Civic FC5 Kaza

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun.
Km.si ve önceki hasar kaydı yüksek değilse bence kasko ucuza kapatmak için blof yapmış, keşke sonuna kadar itiraz etseydiniz.
Serviste 4 airbag, sensörleri ve kemerlerle birlikte kafadan 30binden fazla tutacaktır, sağ kapı ve sağ ön çamurlukla birlikte sağ ön alt takım bağlantıları 15bin rahat tutar, motor karteri de hasar aldıysa darbeden bütün motor kulakları da yüksek ihtimal değişecektir, açıkçası şu kaba haliyle orjinal parça değişiminde 50bin lira hasarı rahat yazarım, bu şartlarda hiçbir firma tamir ettirmez çünkü bariz zarar eder.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun. Bencede eksper blöf yapmış, bu aracı yaptırmayı kesinlikle düşünmezler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fotoğraflarda da görüldüğü üzere aracımla ağır bir kaza yaşadım. Kaza esnasında araçta 2 kisiydik. Çok şükür burnumuz kanamadan atlattık. Diğer araçla çarpışma anından sonra kaldırma çıktım ve araç kaldirima vurarak sert bir şekilde kaldirima oturdu. Tüm hava yastıkları açıldı. Motor yağ karter patladı. Radyatör ve diğer on düzen parçaları pert oldu. Son olarak eksper raporuna göre aracım pert olmuştur. 2009 model LPG'li otomatik aracıma 87.000,00 TL pert bedeli biçildi.

Ekli dosyayı görüntüle 260078Ekli dosyayı görüntüle 260079Ekli dosyayı görüntüle 260080Ekli dosyayı görüntüle 260081Ekli dosyayı görüntüle 260082Ekli dosyayı görüntüle 260083
Geçmiş olsun. Sağlığınız iyi sıkıntı yok. Araç yapılsa bencede daha pahalıya satılır. Hava yastıkların fiyatı yüksek çıkar.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Çok geçmiş olsun.
Araç üzerine düşeni yapmış ve araçtakileri korumuş çok şükür.
Benim de başımdan eski araçlarımda pert olayı geçti.
Sigorta şirketi yan sanayi ürünlerle tamiratı yaptırmaya zorladı; ben de dilekçe yazarak ya orjinal parçalarla tamirat yapın ya da piyasa değerinde ödeme yaparak perte çıkartın dedim.
Sizde bu şekilde bir zorlama ile size önerdikleri paranın üzerinde bir değer talep edebilirsiniz bence.

@m2hamid hocamında kaba taslak çıkarttığı rakamlara bakarsak sigorta şirketinin niyeti zaten perte ayırmak olur ama düşük ücret teklif edilmiş.

Tekrar geçmiş olsun.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Geçmiş olsun.
Km.si ve önceki hasar kaydı yüksek değilse bence kasko ucuza kapatmak için blof yapmış, keşke sonuna kadar itiraz etseydiniz.
Serviste 4 airbag, sensörleri ve kemerlerle birlikte kafadan 30binden fazla tutacaktır, sağ kapı ve sağ ön çamurlukla birlikte sağ ön alt takım bağlantıları 15bin rahat tutar, motor karteri de hasar aldıysa darbeden bütün motor kulakları da yüksek ihtimal değişecektir, açıkçası şu kaba haliyle orjinal parça değişiminde 50bin lira hasarı rahat yazarım, bu şartlarda hiçbir firma tamir ettirmez çünkü bariz zarar eder.

Kazadan önceki hasar kaydı 10.000 tl ve kmsi 149.000 km idi. Malesefki biçilen bedelin mutabakat formları imzalandı. Hayırlısı artık. Çok şükürki kimseye bişe olmadı.

Geri