Koltuk ayariniz nasil?

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaslar.

1.5 vtec 2019 elegance kullanicisiyim.
Lakin koltuk ayarimen dusugun biraz ustunde sirtlik hafif yatik geride.direksiyon kendime gore cekik en son bolumde ve en altta.

Gene de manevra yaparken rahat edemedim.
Direksiyon hala bana uzak kaliyor.kollarim havada kaliyor.boyun da 180.
Koltugu ileri alinca bu sefer pedallarda dizlerim cok bukulu kaliyor.
Yabi bir turlu kendimi yola hakim.hissedemedim.arabanin yapisindan dolayi midir?
Siz neler dusunuyorsunuz?

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Abicim ben diger araclarinda boyle sorunla karsilasmadim.
Ford fiestam vardi.oturma pozisyonu asiri rahatti.
Bu aracta hakimiyetsiz ve yerde kaliyorum.yukari alsam da bu degismiyor.aracin yapisi sanirim.
Arkadasimin Ww jettasini kullandim.
Sahsen o arac daha rahat hissettirdi.
Demekki bana cok alcakta kalmak ileri uzanmak vs yaramiyor.
Şimdi burada boydaki bacak/gövde orantısı önemli. Eşim 1.87, kolları ve bacakları bayağı uzun. Koltuğu neredeyse en yüksekte, bacakların rahat uzandığı kadar geride ve sırtlık kısmını da kollarının rahat uzandığı kadar geride kullanıyor, direksiyon da vücuda en yakın pozisyonda.

Bence buradaki önemli faktör yükseklik, o da gövde kısmınız bacaklara göre uzunsa sorun çıkartacaktır. Yoksa mümkün olduğunca yüksek kullanmanızı tavsiye ederim. Neredeyse degmesi ile tamamen degmesi arasında çok fark var, ki bu fark biraz kamburluktan kurtulunca bile fark ediyor.

Araba yapısı gereği biraz alçak, oturma pozisyonu da haliyle öyle. Yükseklik ile değiştirmeyi deneyin derim. Ben görüş alanı da çoğalıyor.
Ben aynı koltuk pozisyonunda sabah zinde iken kafam tavana değiyor, akşam olunca yorgunluktan kambur oturduğum için değmiyor :)

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri