Koltuk Gıcırtısı

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar aracım 2019 makyajlı ex. eco. son birkaç gündür şöfor koltugu gıcırtısı başladı özellikle dönüşlerde yada kavisli bir yerden geçerken. daha doğrusu koltugun üstünde biraz hareket etmeye başlayınca gıcırtı artıyor buda beni rahatsız etmeye başladı. daha 1,5 yaşında ki araçta koltuk gıcırtıları olurmu. sizce ne yapmalıyım.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
hocam. sen ne yaptın servis ne dedi. bir işlem yaptılarmı
Hayır, Honda yı bilerek ve araştırarak tercih ettim, tercihlerimin arasında iç trim parçalar plastik, döşeme, kaporta boyası gibi kriterlere yönelik yuksek kalite beklentim yok, yağmur sensoru ve park sensoru ufak tefek problemler yaratıyor onlarla ilgili de ciddi bir şikayetim yok.

Ancak motor, şanzıman, direksiyon, frenler, süspansiyon gibi kriterlerde problem yaşarsam servisle ciddi kavga edebilirim.

Yani herkesin beklentisi farklı, bende bir aile babası ve bir fabrikada işçiyim sabah tek marş çalıştırıp sıkıntısız biçimde gazlayıp işten eve evden işe giderken kullanıyorum 600km uzun yol da yaptığım oldu, bahse konu otomobil C segmenti bir Honda olunca tıkırtı çıtırtı sallamadım

Ancak bu konuda servise danışırsanız ilgileneceklerini ve bu tur problemlerle ilgilendiklerini daha önce duydum biliyorum, lakin çözüm sunarken çok aşırıya kaçmayacaklardır, koltuğu degistirmeyebilirler ancak sesi giderebilirler, koltuğu değiştirseler de ses tekrar yapabilir

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
sizin araçta da aynı sorun oldumu hoca. olduysa en gibi işlem yaptılar.

Bir kere samsunda bir kere trabzonda yalıtım yaptılar olmadi sonrasında bülten gelmiş zaten bel desteği için direk değiştirdiler , forumda bu konuyla ilgili başlıklar vardi bende takip etmiştim zamanında, sorunda yok şimdilik çözüldü gibi görünüyo

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Hayır, Honda yı bilerek ve araştırarak tercih ettim, tercihlerimin arasında iç trim parçalar plastik, döşeme, kaporta boyası gibi kriterlere yönelik yuksek kalite beklentim yok, yağmur sensoru ve park sensoru ufak tefek problemler yaratıyor onlarla ilgili de ciddi bir şikayetim yok.

Ancak motor, şanzıman, direksiyon, frenler, süspansiyon gibi kriterlerde problem yaşarsam servisle ciddi kavga edebilirim.

Yani herkesin beklentisi farklı, bende bir aile babası ve bir fabrikada işçiyim sabah tek marş çalıştırıp sıkıntısız biçimde gazlayıp işten eve evden işe giderken kullanıyorum 600km uzun yol da yaptığım oldu, bahse konu otomobil C segmenti bir Honda olunca tıkırtı çıtırtı sallamadım

Ancak bu konuda servise danışırsanız ilgileneceklerini ve bu tur problemlerle ilgilendiklerini daha önce duydum biliyorum, lakin çözüm sunarken çok aşırıya kaçmayacaklardır, koltuğu degistirmeyebilirler ancak sesi giderebilirler, koltuğu değiştirseler de ses tekrar yapabilir
Hondalarda iç trimler almanlar her zaman daha kaliteli olmuştur. Benim aracım 2002 model, ne düğmelerde bir silinme belirtisi var neden diğer kısımlarda renk değişimi. Bundan önceki 98 model euro civic imdede böyleydi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Gıcırtı konusuda ise, eğer koltuğun iskeletine dair elinizin ulaşabildiği ek yerlerine würth hhs 2000 tarzı bir şey sıkarsanız geçiyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bir kere samsunda bir kere trabzonda yalıtım yaptılar olmadi sonrasında bülten gelmiş zaten bel desteği için direk değiştirdiler , forumda bu konuyla ilgili başlıklar vardi bende takip etmiştim zamanında, sorunda yok şimdilik çözüldü gibi görünüyo

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Nasıl değişim oluyor koltuk soyuluyormu tümden

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 aracımda geçen yıl fark ettiğim bir gıcırtı oluşmuştu özellikle virajlarda. servise dediğimde değişim vs den bahsettiler uzun sürer dediler. ÇÖZÜM: bir forumda görmüştüm koltuğu 1 2 tık yukarı ya da aşağı hareket ettirince çözülüyor diye. ben de 1 tık yukarı kaldırdım ve o gün bu gündür o sesi hiç duymadım şükür.

Aracınız
Honda CRV
bu sorunu yaşayan arkadaşlar . 2020 aracımda banada oldu. Duyduğum gün servise randevu bile aldım ancak şans eserimi desek ne ne desek. Aracın içinde otururken aniden sesin geldiği yeri bulmuş oldum. Benim araçta sesin geldiği yer emniyet kemerinin takıldığı yerdi. ( SÜRÜCÜ TARAFI ) onu biraz ileri geri oynattım sesten kurtuldum. Oraya ışıkla bakarsanız geçme vida var sanırım ordan geliyor. Kesin çözüm için oraya birşey sıkmak daha doğru olur tabi.

Ses gerçekten müziksiz gidince kulak tırmalıyor ama büyük ihtimal sizin araçtada ordan ses geliyordur. Bendede aynı şekilde kasiste , bozuk yollarda ve sağa sola sallanmalarda geliyordu. Dediğim kemer yerini sağa sola sallayın büyük ihtimal sizdede o gıcırtı gelecektir. Çözüm içinde ileri geri oynatın orayı 6 7 kere. Sağlam olsun diyorsanız sıkılan birkaç birşey varmış ondanda sıkın sesten kurtuluyorsunuz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar merhaba. Benim aracım da koltuğa yaslandığın da gıcırtı oluyordu. Servise götürdüm koltuğu arctan çıkarıp içini açtılar 1 saat birseyler yaptılar tamam dediler 1 hafta gıcırtısı sesi gelmedi. Bu aralar tekrar gıcırtı sesi geliyor. Servise gidip.ne yapmalıyım. İskelet.mi değişmeli bel desteğini değişmeli ne yapmalıyım servise kalsa geçici cozum buluyor. Ben artık kesin çözüm istiyorum bu arada adana da tekbas a götürüyorum aracimi

Geri