Kedi :(

Aracınız
Civic FC5 2020
İyi akşamlar,

2 gün önce kaputta görüp keyfine baksın diyerekten kovalamadığım kedi sağolsun çizmiş kaputu. Bugün yıkama sonrası fark ettim. Araç 1 aylık, bayi çıkışlı seramik kaplama var. Pasta cila ile çıkar mı, başına gelen var mı ? Koruma yolu olarak kaputa film yaptırmayı tavsiye eder misiniz?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Derinliğine bakmak en doğrusu, çiziğe tırnak giriyormu yoksa yüzeyel bir çizik mi? En doğrusu bir boyacıya ilgili kısmı göstermeniz olacaktır.
Kaput koruma filmi içinde Honda'nın boya kalınlığı düşük olduğu için maalesef taş gibi dış etkenlere karşı kolayca boya atabiliyor, kaput koruma filmi bu açından bence olması oldukça faydalı.

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi akşamlar,

2 gün önce kaputta görüp keyfine baksın diyerekten kovalamadığım kedi sağolsun çizmiş kaputu. Bugün yıkama sonrası fark ettim. Araç 1 aylık, bayi çıkışlı seramik kaplama var. Pasta cila ile çıkar mı, başına gelen var mı ? Koruma yolu olarak kaputa film yaptırmayı tavsiye eder misiniz?
Çok derin değilse bence çıkar. Kaplama dersen kesinlikle yaptır derim. Ben aracı 2. el aldım ona rağmen yaptırdım. Yalnız dikkat et işi bilen ve doğru malzemeyi kullanacak kişiler yapsın. Bizim Honda'ların verniği gerçekten zayıf.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
İyi akşamlar,

Bilmediğimden soruyorum, seramik kaplama bu tür yaralar için değil mi zaten? Eğer korumadıysa ne işe yarıyor?

akif

0
Aracınız
Bilmediğimden soruyorum, seramik kaplama bu tür yaralar için değil mi zaten? Eğer korumadıysa ne işe yarıyor?
Hocam seramik kaplama böyle çiziklere karşı koruma sağlamaz belki daha az çizilmesine engel olabilir ama çizikten korumaz. Seramik kaplama denen şey pasta cila uygulamasının geliştirilmiş hali boyaya parlaklık derinlik katar ama fiziksel darbelere karşı koruma sağlamaz. Çiziklere karşı korumak için şeffaf film çektirmek lazım. Şeffaf film çektirirken malzemenin pvc değil poliüretan malzemeden yapılan film olmasına dikkat edin ki gün gelirde sökmek lazim olursa kaputun boyasını da söküp almasın ya da iki ay sonra sararmasın. Pahalıdır ama en iyi poliüretan kaput koruyucu film Stek markasının Dynoshield modelidir.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
seramik korumanın bir şey koruduğu yok, para kazanmak için çıkardılar zaten yavaştan modası da geçiyor.
en kralının bile 1 mikron kalınlığı var kuş pisliğine bile dayanamıyor.

naylon kaplama güzel ama o da çok pahalı, ben daha ucuzuna denk gelemedim.
tabi onda da önden taş yiyince hem naylon gidiyor sıfırdan takıyorsun hem kaputa da iz çıkıyor, ama kediye dayanır.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam seramik kaplama böyle çiziklere karşı koruma sağlamaz belki daha az çizilmesine engel olabilir ama çizikten korumaz. Seramik kaplama denen şey pasta cila uygulamasının geliştirilmiş hali boyaya parlaklık derinlik katar ama fiziksel darbelere karşı koruma sağlamaz. Çiziklere karşı korumak için şeffaf film çektirmek lazım. Şeffaf film çektirirken malzemenin pvc değil poliüretan malzemeden yapılan film olmasına dikkat edin ki gün gelirde sökmek lazim olursa kaputun boyasını da söküp almasın ya da iki ay sonra sararmasın. Pahalıdır ama en iyi poliüretan kaput koruyucu film Stek markasının Dynoshield modelidir.

Çok pahalı :)

Aracınız
Civic FC5 2020

Seramik kaplama daha çok çizilmesine engel oluyorsa, kısa bir pasta cila işlemiyle geçer herhalde. Bu arada çöp konteynarının yakınına park etmeyin :) Motosiklet varken selesini tırnaklıyor diye az uğraşmadım, şimdi kaputu. Bu kedilerden çekeceğim var anlaşılan.

Geri