Klima fonksiyon sorunu?

Aracınız
Civic FB7 2013
İyi akşamlar arkadaşlar. Fb7 aracımda bugün yaşadığım bir sorun hakkında fikirlerinizi bekliyorum. Seyir halindeyken aracın ön camı buhar yaptı dışarıdaki yağmur nedeniyle. Neyse ben de doğal olarak klima tuşlarından havalandırma modunu değiştirerek hem ön cama hem ayak kısmına verecek şekilde ayarladım ancak camdaki buhar bir türlü gitmedi. Ben de daha sonra ön cam ısıtma tuşuna bastım ve hava direkt ön cama verildi ve buhar gitti. Sorunum şu. Ön cam havalandırma tuşuna bastığımda diğer havalandırma mazgalları devre dışı kalıyor doğal olarak sıcak ya da soğuk üfelmiyor. Modu ön cam + ayak kısmına verme yaptığımda mazgallar üflemeye başlıyor ama bu seferde ön camdaki buhar gitmiyor. Biraz karışık oldu ama inş anlatabilmişimdir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Günümüz araçlarında yağmurlu havalarda klimanın aktif nem alma fonksiyonu çalışmazsa ön camı bugusu gitmez. Zaten günümüz oto klima kompresörlerinde aktif sıcaklık üretme fonksiyonu (ısı pompası denilen) yoktur, motordaki sıcaklığı araç içine verir ve nem alma fonksiyonu çalışır.
Rutinde kışında klimayı AUTOda istediğiniz sıcaklığa getirirseniz kısa bir süre sonra klimanın ön camdaki buğuyuda silmesi gerekiyor, en azından kendi kullandığım araçlarda hep böyle oldu diyebilirim.

İyi akşamlar arkadaşlar. Fb7 aracımda bugün yaşadığım bir sorun hakkında fikirlerinizi bekliyorum. Seyir halindeyken aracın ön camı buhar yaptı dışarıdaki yağmur nedeniyle. Neyse ben de doğal olarak klima tuşlarından havalandırma modunu değiştirerek hem ön cama hem ayak kısmına verecek şekilde ayarladım ancak camdaki buhar bir türlü gitmedi. Ben de daha sonra ön cam ısıtma tuşuna bastım ve hava direkt ön cama verildi ve buhar gitti. Sorunum şu. Ön cam havalandırma tuşuna bastığımda diğer havalandırma mazgalları devre dışı kalıyor doğal olarak sıcak ya da soğuk üfelmiyor. Modu ön cam + ayak kısmına verme yaptığımda mazgallar üflemeye başlıyor ama bu seferde ön camdaki buhar gitmiyor. Biraz karışık oldu ama inş anlatabilmişimdir.
Sadece ön cam ısıtma tuşuna bastığınızda zaten tüm araçlarda bütün havayı ön cama verir ve menfezlerden hava gelmez. 2.soruya gelirsek ön cam+ayaklara verdiğinizde havayı sıcak kısma aldığınıza eminmisiniz? Eğer aldıysanızda birden bire hemen buğuyu gidermez camın en altından itibaren yavaşça buğu giderilir.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Buhar olmasının sebebi iç sirkülasyonun açık kalması olabilir hocam. Asıl sorunuza gelirsek arkadaşların dediği gibi menfezlerin kesilmesi normal. İç sıcaklık ile ayarladığınız sıcaklık yaklaşık ise fan hızınız doğal olarak buharı almaya yetmeyecektir.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013

Arkadaşlar bu sorunum devam ediyor. Malum havalar soğudu ve bu durum gittikçe sorun olmaya başladı. Yapmur yağdığında araçta seyir halindeyken sürekli ön cam buğu gidermeyi çalıştırmam gerekiyor. Haliyle diğer fonksiyonlar devre dışı kalıyor ve araç ısınmıyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar bu sorunum devam ediyor. Malum havalar soğudu ve bu durum gittikçe sorun olmaya başladı. Yapmur yağdığında araçta seyir halindeyken sürekli ön cam buğu gidermeyi çalıştırmam gerekiyor. Haliyle diğer fonksiyonlar devre dışı kalıyor ve araç ısınmıyor

Arkadaşların yazdığını denediniz mi? Klima iç sirkülasyon düğmesi açık çalıştığı zaman camlarda buğ yapar, düğmeyi kapatıp deneyin.

Geri