanmak otomobil gibi değildir otomobilde el freni çek, park vitesine al veya birinci vitese tak hayatta kaymaz o araba ama otobüsü kamyonu park halinde sabit tutan şeyler daha çok eğitim ve dikkat ister.

İnsan da ölebilirdi bu yüzden, E ehliyet sahibi olmak demek otobüsü park edince takoz koyacaksın demek gibidir.

Civic in tekerleğine park ettikten sonra takoz koymayacağız elbette ama kamyon kullanırsanız yokuşa park ettiğinizde takoz lazımdır.

Benzer şekilde ön tekeri kaldırıma yasayanları ya da direksiyonu yolun aksi tarafına kıranları da gördüm. Belirttiğiniz gibi sorumluluk sahibi olmak farklı.

Aracınız
Civic FC5 2017

askerdeyken düzde dururken bile takoz koydurttururlar saçma dersiniz ama bu gibi seylerın önüne gecmek için bir önlem aslında

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri