Lastik Basınç Hakkında.

Aracınız
Arkadaşlar FB7 kasa aracımda geçen hafta lastik basınç uyarısı aldım ve sistemi resetleyip 1 hafta kadar kullandım. Fakat haftasonu gene uyarı verince soluğu lastikçide aldım. Lastikçi hiçbir sorun, hava azlılığı göremedi ve abi resetle tekrar, bazen lastik ısınınca, çukura girince verebiliyor dedi. Gözlemleyelim, lastik inikliğini birebir görürsek o zaman janttan ayırıp ne sıkıntı varsa bakarız dedi. 2-3 gündür vermedi ama.

Size sorcağım şeyşer şunlar arkadaşlar.

- Bu şekilde arada bir uyarı alan varmı? durum normal mi?
- Sensör arızası olabilir mi? serviste cihaza bağlatsak hata kodu atmışmıdır?
- Sistemden kapatma yaparsak uyarı devre dışı kalır değilmi?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aracınız
Bu lastik basınç sistemi her araçta böyle bazen yanıyor bekliyorsun inecek mi diye lastik inmiyor bazen yanmıyor iniyor falan filan
Bende de aynısı oldu
Sistem arızası olmaz hata kodu da düşmez ayarlardan sıfırla yeter

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Aracınız
Benim de ayda bir şehir dışı yolculuklarimda uyarı yanar. Havayı kontrol ettiğimde bazen bir lastik 3-4 bar düşük olur.Sifirlarim olur biter.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar FB7 kasa aracımda geçen hafta lastik basınç uyarısı aldım ve sistemi resetleyip 1 hafta kadar kullandım. Fakat haftasonu gene uyarı verince soluğu lastikçide aldım. Lastikçi hiçbir sorun, hava azlılığı göremedi ve abi resetle tekrar, bazen lastik ısınınca, çukura girince verebiliyor dedi. Gözlemleyelim, lastik inikliğini birebir görürsek o zaman janttan ayırıp ne sıkıntı varsa bakarız dedi. 2-3 gündür vermedi ama.

Size sorcağım şeyşer şunlar arkadaşlar.

- Bu şekilde arada bir uyarı alan varmı? durum normal mi?
- Sensör arızası olabilir mi? serviste cihaza bağlatsak hata kodu atmışmıdır?
- Sistemden kapatma yaparsak uyarı devre dışı kalır değilmi?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hocam merhaba,

Aşırı sıcaklarda ısınan havanın genleşmesi sonucu 0.1 , 0.2 bar lastik basıncı artıyor ancak bu sizin sisteminizin uyarı lambasını yakacak kadar değişim olacak durum değil. Belki siboplardan sizin fark edemeyeceğiniz bir sıkıntı olabilir. Bunu ölçmek için de aynı istasyon olmak şartıyla lastiklerinizi 32 veya 33 psi da basınçlarınızı eşitleyiniz. 3 gün sonrasında tekrar aynı istasyonda tekrar ayarladığınız basınca getirerek basınçlarınız kontrol edin. Basınçlarda değişiklik yoksa siboplarınız sağlamdır. Bu arada bizim lastiklerde öyle bildiğimiz aktif bir basınç sensörü yok lastiği durduk yere ayırmayın. Yani ne demek derseniz siboplarınız düz sibop. Wireless veya bluetoothla çalışan bir sistem değil. ABS sensöründen alıyor. Lastikleriniz eski veya balonlu ise bu da buna bir işaret olabilir.

Son düzenleme:
Aynı sorunla benle karsilasmistim akabinde soluğu benzinlikte aldım, lastiklerin havasını kontrol ettiğimde ise bir problemle karşılaşmadım çözüm olarak ise i-mid bilgi ekranından lastik basıncı ayarını sıfırladim şimdilik bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Buyutulecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Geri