Lastik Basınç Hakkında.

Aracınız
Arkadaşlar FB7 kasa aracımda geçen hafta lastik basınç uyarısı aldım ve sistemi resetleyip 1 hafta kadar kullandım. Fakat haftasonu gene uyarı verince soluğu lastikçide aldım. Lastikçi hiçbir sorun, hava azlılığı göremedi ve abi resetle tekrar, bazen lastik ısınınca, çukura girince verebiliyor dedi. Gözlemleyelim, lastik inikliğini birebir görürsek o zaman janttan ayırıp ne sıkıntı varsa bakarız dedi. 2-3 gündür vermedi ama.

Size sorcağım şeyşer şunlar arkadaşlar.

- Bu şekilde arada bir uyarı alan varmı? durum normal mi?
- Sensör arızası olabilir mi? serviste cihaza bağlatsak hata kodu atmışmıdır?
- Sistemden kapatma yaparsak uyarı devre dışı kalır değilmi?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

eros

0
Fb7 2012 Kışlık lastiklere teneke jant alıp taktim.doğal olarak basınç sinyali kendi jantlarını takana kadar kalıcı olacak.Benim sormak istediğim sensor ile jant arasında birbirini algılayan mıknatıslı bir düzenek mi var yoksa farklı bir sistem mi?Yani lastik havası 2.3 bar indiğinde mıknatıs sensörden uzaklaşmış oluyor ve doğal olarak sinyal geliyor.Teneke jantlarıma da böyle bir şey yapılabilir mi hiç uğraşan oldumu yada farklı bir sistem?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Fb7 2012 Kışlık lastiklere teneke jant alıp taktim.doğal olarak basınç sinyali kendi jantlarını takana kadar kalıcı olacak.Benim sormak istediğim sensor ile jant arasında birbirini algılayan mıknatıslı bir düzenek mi var yoksa farklı bir sistem mi?Yani lastik havası 2.3 bar indiğinde mıknatıs sensörden uzaklaşmış oluyor ve doğal olarak sinyal geliyor.Teneke jantlarıma da böyle bir şey yapılabilir mi hiç uğraşan oldumu yada farklı bir sistem?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınızda aktif bir basınç sensörü bulunmamakta. Bilgileri abs sensöründen okumakta. Algoritması nasıl bilmiyorum ama sanırım lastikler arası dönüş sayısını karşılaştırıyor.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri