Koltuk problemi

poyraz

0
Selam,
Aracı kullanmaya başladıktan sonra bel ve sırt ağrısı yaşayan benden başka kimse var mı?
Koltuk sanki kavramıyor, boşlukta kalmış, öne gitmemek için çabalamaktan bacak yorgunluğu oluyor.
Sanki ön kısmı arka kısmından alçak hissi veriyor.

Ynt: Koltuk problemi

evet hocam bencede bel desteğinin amacı böyle durumlardaki açığı kapatmak için :eek:k:

[quote author=hakko modelistlik link=topic=176.msg4173#msg4173 date=1399667166]
olabilir benim mesleğim modelistlik anlamı hazır giyim kalıbı çıkarmak bu işi yaparkende her ülkenin insan vucudunu çok iyi tanımak gerekir ve istatiklerde çoğunlukta olan kişilerin ölçülerine göre hazır giyim kalıbı çıkar türkiye pazarına hazır giyim yapıyorsanız türk milletinin vucut ölçülerine göre ölçülendirir ve kalıbını o ölçülere göre çıkarırsınız almanyaya hazır giyim yapıyorsanız almanların vucut ölçülerine göre kalıp çıkarırsınız

gelelim koltuktaki bel ağrısının boyla alakası varmı bence var yukarıda belirttiğim gibi aracın koltuğu tasarlanırken hangi ülke kullanıcılarının vucut ölçülerine göre tasarlandı bu çok önemli aracın satıldığı ülkeye göre koltuk tasarımı yapıldıysa genelleme olarak memnun kalınır boy ortalaması yüksek ülkelere göre tasarlandıysa memnuniyetsizlikler olabilir

şimdi haklı olarak boy ile koltuktaki bel desteğinin ne alakası var diceksiniz

örneğini vereyim

türkiyedeki bayanların boy ortalaması 1.64 cm
hazır giyimde 1.64 cm ölçüsü baz alınır ve bel yükseklik ölçüsü 1.64 / 4 =41 cm dir

rus bayanların boy ortalaması 1.76 dır bel yükseklik ölçüsü 1.76 /4=44 cm dir

insan vucudunda bel yüksekliği boyunun dörtte biridir araç koltukları her ülkeye özel olmadığına göre bazı ülkelerde boy farkından dolayı extradan memnuniyetsizlik yaratabilir diye düşünüyorum :eek:k:
[/quote]

banada mantıklı geldi bu açıklama :)

Wordls

0

3ebyseza.jpg

Bu sorunu cozermi acaba.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam ben daha önceki aracımda denemiştim bunu fakat belli bir yerden sonra bu da ağrı yapmaya başlıyor.Biraz kullanın bence rahat ederseniz devam edersiniz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri