Kedi :(

Aracınız
Civic FC5 2020
İyi akşamlar,

2 gün önce kaputta görüp keyfine baksın diyerekten kovalamadığım kedi sağolsun çizmiş kaputu. Bugün yıkama sonrası fark ettim. Araç 1 aylık, bayi çıkışlı seramik kaplama var. Pasta cila ile çıkar mı, başına gelen var mı ? Koruma yolu olarak kaputa film yaptırmayı tavsiye eder misiniz?

akif

0
Aracınız
Seramik kaplama daha çok çizilmesine engel oluyorsa, kısa bir pasta cila işlemiyle geçer herhalde. Bu arada çöp konteynarının yakınına park etmeyin :) Motosiklet varken selesini tırnaklıyor diye az uğraşmadım, şimdi kaputu. Bu kedilerden çekeceğim var anlaşılan.
Hocam kedinin çok derin çizmiş olabileceğini sanmıyorum işinde iyi olan bir usta kolaylıkla geçirir pasta ile.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Seramik kaplama daha çok çizilmesine engel oluyorsa, kısa bir pasta cila işlemiyle geçer herhalde. Bu arada çöp konteynarının yakınına park etmeyin :) Motosiklet varken selesini tırnaklıyor diye az uğraşmadım, şimdi kaputu. Bu kedilerden çekeceğim var anlaşılan.
Bence de geçer. Yalnız komple PPF kaplama yapsanız bile çözümü olmayan tek şey beklemiş KUŞ PİSLİĞİ. Bu hayvancıklar ne yiyorsa ppf de bile izi kalıyor. Ben yaptırdıktan 1 gün sonra kaputun üstüne yapmış, nasıl olsa kaplama var diye karışmadım. Arabayı yıkattıktan sonra bir baktık izi kalmış ve pastayla falan da geçmiyor:). Tabi boyada birşey yok neyse ki.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Hocam seramik kaplama böyle çiziklere karşı koruma sağlamaz belki daha az çizilmesine engel olabilir ama çizikten korumaz. Seramik kaplama denen şey pasta cila uygulamasının geliştirilmiş hali boyaya parlaklık derinlik katar ama fiziksel darbelere karşı koruma sağlamaz. Çiziklere karşı korumak için şeffaf film çektirmek lazım. Şeffaf film çektirirken malzemenin pvc değil poliüretan malzemeden yapılan film olmasına dikkat edin ki gün gelirde sökmek lazim olursa kaputun boyasını da söküp almasın ya da iki ay sonra sararmasın. Pahalıdır ama en iyi poliüretan kaput koruyucu film Stek markasının Dynoshield modelidir.

O zaman para tuzağından başka bir şey değil. En düşüğü 1.000 tl gibi rakamlarda geziniyor, alayı yalan o zaman.

akif

0
Aracınız
O zaman para tuzağından başka bir şey değil. En düşüğü 1.000 tl gibi rakamlarda geziniyor, alayı yalan o zaman.
Biraz öyle oluyor hocam bin tl verilip seramik yapılabilir ama daha fazla ücretler bence gereksiz onun yerine yılda bir boya koruma yaptırmak çok daha uyguna gelir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Maalesef aynı sıkıntı benim aracımda da var. Birde tırmanırken pençelemiş herhangi bir koruma da yok bu arada boyanın ne kadar ince olduğunu gördük:). Daha önce golf7 aracım vardı onda da çok kedi görüp ellemedim motor sıcak yatsın diye ama sadece kılcal olarak gözükürdü ne diyelim geçmiş olsun

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Son düzenleme:
Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Belediyelere tazminat davası açılabilir bence başıboş köpekler için. Dün okuduğum haberde başıboş köpek sizi ısırırsa tazminat ödemekle hükmedilmiş belediyeler. Araçlar için de olur bence.

Geri