Koltuktan ses geliyor

Etacli

0
Sonuç hüsran sırtı yaslayınca silikonu da söküyor ve yayların koltuk kenarına gelen kısmından geliyor asıl ses silikonu da tam anlamı ile süremedim oraya arabayı satma sebebim olacak bu ses kıl oldum resmen arabaya 2000 model bora vardı 7 yıl bindim böyle dandik bir olayla karşılaşmadım

İlbeyli58

Aracınız
Benim aracım şöför koltuğundan da arada sırada, kasislerden geçerken filan yay sesi geliyordu. Gıcırdama. Eski bir çekyata oturunca gelen ses gibi. Bugün servise götürdüm ve iskeletin değişmesi gerekiyormuş. Video çekip göndermişler fabrikaya garanti için cevap bekliyoruz.

Kün feyekün..

Aracınız
Cvp gelince bizi de bilgilendirseniz hocam garanti yok benim ama

İlbeyli58

Bilgilendiririm tabi. Benim 3 yıllık garantide bitti. Araba 2013 model diğer 3 yıl duruyor, o da kısmi diyorlar işte. Sonucu bende merak ediyorum ama bence garanti dışı diyecekler kullanıcı hatası filan. Koltuğun üstüne çıkıp Tepindiğim için.

Kün feyekün..

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Sonuç hüsran sırtı yaslayınca silikonu da söküyor ve yayların koltuk kenarına gelen kısmından geliyor asıl ses silikonu da tam anlamı ile süremedim oraya arabayı satma sebebim olacak bu ses kıl oldum resmen arabaya 2000 model bora vardı 7 yıl bindim böyle dandik bir olayla karşılaşmadım

İlbeyli58
Hocam silikon çıkıyorsa yaklaşık 5mm kalınlığında çift taraflı bantlar var. Boşluk olan bölgeye bunu yapıştırıp bi deneyin bence.
O bölgeyi de tam göremediğim için sadece fikir üretiyorum kafamdan. Umarım bi çare buluruz bu kadar denemeden sonra.

Benim aracım şöför koltuğundan da arada sırada, kasislerden geçerken filan yay sesi geliyordu. Gıcırdama. Eski bir çekyata oturunca gelen ses gibi. Bugün servise götürdüm ve iskeletin değişmesi gerekiyormuş. Video çekip göndermişler fabrikaya garanti için cevap bekliyoruz.

Kün feyekün..

benim surucu koltugunda ise soyle bir sorun var. kasislere biraz hizli girdigimde koltuk sanki beni atacakmis gibi yukari hareket ediyor. servise gittim. koltukta her yer puntali, civata falan yok. degisirse bir sure sonra ayni seyi tekrar yapar gibi sacma cevap verdiler. ben de kesinlikle sorunun bir sekilde giderilmesini talep ediyorum dedim. resimleri cekilip fabrikaya yollandi, cevap bekliyorum.

Etacli

0
Hocam silikon çıkıyorsa yaklaşık 5mm kalınlığında çift taraflı bantlar var. Boşluk olan bölgeye bunu yapıştırıp bi deneyin bence.
O bölgeyi de tam göremediğim için sadece fikir üretiyorum kafamdan. Umarım bi çare buluruz bu kadar denemeden sonra.
Hocam resimler e dikkatli bakarsanız o kısmı çektim zaten. İnce beyaz bir sac levha ve onun üzerinden geçen ince siyah bir demir iskelet var bu iskeletin ses çıkarmasının yani sıra beyaz sac levha da sırtı koltuğa yasladığımız löp diye içe geçiyor sırt koltuktan çekildiğinde löp diye geri düzeliyor bende yine türk işi bir çözüm buldum ama henüz uygulamaya koyılmadım . Kısaca anlatayım. Benim düşünceme göre tüm seslerin kaynağı bu beyaz sac levha. O esnedikçe hem kendisi ses yapıyor hem de demir iskeletin ses yapmasına neden oluyor. Bende beyaz levhanın boyutunda karton parçalar kestim önüne koyacağım . Karton onun eğilmesine engel olacak ses kesilecek diye umuyorum. Sürüş keyfini bozmayacak çünkü sünger kısma denk geliyor

İlbeyli58

Aracınız
benim surucu koltugunda ise soyle bir sorun var. kasislere biraz hizli girdigimde koltuk sanki beni atacakmis gibi yukari hareket ediyor. servise gittim. koltukta her yer puntali, civata falan yok. degisirse bir sure sonra ayni seyi tekrar yapar gibi sacma cevap verdiler. ben de kesinlikle sorunun bir sekilde giderilmesini talep ediyorum dedim. resimleri cekilip fabrikaya yollandi, cevap bekliyorum.

Aynı sıkıntı bendede var bilgilendirirseniz sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Koltuktan gelen gıcırtıyla ilgili servisten cevap geldi. Salı günü garantiden değişim yapacaklar. Aracın tüm gün durması gerekiyormuş.

Kün feyekün..

Geri